• yanlis numaranin hic mesgul calmadigi gibi bir yanilsama mevcuttur.

halbuki, mesgul calan yanlis numaranin, yanlis oldugu anlasilamayacagi icin bu tür durumlar asla yanlis numara olarak algilanamaz. geriye de, yanlis numaralar hic mesgul calmaz gibi hatali bir ifade kalir.
  • - alo iyi günler...
    - iyi günler...
    - kaç numara ayakkabı giyiyorsunuz?
    - siz kaçı aramıştınız?
    - 38...
    - yok 42 benimki...
    - pardon, yanlış numara...
  • birkaç haftadır olmadık zamanlarda murat bey'le görüşmek isteyenlerle muhattap oluyorum. murat bey'le görüşmenin bir zamanı var mıdır bilmem ama, bunun 07.20 ya da 01.50 olmadığı kesin. ben sana burdan sesleneyim güzel kardeşim, murat bey uyuyordur. ben de uyuyorumdur. herkes uyuyordur lan o saatlerde.
  • tam 1.5 senedir pazar günü dahil, cinnet sebebim.

bir günay bey var bu şehirde, tesisatçıların kralı!
    bir günay bey var, benden öte, benden ziyade..
    o günay bey -ki- can simidi!
    izmir'in halk kahramanı!
    günde 10 kez çalan telefonumun 9'unun başrolü..
    sabah programlarına düşüp aranacak adam!

nerededir, neden telefonunu bırakıp gitmiştir ve neden o numara bize düşmüştür!
    bir tek ben miyim tanımayan, her arayan teyze/amca "peki yeni numarası nedir yavrum" demektedir bana?
    ve bilmediğim için azarlayıp, saygı eşiğimi denemektedir?

günay amca, sözüm sana! yalvarırım dön..
    gel yerleş, boş odam var, telefon da senin olsun.
  • a $ahsi: alo recai yi versene
    zavalli $ahis: yanlis numara...
    b $ahsi: alo iyi gunler, recai beyi baalarmisiniz
    z.$: yanlis numara, yok ole biri burda...
    c $ahsi: recai naber olm..
    z.$ : yok burda ole biri.. yanlis numaraaaa
    d $ahsi : iyi gunler.. ben bilmemne holdingten ariom.. recai beyle bi randevumuz vardi....
    z.$:yanlii$ karde$im yanli$...
    e $ahsi : aloo ben recai beni arayan soran oldumu?
    z.$:hoaaaaaaaa
  • ayda bir denk gelir bunlardan. hep de "komutanım" diye başlarlar konuşmaya. ünüm oralara kadar yayılmış heralde, bari "başkomutanım" filan de.

lan kimsenin komutanı değilim ben. zaten ortalık ergenekon saçmalığıyla kaynıyor, içeri mi aldıracaksınız beni? ne pis numaram varmış arkadaş...
  • hayatımda duyduğum en kallavi bedduanın edilme sebebidir. seneler seneler önce babamın tayini bir ilçeye çıkmıştı. yeni telefon numaramız da oyuncaklı numaralardandı sanırım, çok sık yanlış arama olurdu. 90'ların sonu. 56k modemle internete bağlanılan, kol gibi fatura ödenen yıllar. tabii o zaman internete bağlanınca telefon hep meşgul. internetle yeni tanışmışım. annemle babam da merkeze gitmişti, kurumun yemeği mi ne vardı. evde yalnızım. cipsimi kolamı aldım, takır tukur sesleriyle internete bağlandım. mis...

bir ara ne olduysa bağlantı koptu. o arada mutfaktan kola alayım dedim, yerimden kalktım ev telefonu çalmaya başladı. telefonu açmamla karşıdaki dede saydırmaya başladı:

- allah belanı versin senin! oğlumun başını yedin, öldürdün genç yaşta. şimdi bizi de yiyorsun. geber, sürüne sürüne geber. inekleri sağ dedim sağmamışsın, ahır pislik içinde, sen evde elin herifleriyle oynaşıyorsun telefon hep meşgul. allah belanı versin, iki dünyada da ateşlerde yaaaaan!

ilk birkaç saniye korktum tabii, "bu ne lan" diye kalakaldım. sonra kendime geldim. araya girmeye çalışıyorum, adam dinlemiyor.

- amca yanlış numara
    - gebeeer
    - amca başkasını arayacaktın sen sanırım
    - orospu dölü seniiii geber de kurtulalım
    - amcaaa!

tak diye yüzüme kapadı. o zamanki telefonda da arayan numara falan gözükmüyor ki geri arayıp "sen geber ulan" diyeyim. o zamanki aklımla korkudan internete de giremedim o gün bir daha. yine ararsa da telefon meşgul olursa gider "kiminle konuşuyorsun sen lan" diye gelinin boğazına yapışır diye...

çok çılgın bir amcaydı. ne küfür ne beddua yedim o gün...
  • -alo
    +alo, bıdı bıdıyla görüşecektim.
    -yanlış numara
    +haa pardon ya
    -önemli değil
    +peki görüşürüz!
    görüşürüz ne? neden görüşüyoruz kardeşim biz senle?
  • yaklaşık 5 dakika önce bir dedektifle konuştuğumu düşündürdü.

gizemli bir ses: emre bilmemneoğluyla görüşebilir miyim?
    ben: yanlış numara
    gizemli bir ses: peki hiç bu isimde tanıdığınız biri var mı?
  • gebze de sanırım bi firma beni müşterisi olarak eklemiş. arayıp direkt muhabbete girerdi sekreter; mal yola çıktı, şu gün bilmem kim ile görüşmeye gelin, daha hatırlayamacağım bir sürü iş ile ilgili bilgiler. defalarca o kişi ben değilim dediğim halde, kibarca özür dileyip kapatmalar. ama ay dolmadan tekrar aramalar. 5-10 olunca bu şirketi internetten bulup söyledim silin diye, yine kim kime dum duma bi şirket heralde

bir gün aradığında sonuna kadar dinledim, tamam çocuklara haber veririm, şu an yurtdışına çıkıyom dönüşte uğrarım, hayır beğenmedim ürünü gibi abuk subuk konuştum, kız pardon siz kimsiniz diyice eee aramayın bi daha beni kardeşim dedim. küfretmişim gibi kapattı. ve evet son arayışıydı bu

söyleme unuturum, yaptırırsan unutmam ilkesi heralde.
hesabın var mı? giriş yap