• 173 lira olan ayakkabıyı indirimle 172 liraya satıyorlarmış.
    sanırsam bu fırsat kaçmaz.
    (bkz: http://www.ykm.com.tr/…originals-spor-ayakkabi.html)
  • boyner'den sonra kendileri de gezi parkına yapılacak olan projede yer almayacaklarını söylemiştir. dileriz bu sözler tutulur.

https://twitter.com/…kiye/status/340446294810165248

edit: şirketin hisselerinin yarısından fazlası cem boyner'inmiş zaten.
  • ucu ebru şallıya gidecek diye alışveriş yapmayı 10 yıl önce kestiğim mağazalar zinciri
  • ykm kart üyesi olurken verilen telefon numarasını reklam, avantaj, fırsat ıvır zıvır için kullanmayın başkasıyla paylaşmayın dediğim halde önce kendi ardından boyner ve grup şirketleri adıyla günde üç öğün spam sms atmaya başlayan mükemmel firma. müşteri hizmetleri ile konuşup "tamam bir daha olmaz" sözünü aldıktan sonra smsleri kesmediği gibi üzerine gün içinde bilimum sigorta kasko şirketlerinin aramasına vesile olmuş harikulade şirket. yani düşünüyorum da üç hafta içinde telefon numarasının böylesine ırzına geçmek, bilemiyorum... tüm mağazacılık sektörünün örnek alması, ibretle izlemesi gereken bir performans gerçekten diye düşünüyorum.

kutluyorum.
  • türkiye cumhuriyeti sınırları içinde gördüğüm, müşterisine en düşman, tok firma. kendilerinden aldığım takım elbise 5-6 giyişim de her bir tarafından acayip derecede sökülme yaşadı. gayet rahat kendilerine götürdüm, sonuçta iyi bir firmadan mal almanın rahatlığı ile. inceleyip, size geri döneceğiz dediler ve 1 ay sonunda kullanıcı hatası deyip, işin içinden sıyrıldılar. tabi ki en doğal hakkım olarak, tüketici mahkemesine şikayet ettim ve mahkeme masrafları ile birlikte kendilerinden takım elbise parasını tahsil ettim. bu olayda bana garip gelen şey, kullanıcı hatası olarak bana bilgi veren ykm' nin mahkemede savunma bile vermemiş olmasıydı. mahkemeye savunma vermeyen firma, demek ki, bana kullanıcı hatası derken herhangi bir uzmandan rapor bile almamıştı. alsalar idi, en azından bu raporu mahkemeye sunarlardı. bu olay vasıtasıyla ykm ile ilişkisini kesen ben, oğlumun bu aralar yaşadığı giyim krizi ile birlikte bu mağazanın tekrar kurbanı oldum. annesi ile birlikte alışverişe çıkan ve giyim krizi yaşayan oğlum, ykm'nin vitrininde jack jones marka bir triko kazak görür ve olaylar gelişir. triko kazak mevsim başı olmasının da etkisiyle fahiş fiyata alınır, 4-5 kez giyilir ve sonunda triko koltuk altında dikiş yerlerinden acayip bir derecede sökülür. adı geçen triko alınan ykm şubesine götürülür. yine aynı cevaplar, inceleteceğiz, şu bu diye. ve bugün cevap alınır. yine kullanıcı hatası... daha önceki olay anlatılıp, üsteleyince de, verilen cevap aynen şöyledir... istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz... hay ben sizi mağaza diye icat edenin...
  • yıllardır kozmetik alışverişimi yaptığım, yeni karamürsel mağazasıdır.

normalde hep memnun ayrılırım buradan; ama geçen gün bir satıcı kadın çileden çıkarttı beni.

lox'un karma ciltler için olan nemlendiricisini istedim. kadın buldu; lakin bir türlü bana vermiyor. başladı, onu da alın bunu da alın demeye. "istemiyorum, benim yüz yıkama jelim de toniğim de nemlendiricim de var" diyorum, kadın anlamıyor, papağan gibi tekrarlamaya devam ediyor. sonra baktı, ben almamakta direniyorum bu sefer de "sizin yüzünüzde siyah noktalar var, peeling kullanmıyor musunuz" diye peeling almam için ısrar etti. ben "peeling kullanmıyorum, kullanmayı da düşünmüyorum" dediysem de ne mümkün, laf anlatamadım. en sonunda da övdüğü ürünleri almadım diye bozuldu, nemlendirici kremi attı önüme resmen. baktım nemlendiricinin kutusunun altı yırtılmış, gösterip yeni bir tane istedim. sanki hakaret etmişim gibi suratı ekşidi "hanımefendi, kutunun altı delik değil; ama yine de ben yenisini vereyim" dedi ve ikinci kutuyu da fırlattı attı.

tamam, sattığınız üründen prim alıyorsunuz, sabahtan akşama kadar az maaşla didinip duruyorsunuz; ama bu ısrar niye. müşterinin alacağı varsa da almaz o ürünü.
  • yediğiniz kazıktan memnun musunuz kelimelerinin baş harflerinden türetilmiş olduğunu iddia edenler vardır.
  • bir akşamüstü, bir arkadaşımla suadiye mağazası'nın yanındaki cafe'de otururken, mesai bitiminde mağazadan ayrılan kadın çalışanların çantalarının tek tek arandığını gözlemlediğimiz, beni insanlığımdan utandıran firma.

madem güvenmiyorsun, ne çalıştırıyorsun o insanları? güveniyorsan, niye arıyorsun? gerçekten sana kazık atmaya niyetli olan, bunu öyle ya da böyle zaten yapar. söker etiketini, oraya çağırdığı bir arkadaşının çantasına koyuverir, olur biter. mağazaya giren-çıkan herkesin üstünü başını mı arayacaksın? ne hakkın var, yanında çalıştırdığın insanları bu kadar ezmeye?
  • boyner tarafından alındığında, ykm tabelalarını taşımaya devam edeceği söylenen ancak geçen zaman içinde ticari yönden kaçınılmaz olarak boyner tabelası alarak yok olan mağaza. kentpark'taki ykm geçen hafta boyner olmuş. ama kızılay'daki halen ykm adını taşıyormuş. kızılay ykm ankaralılar için nostalji değeri taşıdığından doğrusu kapanması buruk hissettirecekti. gerçi yıllardır yolum düşmüyor o ayrı.
  • ks. yaslilar koordinasyon merkezi

ismi bile okurken insana yorgunluk bir atalet bir aman aman offf siyatitlerim azdi yine...
hesabın var mı? giriş yap