• ilk aşkımla sadece göz göze gelmeyi marifet saydığım ortaokul yıllarıma ait şarkı. o da marifet sayıyordu.
    sadece el ele tutuşabildik. ikimiz de günah bir aşkı yaşadığımızı düşünündük. o benden özür diledi, ben ondan özür diledim.
    "...ama seviyordum seni" diyebildik. ve bitti.
  • mükemmel bir şarkıdır. çok daha fazla övmek isterdim. zira ben bu parçada astral seyahate çıkıyorum. lakin parça the communards'ın reprise'ının aranjesidir. arkadaş adamlar da nasıl besteler yapıyorlar!

https://www.youtube.com/watch?v=italaajucwe
  • birkaç parça hariç (bkz: kıl oldum abi) (bkz: kimdi) tarkanın ileride iyi iş yapacağını, star olacağını (bkz: adam olacak çocuk) gösteren albüm. gayet başarılı slowlar bulunmaktadır.
  • tarkan'ın ilk albümünden güzel bir slow.aynı tadı verecek diğer slowları için.
    (bkz: vazgeçemem)
    (bkz: söz verdim)
    (bkz: selam ver)
  • tarkan'ın ilk albümünün adı. aynı zamanda albümdeki şarkılardan biri.
  • tarkan'ınki:

yine sensiz güneş batıyor
    yine sensiz akşam oluyor
    beni bekliyor kederler
    yine gecem hüzün kokuyor

her yerde her şeyde izin var
    seni anlatır hatırlatır bütün şarkılar
    ah bu yalnızlık neden söyle
    sensiz nasıl geçecek yıllar

nerdesin kiminlesin
    ah sevgilim dön seni çok özledim

dönmeyeceksin sen anladım
    ben sensiz ben sevgisiz nasıl yaşarım
    gözlerim ıslak bekliyorum
    bir umut ver ver yalvarırım

neredesin kiminlesin
    ah sevgilim dön seni çok özledim
  • en güzel tarkan şarkısı.
  • hatırladığım kadarıyla albüme ismini veren, kasetin b yüzünün son şarkısıdır. bu şarkıyla biten albüm, kendini yeniden dinletme isteği yaratırdı bünyede.

nerdesin? kiminlesin?
    aahhh sevgilim, dön seni çok özledim..

nakaratı iç burkar, yaralardı...
  • albümün yapımcısı alpay aydın’ın kitabında yazdığına göre 300-400 yabancı kaset toplayıp beğendikleri şarkılara türkçe söz yazmışlar. o zamanlar telif haklerı bu kadar sıkı değilmiş tabi. esasen tonmaister olan çolakoğlu o dönem nota yazmayı bilmediği için canlı çalacak müzisyenlere şarkışarın orijinallerini dinletip aha bu şekilde çalacaksın abi diyormuş.
  • tarkan’ın istanbul plak’tan çıkan ilk albümünün adıdır.

albümle piyasaya hızlı bir giriş yapan tarkan’ın daha o dönemden bir megastar olacağının sinyallerini veriyormuş. albümdeki bir çok parçada kendisinin imzası vardır. albümün aranjörlüğünü ozan çolakoğlu üstlenmiştir.

hareketli parçalar olarak kıl oldum, kimdi, gelipte halimi gördün mü?, çok ararsın beni parçaları günümüze kadar hala enerjisini ve popülerliğini korumaktadır.

tarkan’ın en iyi slow şarkılarının olduğu bu albümde söz verdim, sarıl bana, vazgeçemem, selam ver ve yine sensiz parçaları ile döneme duygusal anlamda damga vurmuştur.

albüm türk pop müziği açısından mihenk taşlarından biridir. tarkan’ı tarkan yapan albümdür.
hesabın var mı? giriş yap