• şu sözleriyle gönüllerde yer edinen türkiye'nin kadınlarda ilk dünya güreş şampiyonu: "kazandığım bu madalyayı ezilen, öldürülen, şiddet gören, taciz ve tecavüz mağduru olan kadınlara armağan ediyorum."
  • bugun sinemada (bkz: dangal)'ı izlerken bizde de kadınlarda dünya şampiyonluğunun olmadığını düşünmüştüm. ve filmden çıktıktan 5 saat sonra kadınlarda ilk dünya şampiyonluğu haberini gördüm ve acayip mutlu oldum. benim açımdan güzel bir tesadüf oldu.*
  • olimpiyatlarda kadın güreşte ilk madalyayı 2021 tokyo'da mükemmel bir oyun ve bitirişle bitirdi.

maç yeni başlamıştı güzel kadın.

türk kadınlarına bu aralar baya yükseğim. meral mommy sen mi geliyorsun yoksa ??
  • allahına kurban. beyblade gibi döndürdü rakibini helal olsun sana o madalya
  • rakibini tuşla yenip bronz aldı olimpiyatlarda. ilk kadın güreş madalyamız olimpiyatlarda.
  • bir insan hangi psikolojiyle, bir güreşçi için "iğrenç bir vücuda sahip" diyebilir anlayamıyorum.
    hiçbir resmini görmedim ama bu çirkin sözü kınamak için görmeme gerek yok.
    hiçbir sporcunun vücudu iğrenç değildir, olamaz.
    çünkü spor yapmak vücudu güzelleştirir.
    siz spor yapmaya devam edin gençler. spor yapın, güzelleşin.
    kimin ne dediğine de sakın kulak asmayın.
  • budapeşte'de düzenlenen 2022 avrupa güreş şampiyonasında estonyalı rakibini zorlu bir mücadele sonucunda 3-1 yendi ve kariyerinin 5. avrupa şampiyonluğunu kaptı. turnuvada ise 4. altın madalyamız.
  • başlamadan bir çişimi yapayım dedim, tuş etmiş 15 saniyede.
  • an itibariyle bir kez daha dünya şampiyonu olmuştur. en az rıza kayaalpkadar konuşmamız, tebrik etmemiz ve gururlanmamız gerekir.

türk kadınının istediği zaman, fırsat olduğu zaman neler yapabileceğini bir kez daha göstermiştir. helal olsun sana, bin kez helal olsun.
  • kadınlar 76 kg’da mısırlı rakibini 6-0 mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. böylece ikinci dünya şampiyonluğunu kazanmış oldu. helal olsun.
hesabın var mı? giriş yap