• bir bakima yesim'in uvey ikizi.. gerci ondan cok daha suh oldugu su goturmez ama donemin en guzel aranjmanlarindan biri bu ne dunya kardesim'le esas patlamayi yaptiginda ortaligin yesim'cilerle, yeliz'cilerle doldugunu soyler buyukler.. bendeniz de* aslen yesim'e asik olmakla birlikte, her ikisine de bayilirdim..

bes yil once on yil sonra o meshur potborisinde bu ne dunya kardesim'i soyledigindeyse sevgili yeliz coktan arabik sulara meyletmeye baslamisti bile..

sonra 90'lardaki pop portlemesinde o da geri donup yeni bastan diye bir album yapti.. hangi sarkiyla hatirlamiyorum, bol bol pazar tv'lerinde boy gosterdi.. sarkiyla birlikte tepinmeye baslayip komik komik dans etti, bittiginde de nefes nefese kalip otomatik olarak durdu.. oyleydi iste.. sarkilari filan neyse de, gozleri hala cok guzeldi.. yeliz'cim..
  • en bilindik hali elizabeth olan ibranice elisheva isminin türkçe'deki şekliymiş. tdk anlamını "güzel, aydınlık, havadar" olarak verip ismin türkçe kökenli olduğunu söylüyor. bilemedim ben onu.
  • bıyıklı olurlar genelde
  • oldu olacak, yalan yalan, hosgeldin bahar* gibi sarkilariyla aklimda kalan dokunakli sesin sahibi.
  • hoşgeldin bahar şarkısı ile bana gülşen bubikoğlu'lu türk filmlerini hatırlatan,baharın geldiğini müjdeyeleyen şarkısının bu aralar ağzıma takıldığı,dinlemesi zevk veren,45'lik sahibi sanatçı halkasının üyesi.şarkının sözleri aşağıdaki gibidir:

hoşgeldin bahar lalala hoşgeldin dostum lalala
    neşe getirdin lalala dünyaya lalala
    yeniden doğmuş gibi şimdi bütün dünya
    birden zaman dursa,hergün bahar olsa
    bugün açan güller hiçbir gün solmazsa
    kırılan kalplerin yerini sevgi alsa
    kimse gücenmese kimse ağlamasa
    ümitsiz günlerin sonu gelmiş olsa
    7 den 70 e herkes mutlu yaşasa
    yüzyıllar boyunca hergün bahar olsa
    gecesi gündüzü hep aydınlık olsa
    yeryüzü gökyüzü neşemizi paylaşsa
    dağlardaki kuşlar bize örnek olsa
    kimse darılmasa kimse ayrılmasa
    7 den 70 e herkes mutlu yaşasa dünyada
    neşe getirdin dünyaya
    yeniden doğmuş gibi şimdi bütün dünya
  • bugün ünlü gözlemledim serime konuk, 70'lerin popüler şanatcısı..

1) inanamadım o nasıl duru bir ses. hiç mi bozulmaz, hiç mi çatlamaz, bir kere bile detone olmaz..
    2) hayatımda gördüğüm en kaprisli insan. aman tanrım, o ses istediği gibi değil diye, ışık yüzüne vurmuyor diye insancıklara yapmadığını bırakmadı. sürekli alkış istiyor, sürekli bi pohpohlanma. hala assolist. sahnenin önünden geçilmesin diye masa koydurtuyor.
    3) hatunda bir bacak var, inanamadım. ben utandım yerimden kalkamadım, 20'liklere taş çıkartmıştı minisiyle.
    4) bir de gözleri çok güzel. inanılmaz bi oyunculuk sergiliyor. ama insanları sevmediğini hissettim ya da bilemiyorum o gece bulunduğu mekanı sevmediğini düşündürttü bana. ha, beni sizler yarattınız ekolü var. yine de nerden nereye diye düşünüyor sanırım kendi kendine.

cuma akşamları nanna isimli mekanda çıkıyor.

yarın da okan bayülgen'e çıkacakmış, yine okan bana neler diyecek acaba dedi programı bitirirken.
  • biraz sesten anlayan adam bu kadının kariyerine bakıp son 25 seneyi neredeyse boş geçirdiğini görünce çok pis ağzını bozabilir, yeliz'e mi kızmalı yoksa onun muhteşem sesini değerlendirmeyen yapımcılara mı bilinmez
  • iki üç dönemdir milletvekilidir.
  • akp li erkek vekil in anayasa görüşmelerini '' yeliz'' adıyla periscope tan canlı yayınlarken yanlışlıkla ön kamerayı açarak kendini ifşa edip rezil olma olayıdır...haa sonradan her akp li gibi inkar edip photoshop dese de nafiledir
hesabın var mı? giriş yap