• bir kere daha ağzındaki baklayı çıkarmıştır. işte o açıklama:

milli takımlar teknik direktörü fatih terim'in ayrılmasıyla, türkiye'nin büyük bir kaosa gireceğini ileri süren vural, şimdiden yeni teknik direktörün yerli mi, yoksa yabancı mı olması gerektiğinin tartışıldığını söylerken, kendisinin de bu göreve talip olduğunu açıkladı.

''en azından ben varım mesela. 25 yıldır bu ligde çalışıyorum. eğitimim var. yabancı dilim var. bize verilen imkanlarla neler yaptığımız belli. milli takıma çok futbolcu yetiştirdik. ben kendimi aday görüyorum, ama bir tane gazetede adımız geçmiyor. demek ki işin uzmanlık boyutuna bakılmıyor. o yüzden biz de 'tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok' misali, türkiye'de futbolu yönetenlere içimizden içimizden kırılıyoruz. yeteri kadar deneyim isteniyorsa tecrübeliyim. avrupa'yı biliyorum. daha düne kadar bu ülkede pro lisans sahibi olan sadece bendim. bu ülkeyi benden daha iyi tanıyan biri olabilir mi? iki tane akademi bitirmişliğim var. yabancı istiyorlarsa, ben aynı zamanda alman vatandaşıyım.''

valla ben ikna oldum. en azından bir somestre. bi buldurun be.
  • kendisi bugünlere kolay gelmemi$tir..

