• björk gibi başlayıp nil karaibrahimgil gibi bitirecek korkarım. lale müldür ile sahneye çıkan kadın şimdi görümcesine zıbın örüyor. hayat tuhaf.
  • bu ülke topraklarının gördüğü en en en güzel albümlerden biri olan hayvanları bize vermiş insan. arjantin nedir mesela arkadaşım?! aslında bir konu var zaten tartışmaya kapalı; klibini gördüğüm anda ekrana beeeyle bakakalmıştım. nolur nolur nolur diyerek evin içinde zıpladığım günler daha dün gibi ama üstünden 3 yüzyıl filan geçmiş esasen. üzdü.

şarkıları hakkında "hepsi çocuklarım gibi" diyebilecek biri varsa, o kişi bu hanımçedir.

çok övdüm biliyorum ama bu albüm, 2008'deki bir kız için çok acayipti. beynimde şimşekler çakmıştı. gördüklerimden duyduklarımdan farklı bi şey görmek acayip cesaret vermişti. "garip" olma vizesi kazanmış gibiydim.

yurtdışında milyon tane örnek olabilir ama ben burda, bu memlekette böyle bir kadının varlığını görünce, daha az yalnız hissetmiştim. ki bu az buz şey değildir, bilirsiniz.

teşekkür ederim yasemori.
    teşekkür ederim şebnem ferah.
    teşekkür ederim özlem tekin.
    teşekkür ederim umay umay.
    teşekkür ederim aylin aslım.
  • bir kez canlı dinleme imkanı bulduğum şarkıcı.

allah ikincisini nasip etmesin. amin.
  • büyük ev ablukada ve mabel matiz'le birlikte çok değişikli müzik yapan bir hanım bayanı. ölüm üçgeni.
  • en son, buna hayran sayfasından içinde bulunduğu tutarsızlıklar silsilesi yüzünden sarmıştım ki neticede engellemiş beni, hahaha. ceylan ertem gibi bu da ses rengiyle girdi piyasaya ve kitleyi tutturduktan sonra ne oldum tribinde seyrettiler, ikisine de sorsan küçük dağları bunlar yarattı, yersen. bir de en son ulus baker'den bi' alıntı paylaşmış. muhtemelen son nevruz çıkışından sonra sağında solundakilere; "arkidişlerr, nasıl entel olabilerim? hihihi" tribinde sorular sorunca millet de buna birikim oku filan dedi. belli ki azıcık karıştırıp içinden alıntı yaptığı ulus'un son yazısını bulmuş. azıcık da sözlükten kim bu diye bakıp son entelektüel bükücü olduğunu çakınca da o kanaldan yürümüş tabi. yazık lan.

sana niye takığım biliyo musun mori? ceylan gibi sen de sahtesin anam, siz sahtelere karşı da bu gerçeği tokat gibi yüzünüze vurmak benim gibilerin boynunun borcu. adliyede bütün gün itiyle köpeğiyle uğraştıktan sonra şu mecraya gelip size sarabiliyorum ya, boş vakit öldürüyorum işte. hiç alınma boşuna, kızma da, ağlama da.
    kapitalizm üzerine yazılan bi' ulus baker yazısı paylaşıyorsan da hakkını da vermeni beklemiyorum tabi. neticede ne bandista gibi yaptığın müziği kişisel sayfandan beleş yayınlayabilecek bi' irade yükselişine sahipsin ne de mesela siya siyabend gibi sokaklarda söyleyecek sözün var. sahtesin demiştim ya hani, çaktın mı? popüler kültürün jelatinleyip emek sömürüsünün bastırılması adına morfin paketlerinde tebaaya sunulan bi' piyon olarak bedene bol gelen gömleklerin içinde hiç boşuna kendini arama, müziğini bu son çizgiden yürütmeye devam et ve akabinde de kafanı yaşa, sen busun çünkü.

ha, ulus okumak için önce felsefenin temel kavramlarından başla. atilla yayla'nın filan felsefi terimler sözlüğü var, onu al önce mesela. akabinde de yine ulus markasına taktıysan önce bi' spinoza'dan yürü. bu iki aşamayı başarıyla geçersen de birikim'de takılman gözüme inan ki hiç mi hiç batmaz. hatta bu mevzunun kapitalizmi içselleştirip ideal değerler üzerinden yürümeye çalışmanla da bi' alakası yok, inan ki bak.

son olarak; baltayı fena taşa vurdun kızım. öncelikle yorumunu sildiğin, sayfandan engellediğin, ulus baker fotoğraflı o adam benim evet, hahaha.
  • kendisinin, "oyna" isimli bir şarkısına denk geldim televizyonda.
    bakın bunu tüm içtenliğimle ve samimiyetimle söylüyorum ki;
    ben hayatımda bu kadar kötü bir şarkı dinlemedim.
    bir insan, böyle bir kompozisyonu çıkarabilecek kafaya nasıl ulaşabilir,
    bu nasıl bir özgüvendir,
    bu nasıl bir kendine güvendir,
    bu nasıl bir ilginçlikler sevdalılığıdır ki,
    böylesine kötü bir şarkıyı yapabilme, üstüne bir de böylesine reziller rezili bir klip çekebilme cesaretini,
    lümpen jenerasyonunun kendisine verdiği gazla gerçekleştirebilmiştir.
    aklım almıyor.
    beynim almıyor böylesini.
    inanamıyorum.
    marjinal olayım derken, estetik bakışın içine sıçmak tam da bu olsa gerek.
    yazık ki ne yazık...
  • bu kadının ne söylediğini anlayıp bir de buna bozulabilen insanlar varmış, çok acayip. sanki sürekli kafası dumanlı da 3 cümleyi peşi sıra mantık çerçevesinde kuramıyor gibi geliyor oysa bana hep.
  • rock'n coke'taki performansını dinlediğim şarkıcı.

hezarfen hezarfen olalı böyle zulüm görmedi.
  • ciddi anlamda sorunları olduğunu düşünüyorum. ayrıca ben hatunu çok beğenerek dinlerdim yine de dinlerim ama arkadaş rock'n coke konseri başladı neredeyse onbeş dakika ilk parçaya girene kadar saçma sapan konuşmalar çığlıklar böyle enteresan bir girizgah yapmaya kalkmalar falan artık bırakıp gitmeme ramak kalmışken nihayet şarkıya girebildi. bir de sahnedeki bazı hal ve hareketleri hiç samimi gelmedi üzülerek söylüyorum. resmen hayal kırıklığına uğradım amk. sırf şu n'olur n'olur n'olur'u canlı dinleyim diye konserin sonuna kadar bekledim ancak onu da konserin başında yaptığı gibi on dakika boyunca falan uzattı da uzattı iyice saçma sapan bir hale getirince bıraktım ayrıldım sahneden. böylece hasbelkader dinleyip beğendiğim bir şarkıcıdan tiksindiğimle kaldım.
  • abooov diyorum. kendisi an itibariyle okan bayülgen'in konuğu, daha önce adını duymuştum da ne tipini bilirdim, ne sesini, ne de şarkılarını. oyna canıtın gibi bir şarkı söylüyordu, tüm gün pedal çevirmiş olmanın yorgunluğu halisünasyona mı neden oldu, tam anlayamadım. cidden böyle şarkı yapıyorsa, ekmeğini nereden kazanıyor merak ettim.
hesabın var mı? giriş yap