• fazla lambada yapmaktan beyin devrelerini yakmış aktör eskisi.
  • hidayete kameralar olmadan da erilebileceğinin farkında olmayan kişi.
    benim anlamadığım şu:
    tamam hoca hacca gittin, allah kabul etsin, islamın şartlarından birini yerine getirdin.
    dönüşte de direkman daldın eyüp sultana, efendimizin selamını getirdim filan diye...
    peki onca kamera, onca fotoğraf makineli gazeteci nereden çıktı ya hacı?
    önceden basın bülteni mi yolladın?
    "yaşar alptekin hacı oldu, hacı kıyafetleriyle eyüp sultanda namaz kılacak" diye yedi medyaya haber mi saldın?
    salmasan nereden duydu da geldi deyyuslar?
    pekiiii, soruyorum, bunun bu kadar afişe edilmesinin arkasında şeytan olmasın?
    hani taşlayıp geldiğin...
    hidayete erdim derken nefsini besliyor olmayasın yaşar!
    ardından da kanal kanal gezdin, haber programlarına konuk oldun. hem de aynı hacı kıyafetleriyle...
    yani artık adam gibi günlük kıyafetlerini neden giymedin?
    neyin peşindesin yaşar?
    yoksa seni bu işlere koşanlar mı var?
    dişlerini nerde yaptırdın bu arada? iyi olmuş.
    anladın mı yaşar?
  • yıllardır atıl bir şekilde duran tasarım fikirlerimi hayata geçirmeme yardımcı olacak girişimci insan. seni bana allah gönderdi sevgili yaşar ;)

hemen örnek olsun diye binlerce tişört tasarım fikrimden bir tanesini paylaşmak istiyorum:

ön yüz: u can't touch this!
    sırt: abdstlym ;)

nasıl ama? bende daha binlerce var bunlardan. beni bul!
  • sahte bal firmalarının reklamında oynayıp milleti kandırmak sevapmı diye sorulası adam.
    müslüman olan chp'ye oy vermez buyurmuş.
    peki koçum, müslüman olan sahte olduğu bakanlıkça yapılan araştırmalarda çıkmış ve kamuoyuna açıklanmış sahte bal üreten firmaların reklamlarında oynayıp insanları kandırırken geçici olarak din değiştirip, (bunun birde tweetleyen bayan türevi var dinler arası seyahat eden) reklam bitincede müslümanmı oluyorsun acaba?
    büyük ihtimal pazarladığı tatlandırıcıdan, nişasta bazlı şekerden, glükozdan yapılan sahte balları yiye yiye ne dediğini bilmez hale gelen eski mankenimsi.
  • şimdi yaşar reyize sorsan neden chp'ye oy veren müslüman olmaz dedin diye.

muhtemelen "ezanı yasakladılar, camiyi ahıra çevirdiler, başörtüsünü yasakladılar" falan diyecek. e hacı bunlar 50 sene öncesinin mevzuları. şu an chp'nin böyle bir tavrı olduğunu söylemek pek mümkün değil.

ha eski defterleri açalım diyorsan. buyur açalım. somon rengi tayt giyip ağzımıza soka soka dans eden kimdi? ha şimdi ehli iman oldum tövbe ettim diyorsun. eyvallah da neden 80 sene önceki defterleri kurcalıyorsun?

dansın kralını şimdi mi yapıyorsun yoksa hızlı zamanlarında mı bilemedim.
  • mankenlik yanında yaptığı "diğer işler" düşünüldüğünde akp'ye çok yakışan şey
  • "benim hesabım sadece rabbimledir" diyen eski manken, yeni hacı. kimse de çıkıp demiyor mu "abi madem hesabın rabbinle git evde ver hesabını nedir bu kanal kanal gezmek?" bunu anlayamıyorum ben.
  • türkiyedeki radikal islamcı tarikatların ne kadar sistematik çalıştığının bir göstergesi. aslında binlerce var bu adamdan, her gün en az bir kere muattap olduğumuz tiplerden. onu ayrıcalıklı kılan tek şey eski manken olması.

lisede metallica tişörtüyle dolaşıp üniversitede " hidayete eren " en az bir arkadaşı mutlaka vardır herkesin. beş kuruş harcamadan okul bitirir bunlar.

son yıllarda türk sinemasının gelişmeye başlamasından olsa gerek, tayt giyip lambada yapmak, ona buna sürtünmek artık prim yapmıyor, kimse yaşar alptekin'in eksikliğini hissetmiyor. sonra ne oluyor? sır kapısı, iman penceresi gibi yapımlara akıyor bu şahıslar. bir nevi hidayete açılan finansman kapısı. sonra ver elini mekke. allah rızası için, allah'a hizmet için 4x4 e binen çarşaflı teyzeler gibi...

seni program program dolaştırıp zırıl zırıl ağlatan şey erdiğin hidayet değil, "bu yaştan sonra ne bok yicem lan ben" kaygısıdır ya da en iyi ihtimalle vicdanındır yaşar bey. karşına çıkan her objektife gözyaşını akıtmak da muhtemelen büyüklerinden öğrendiğin bir ajitasyon yöntemidir. (bkz: allah derken ağlamak)

5-10 yıl sonra da tarikat tarafından kandırıldım diye gözyaşı dökersen, beni artık hiçbir şey şaşırtmaz şu hayatta.
  • şimdi hacı oldu falan diye reklam yaptığını düşündünüz ya, adam bunun için de açıklama yaptı. ''naalakası var'' dedi. tam tersine hacı olduktan sonra iş teklifleri azalmış bile.
    bunun nedeni ise; işverenlerin, ''yaşar hacı olduğu için artık bazı şeyleri yapamayacaktır'' düşüncesiymiş. oysa yaşar dinimize aykırı olmadıktan, gençlere de kötü örnek oluşturmadıktan sonra her işi kabul edermiş. ama mesela iç çamaşırı defilelerine çıkmazmış. e öyle olunca da teklif gelmiyormuş.
    lan olum işverenler! manyak mısınız, yaşar'ı iç çamaşırı defilesine çıkarıp naapıcan? bir nesil bu adamın taytlı filmleri yüzünden ruhsal çöküntü yaşadı. tam da ''ohh cübbe giydi de kurtulduk'' derken, olacak iş değil.
  • benim küçüklüğüme denk gelir yaşar abi ile ilk tanışmam.. 9 yaşında olmalıydım yaşar abi ile izmirde fame city de tanışmıştık.. gözlerimdeki kurnazlık, çocuk oyuncu rollerindeki başarım kendisinin gönlüne girmemi saglamis olacak ki daha sonralari ogretileri ışığında büyümemi saglamaya calisti..

ben otomobil caminin aktif kullanımını ogrendim yasar abiden, ben bir santranc tahtasina 3 saat bakip piyon oynayarak rakibi sasirtmayi ogrendim, ben bir sapik olmayi ogrendim, ben bir katil olmayi ogrendim ama ben en önemlisi bir aktör olmayi ogrendim yasar abiden..

neymiş efendim mujde ari kapiya sıkıstırmıs da sonradan arkasina gecip tecavuz etmis.. ne olmus yani? zaten mujde hanim bu aniyi "ben nasil olsa verecektim" seklinde aciklamadi mi? yapmayin lütfen ya..

edit: bana kendini yaşar alptekin diye tanitan faruk pekeri buradan kiniyorum göz yaslari icerisinde.
hesabın var mı? giriş yap