• küba'dan atlet, japonya'dan mühendis, suriye'den vatandaş: yeni türkiye'ye hoş geldiniz!
  • kariyerinin en iyi derecesini koşmasına rağmen 6. olmuştur. neden? çünkü tarihin en iyi atletizm yarışlarından birini izledik. 46.70 lik dünya rekorunu 45.94 ile warholm kırdı. 2. olan benjamin bile 46.17 ile koşarak rekoru paramparça ettiler. 100-200 gibi dallarda zayıflama varken 400m engelli tarihin en iyi kadrosuna sahip. tebrikler ve teşekkürler yasmani.
  • narcos başladı sandım amk!
  • devsirme sporculara karsi olan biri olarak copello'nun büyük bir istisna oldugunu söylemek istiyorum.

kendisi ülke ülke dolasip en fazla para veren ülke icin yarisan birisi degil. afrikali yada asyali devsirmelerimiz gibi öz ülkelerinde yasayan, tüm vakitlerini orada geciren, orada sampiyonalara hazirlanan birisi de degil.

kendisini bir türk olarak görüyor, belli bir seviyede türkce ögrenmis ve bizim dilimizde iletisim kurabiliyor. hikayesi de tam bizim toplumumuzun sevecegi tarzda. kendisi cok fazla imkansizliklar icerisinde yetismis, spora olan askiyla hayata tutunmus, bizim ülkemiz de ona istedigi seviyede spor yapma imkani vermis. türkiye adina yarismasa bu seviyelere ulasabilecegini sanmiyorum. kendisi de bunun farkinda ve cok minnetkar.
  • evet bu güzel kardeşimiz küba'da gezerken malecon'da atatürk'ün büstünü gördü ve "ne mutlu türküm diyene" diyerek ilk uçakla istanbul'a geldi ve türkiye adına yarışmaya başladı*
  • rio olimpiyatlarında 400 engelli finalinde koşmuş ve 3. olmuştur.

küba türklerindendir.

milli takımlar iyice kulüp takımı gibi oldu amk. globalleşme dedikleri bu herhalde.
  • 6.oldu ama benim için gönüllerin şampiyonu. çok güzel temsil ettin ülkemizi, sondaki konuşman da beni ayrıca duygulandırdı. helal olsun koca yürekli escobar
  • sana binlerce kez teşekkürler, devşirme atlete karşıyım ancak birisini devşireceksek sen tam bir rol modelsin. başarı var, gençlere yol gösterme var ve türk kültürüne ayak uydurdun. senin sayende 400 metre koşuda bir kültür oluştu. alttan berke akçam gibi isimler geliyor.

bu koca yürekli adama inşallah önemli bir görev verilir federasyonda, hiç zannetmiyorum ama. emekliliği sonrası da türkiye’de yaşayacak sonuçta milli damadımız kendisi.(bkz: swh)
  • dopingli olup olmadigi bi kesinlessin hele
  • gururumuz falan yazılınca bir an yurtdışına uyuşturucu baronu ihraç ettik sandım.
hesabın var mı? giriş yap