1953: sakarya'da hayata gözlerini acti.
    **
    1965: arka mahalle ile yapilan macta kritik anda kaleciyi oyundan cikarip kendisini kaleye koydu
    1966: mahalle macinda iki gol atip dikkatleri üzerine cekti
    1967: sakaryaspor minik takımında görüldü
    1968: hic bir $ey yapmadi
    1969: sakaryaspor genc takiminda futbola devam etti
    1974: sivasspor takimi ile ilk profesyonel sözle$mesini imzaladı. imza töreninden sonra konu$mak istedi ancak hic bir basın mensubu yoktu.
    1975: tekirdağspor'a transfer oldu.
    1976: ankara'ya kurs icin geldi, futbolculuk kesmedi.
    1977: hacettepespor'a transfer oldu
    1978: ankara yenimahallespor'u amatör kümeden bir üst lige cikardi. ''türk hocalara $ans verilirse neler yapar herkes gördü'' dedi mamafih amatör kümede yabancı hoca olmadigi icin dikkate alinmadi.
    1979: izmirspor'a futbolcu olarak transfer oldu.
    1980: izmirspor'da ihtilal yapip futbolculuktan yardımcı antrenörlüge gecti.
    1981: köln spor akademisinde ögrenim görmek üzere türk havayollarının tk 202 numaralı ucagi ile almanya'ya uctu.
    1982: tenefüste kutu kolayı ayakkabısının altında ezmek sureti ile christoph daum, claus aughenthaler gibi isimlere bacak arası atti
    1983: memduh ün ve kemal sunal'ın yogun israrları ile gurbetci $aban filminin bir bölümünde rol aldı ve sinemaseverlerin dikkatini cekti. aldıgı para ve oynadıgı süre hesaplandiginda oscar'a aday oldu.. washington post ''what a türk'' man$eti ile cikti
    1984: augenthaler ile birlikte okulu kırıp vip bilardo salonunda acık büfe bilardo partisi yaparken hocasına yakalandi
    1985: artık geri dönü$ sinyallerini vermeye ba$ladi, tarhana makinasi, sarı 230 e mercedes, tüylü fötr $apka derken okulun son senesine geldi.
    1986: yaz okulunda okulunu bitirdi, aughenthaler'den helalligini aldi, daum'la in$allah bir gün bir yerde kar$ila$iriz dedi ve malatyaspor'da yardımcı hocaliga ba$ladi.
    1987: malatyaspor'u lig 3.sü yapti. adı büyük takimlarla anılmadı.
    1988: euro 88'i yerinde, takıma futbolcu begenmek icin izledi. van basten, gullit ve sovyet yaremcük'ü yönetime tavsiye etti.
    1989: samsunspor'un ba$indaydi. sezonun ilk macinda galatasaray'ı yendi. yılmaz vural'ın yolmaz vural'dan ba$ka dostu yok dedi. neden böyle söyledi kimse anlayamadı.
    1990: dünya kupasından baggio ve schilacci'yi begendi. her golün altında olivetti yaziyor diye olivetti gelirse gol rekoru kırariz dedi.
    1991: bursaspor defteri acildi. artık yılmaz vural'ın önlenemez yükseli$i ba$lami$ti.
    1992: inönü stadyumunda karl heinz feldkamp'ın galatasaray'ı kar$isinda 87. dakika da 3-2 maglup duruma dü$ünce takla atmaya ba$ladi. tribünlerdekiler yılmaz vural'ın kalp krizi gecirdigini sandi.. galatasaray 4. golü attigi zaman iki parende üc burgu ile kendisini yere birakti.
    1993: komphela, arap marcello, kubilay, mehmet, mustafa özer, fernand coulibaly gibi televole'nin ekmek kapisi gaziantepspor'a imza atti.
    1994: steve komphela'nin ''u$ta nefis mercedes'ler var elimde, $en anlar$in maldan'' demesinden killandi.
    1995: sariyer'e transfer oldu. ali sami alki$ $ampiyonluk adayim vanspor deyince küstü
    1996: istanbulspor derbisinde kırmızı kart gören nikolai todorov'un kafasına yumrugunu ekle$tirdi. hizini alamadi todorov'u stad di$inda takim otobüsü etrafinda iki tur kovaladi
    1997: trabzonspor'un öze dönü$ planları sirasinda aslen of'luyum diye kulübe sızdı. iki tane $ota bize lüks diye $ota'yi sattirdi. digerinin adinin arcil oldugunu ögrendiginde büyük $ok ya$adi. nufus kagidi ba$kanin eline gecince hemen görevi birakti.
    1998: ilhan cavcav'ın genclerbirligi'ne geldi. hedefim $ampiyonluk dedi. görevi biraktiginda genclerbirligi kümede kalmak icin renklerini degi$tirmek üzreydi.
    1999: selamın aleyküm deyip tekrar bursaspor'a geldi. ulan biz bu hocayi bir yerden tanıyoruz ama nerden diyenler yılm.. diye cümleye ba$larken transfer oldu
    2000: denizlispor'la hedef 2000'de 2000 dedi. 2000 nedir diye kimse sormadı
    2001: star spikerinin ''yani hocam siz fenerbahce'yi sezon sonu $ampiyon yaparım diyorsunuz'' sorusuna telefonda sinirlenerek ''ne sezon sonu karde$im yarın yaparım'' dedi
    2002: eski sınıf arkada$i christoph daum'a sinirlendi. benden kopya cekerdi, yoksa nasıl bitirecekti okulu, tuvalette sigara falan da icerdi diye ortaligi bulandirdi. benim de jeep'im, benim de rolex saatim var. neyim eksik yabancı hocalardan dedi
    2003: adanaspor'u eski günlerine ancak ben döndürüm diye göreve ba$ladi. adanaspor küme dü$tü.
    2004: ankaragücü'nün ba$inda iken oyundan atilan effa ve adem'e saha kenarında ucan tekme atti. adı ertesi gün yılmaz san oldu.
    2005: antalyaspor'a ''ceo'' oldu. ''ne o'' diyenlere siz anlamazsınız dedi. oyuncusu souza'ya yan hakemin yanından kıcına tekme attı, $a$kin bakanlara motive ediyorum diye cevap verdi.
    2006: küme dü$mede baraj 39 diye aciklama yapti. 39 puan alip antalyaspor'la küme dü$tü.
    2007: moldova macindan önce lig tv'ye telefonla baglanip ''moldova'da güzel olur, aman beline dikkat et hocam'' dedi. mac berabere bitti. beraberligin sorumlusu olarak gösterildi.
  • düzenlediği basın toplantısında anlattıkları anadolu kulüplerinin ne halde olduğunu gösteriyor.

futbolcular taktik antrenmanda sıkılıyorlarmış, toplantıda sıkılıyormuş vs. 21 yaşındaki yeni yetme beyinsiz futbolcu arkadaşlarını toplayıp istemiyoruz demiş. zaten yöneticilerin hali malum.

teknik direktörlük yapanların durumu falan. iyice batın ya yemin ederim türk futbolu.

bravo hocaya. bu basın toplantısını baştan sona izleyen herkes hocaya sınuna kadar hak verir.
  • bu adamın çalıştırdığı her takım lig değiştiriyo.
  • dün ntvspor'a güzel bir röportaj veren insan.

