• yaratık, alışılmadık canlıları tanımlayan fekat malesef içerdiği yaradılış iddiası nedeniyle duyarlı evrim severlerin içini burkan bir sözcük. alışılmadık canlıları evrim severlerin de gönül rahatlığıyla tanımlayabilmeleri için yaratık yerine yeni bir sözcük önermek boynumun borcudur: bundan sonra "yaratık" demiyoruz, "oluşuk" diyoruz!..
  • direc t'e ait olympos adlı albümün 4. şarkısı. girişi güzel, ritim hareketli ve hoş.

sözleri:

bıraksaydın gösterirdim
    neler istediğimi senden
    üzerinde hep uçarken ben
    yere hızla çakılırken
    kimse hiç farkında değil
    bu diyarda yaratığım ben

ben yalnızım

ah o gözler, güzel sözler
    bütün bunlar hep yalanmış
    sanırım aptalın biriydim
    kapında bir artığım ben
    duvarında bir lekeyim
    bu diyarda yaratığım ben
  • - sinir kapilarinda herseyiniz yasal oldugu halde sirf saciniz sari gözunuz mavi olmadigi icin pasaportunuzu uzun uzun inceleyen görevli
    -derisinden tuylerinden kurk yapmak icin binlerce hayvanin diri diri katledilmesiyle olusan pahalli kurku giyen kisi.
    -gecenin ikisinde apartmanin önunde araba kornasini calan söfor.
    - yurt disinda , avrupali olmadiginiz icin icin trende otobusde yaniniza oturmak istemeyen yolcu.
    - tum bir yil cevreci kesilip aralik ayinda evine noel agaci almak icin ormandan cam agaci kesen kisi.
    -geceyarisi ust katta sanki river dance yada anadolu atesi dans grubu gibi tepinen ve gurultusuyle ortami ayaga kaldiran komsu.
  • jetix'te yayınlanan çizgi dizi halindeki x-men'de mutant'ın türkçe karşılığı olarak kullanılan sözcük..
  • guney kore'li canavar (bkz: canafar) filmi icin (bkz: gwoemul)
  • kanımca stephen king'in en çok sürükleyen romanıdır.
  • içinde küflenmiş, kokmuş ve bozulmuş gıdalar bulunan kapların kapakları açıldığında da çıkabilir bu. bi gün gerçekleşecek biliyorum.
  • “bir kriminal vakaydı seni düşünmek
    ya da düşmek içine... aya bakmak istedim,
    aya bakmak ve aynada artık yansımayan suretime.
    ölmek arzusunun öldürme dürtüsüne dönüştüğü o yer,
    kentin en karamsar bulvarı burası, sisli ve ışıksız.”

epigrafıyla başlayan ve anlamsızlığı sorgulayan bir anlatı.
    http://www.muratng.byethost24.com/…deki_yaratik.htm
  • john fowles'un bir kitabı. orijinal adı "a maggot". elinizden bırakamıyorsunuz başında, ama sonunda kitabın aldığı hal, hiç beklendiği gibi değil. o nedenle çok da beğenmedim aslında.
hesabın var mı? giriş yap