• kısa bir süre sonra benim de dahil olacağım erkek grubu. *
  • aynaya baktığında gördüğünden rahatsız olan erkektir.
  • başlarda benim de içinde bulunduğum sınıflandırma.

sonra dayım rica etti onun için de vücut geliştirdim.
  • kisa süre geçmeden vücut geliştirme isinden vazgeçer. saatlerce spor salonunda spor yapmak yerine koltukta yayilip mac izlemek daha bir çekici gelmeye baslar zamanla.
  • 2 kere sol omuzum çıktığı için mecburen omuz calışmaya başladım, omuzlar şiş pazular sönük olmasın diye kol çalışmaya başladım, kollar şişince göğüsler ufak kalmasın diye göğüs çalışmaya başladım.. şimdi;

(bkz: ramazan dolayısıyla kapalıyız)
  • bana faydasi olmayan kilisenin papazidir.
  • sadece kendisi için makyaj yapan kız ile mutlu bir birlikteliği olandır.
  • benimdir. vücut geliştirmede sonuç elde etmek oldukça zordur. genelde bu tarz tipler en geç 2.ayda sıkılır bırakır.
  • hiç kimse kolay kolay bir başkası için yıllarca o eziyeti çekmeyeceği için bu işi yapan her erkeğe genellendirilebilir tanım.

daha iyi anlamanız için şöyle örnekleyeyim; askerde komutan size yat 50 tane şınav çek diyorsa bunu kendiniz için yapmıyorsunuz. bu yüzden de her seferinde o komutana söversiniz. çünkü yaptığınız spor değil eziyettir.

şimdi bu spor tam anlamıyla o türden bir eziyet olmasa da, hayatınızda edindiği yerden spor salonundaki çektiğiniz acıya kadar hepsine insan kendisi için katlanır. eğer bir başkası için yapmaya kalkarsa önce o sebep olan kişiden nefret eder, sonrasında çok geçmeden sporu bırakır.
  • vücut geliştirme yaşam tarzıdır. kızların beğenisi sadece bir yan getirisidir.

kızlar beğensin diye bir adamın squat'ta 130 kilo ile çalışacağını, günde 5 öğün beslenmek için kasacağını veya senede 2-3 kere diyet yapacağını zannediyorsanız yanılıyorsunuz.

kızlar için vücut geliştirme salonuna giden erkek "abi ben bu resimdeki gibi olmak istemiyorum, biraz omuz biraz kol bir de baklavalar çıksın yeter" diyen erkektir.
hesabın var mı? giriş yap