"elazığ kenti hiç devletine sorun çıkarmadı, devletimiz bingöl'e, bitlis'e, diyarbakır'a boşa çok yere maddi destekte bulunur oralarda problem var diye. devleti için herşeyi yapan kente bu kadar sıcak bakmıyor. çünkü burası sessiz, devletin yanında, problem olmayan bir yer. yaramaz çocuğa var burda yardım ve imkan. yaramaz olmayana bir şey yok."

minvalinde şeyler söyleyebilme cesaretine sahip olmak kolay değil. hem güneydoğu insanı hem hükümet ve devleti karşısına alabilir halbuki. helal olsun ne diyeyim.

http://www.ntvspor.net/…ilmaz-vural-iddiali-konustu

8 ve 9. dakikalar arasında bu söyledikleri.
  • bugün atılım üniversitesinde zeki çol ile birlikte katıldığı panelde "ben antrenörlüğe 86 yılında alex ferguson'un başladığı yılda başladım. o hala mençıstırda ben 18 takım değiştirdim" diyerek hem bizi koparmış, hem de türk futbolunun içler acısı halini gözler önüne sermiştir.
  • adam televizyonda çok net söyledi.

"çalıştığım kulüplerde siyasi ve ticari amaçlar dışında bir tane bile sadece sportif amaçla yöneticilik yapan görmedim." dedi.

işte sorun bu. tek cümleyle özetledi.
  • türk futbolunun kickboxer'i, son 15-20 senenin süper ligde evliya celebisi renkli televizyon ki$isi.

1990 öncesi pek adı okunmazken 1991'de bursaspor'un ba$ına geli$i ve oynattıgı futbolla dikkati cekmi$, gecmi$i ara$tırıldıgında kemal sunal'la beraber gurbetci $aban'da rol aldıgı görülmü$. o ısrarla ben o sıra köln spor akademisinde spor üstüne egitim alıyodum demesine ragmen pek inandırıcı bulunmamı$tır.
    akıllarda kalan ilk taklasını istanbulda 85. dakikada 2-1 öne gecip 90. dakikada 4-2 kaybettikleri galatasaray macında atmı$tır. daha sonra 1993 senesinde ananın kompelası, at kafa kubilay, hakan $ükür'ün halay arkada$ı mehmet gönülaçar, korsan malı romario marcello, türkücü mustafa ugur gibi isimleri kadrosunda bulunduran ligin en renkli takımı gaziantepspor'a gelmi$ ve iyice parlamı$tır. kendisinin ilk kickbox deneyimi 1996'da sarıyer'in ba$ındayken oyundan atılan gariban todorov'a giri$mesi olmu$tur. yılmaz hoca todorov'u stad dı$ına kadar kovalamı$ mactan sonra ''futbolda olur böyle $eyler'' diyerek gönüllerde yıldız olmu$tu. bu tokat olayından sonra trabzonspor yönetimi tarafından icimizdeki ate$i olsa olsa bu laz cocugu yakar diyerek trabzonspor'a transfer edildi. 2 sene sonra trabzon dogumlu olmadıgı anla$ılınca takımdan uzakla$tırıldı. bu seneden sonra yılmaz hocanın öpmedigi kulup bayragı girmedigi kulup tesisi kalmadı. kendisinin 1 sezon icinde aynı takıma iki defa transfer olmak gibi ilginc özellikleri vardır.

son olarak samet aybaba'nın qumar'ı dövüp agır siklet teknik direktör kemerini elinden almasına icerlendiginden dolayı ilk fırsatta bu sefer ankaragücü'nü ba$ındayken 2 oyuncuya aynı anda dalmı$ ve tekrar kemeri eline gecirmi$tir.
  • çift taraflı taktik tahtası kullanıyordur. bi siz akıllısınız değil mi?

http://www.selex.com.tr/selex/detay.asp?id=343
  • hayalindeki gibi, fenerbahcemize teknik direktör olma fırsatı verilse takimin cogunluguna giriscegi kesindir, maazallah.

yilmaz : degaj yapmayi ne zaman ogrenceksin sen rustu?
    rustu : ben koskoca barcelona formasi giymis, kariyerinin een ...
    yilmaz : sus len (çotaaaaaa)

yilmaz : bu ortalarin habire abuk subuk yerlere gitmesini neye bagliyoruz umitcim?
    umit : ee hocam, yeeeees
    yilmaz : hala konusuyo (çataaaa)

yilmaz : senin yuzunden kac gol yicek daha bu takim evladim?
    servet : haak, tuu
    yilmaz : ne pis bi adammissin be habire tukuruyo (çotanaaak)

yilmaz : sana bişi bulamadım sölicek, bi gün de kotü oyna ulen
    aurelio : abijimm ben şimdi..
    yilmaz : sus len (pata kütee)

yilmaz : takimi birbirine kattin be
    pvh : yes, but, the fenerbahce fans are,..
    yilmaz : turkce konus uleaan (güüüm)

yilmaz : benden fazla para kazaniyosun bu takimda, vuriim mi bi tane?
    anelka : elhamdulillah
    yilmaz : sus, allahima kitabima dalarim (çataaaaaank)
    oh be rahatladim...
hesabın var mı? giriş yap