• polonyali fotograf sanatcisi ismi gibi bir ismi olan alet cantasi uyesi.
  • elektrik kablolarının ucunu bööle ağzımıza sokup dişlerimizin arasında sıyırmak yerine kullanılmak için icat edilmiş pensenin keskin kenarlı/uçlu olanı.

ilk kez lise 1'de karşılaşmış, çok şaşırmıştım bu çok işe yarar aleti görünce. hatta sıra arkadaşımla "yankeskiiii yankeski" diye de bi şarkı uydurmuştuk, hala her görüşümde söylerim bu gereci.
  • tamir yaparken, kablo sıyırırken, tırnak keserken çok işe yarayan küçük ama boyundan büyük işleri beceren alet.
  • teknik adamin en iyi dostlarindandir. her isi yapar keser, siyirir, kanirtir. takim cantasinin olmazsa olmazlarindandir
  • aynı zamanda bir ekşi sözlük kullanıcısı.*
  • geçen gün gitar tellerini kesmek için satın almaya gittiğim hede. lan olum tamam her şey pahalandı da, bu sektörde ekstra pahalanmış. 270 tl yan keski mi olur. 130 tl var, eh düzeyinde. 35e buldum sonunda, onun da ucu bile tam temas etmiyor. sapa doğru bir kısımla ancak kesebiliyorum. peh.
  • yağcımdan yanseksi diye istediğim el aleti.
    kablo, tel vs gibi materyalleri kesmek için kullanılmak üzere üretilmiştir.
    sizden laf çıkmaz bilirim ama yine de aramızda kalsın diyeyim, bazen tırnaklarımı kesmek için kullanırım. çünkü bedenim de mekanikleşti artık.
  • pense gibi güzel bir alet varken buna çok da ihtiyaç duyulmaz. penseye göre tek avantajı en uç bölümüne kadar kullanılabilir olmasıdır. pensenin giremediği yerlerde iyi iş görebilir.
  • çok lazım olduğunda yakınlarınızda yoksa tırnak makasıyla da aynı görevi (kablo kesme) yapabildiğiniz alet. denedim ordan biliyorum
  • maket yaparken kucuk parcalari cerceveden ayirmak icin kullanilan alet. makete harikulade gorunum kazandiran cok daha kucuk parcalari kesmek icin yan keski yerine tirnak cakisi kullanmak gerekir.
hesabın var mı? giriş yap