• mevzu şu;

takımda zaten 3 as stoper var. pedro, ersan, sivok. yani kulübe değil tribünde oturmak için 1 stopere ihtiyacımız var. yalçın ayhan da süper ligte bulabileceğin yerli en iyi 1-2 stoperden biri. hayvan gibi tecrübeli. geçen yıl kasımpaşa ligin en az gol yiyen ekiplerinden biriydi zaten.

bedava. bonservissiz. imza parasız. 500bin ve maç başı 5000 olmak üzere nerdeyse sudan ucuz bir maliyeti var. gelip tribünde oturcak. çok ihtiyac olursa sezonda taş çatlasın belki 7-8 maç oynayacak bir adam.

önder özen kendisini kadro planlamasına alıyor. 8 yabancı hakkını zaten tribünde oturacak bi yabancı stopere veremezsin. as stoper alcak da lüks bütçemiz yok.

ancak ne oluyor? bizim çok bilmiş, dünyanın en süper futbol dehası beşiktaşlı bir grup arkadaşımız bir anda yalçın ayhan kara propagandasına başlıyor. özellikle twitterdan sabah akşam kara propaganda yapıyor. sanki pedro franconun yerine stoper arıyormuşuz gibi.

çok süper futbol dehaları 1 ay ortalığı toz duman ediyor. yalçın gelirse kulübü basarız, yalçın gelirse fikret orman orada duramaz gibi akıl mantık asla almayacak laflar dönüyor ortalıkta. nasıl inanılmaz bir karalama kampanyası.

sonra koyun psikolojisi çığ gibi büyüyor.

sadece 2 ay evvel yalçın ayhan kimdir diye sorsan "şarkıcı değil mi ya o", "magazinci miydi o?", "milletvekili mi acaba" diyecek kitle, bir anda futbol dehası kesilip hayatlarında ilk kez adını duydukları yalçın ayhan için sürü psikolojisi içinde "yalçın bu kulübüe gelemez" türü laflara başlıyor.

neyse gel zaman git zaman, yönetimdeki bazı nefretlik tipler serdal adalı-tüpçü mantığı adamlar diyor ki bu taraftar çok tepkili. yalçın ayhanı almayalım etmeyelim vs.

neyse uzatmaya gerek yok. yalçını apar topar yolluyorlar geri.

önder özen de bu iş burda biter artık diyor. hem beşiktaşın parasını çarçur ediyorsunuz (ki inşallah yalçın tazminat davası açıp süründürür kulübü) hem de benim yaptığım planlamayı takmıyorsunuz diyip kulüpteki görevini bırakıyor.

yalçına da dün üzülmemiştim ama bugün mevzuyu öğrenince cidden üzüldüm.

bi futbol dehası çok bilgili taraftar kitlesi kulübün kaderini işte böyle belirliyor. 2004 de de maalesef tarihimizde yakaladığımız en büyük ivme ve en büyük potansiyel takımı da bu kitlenin tüpçü aşkı yüzünden yoketmiştik.

hani derler ya her halk layık olduğu şekilde yönetilir diye. bugün anladım ki her futbol takımının, taraftar grubuna layık olacak şekilde kaderi çiziliyor. bu yüzden bizim kaderimizde maalesef daimi olarak sportif başarıda gs ve fb nin arkasında kalmak var.

neyse. gelelim yalçın ayhana. destekçisiyim. elinde hukuki olanaklar varsa eger süründürsün beşiktaşı tazminat bakımından.

bu taraftar kitlesine bu layık.
  • zinedine zidane der ki:

when my son and i were playing football in the garden of our house we were the player that we like mostly. my son was me, and i was yalcin ayhan. (oglumla evimizin bahcesinde futbol oynadigimiz zaman ikimiz de en sevdigimiz futbolcular olurduk. oglum ben olurdu, ben ise yalcin ayhan...)
  • abi adamı kampa götürüyorlar ve sonra istanbul'a geri gönderme kararı alıyorlar. şu an uçakta ne düşünüyor o kadar merak ediyorum ki. "biz onu hallettik yalçın ya" mı dediler ne dediler lan bu adama?
  • anladığım kadarı ile, beşiktaş'ın ingiltere kampına medya tarafından arka kapıdan gizlice sokulup, üstüne bir de çaktırmadan bir gece konaklatılan oyuncu.

protokolü medya imzalamış, daveti medya yapmış, biletini falan da medya almıştır.

yoksa bu olayda bile medyayı suçlamanın başka izahı olamaz.
  • yalçın ayhan bir beşiktaş gerçeğidir. hem alınması ile, hem de vazgeçilmesinde yaşananlarla.
  • kendisinin beşiktaş'a transferi üzerinde bir takım tespit ve temel sorular sorup gitmek istediğim tecrübeli "yaşlı" stoper.

şimdi rakiplerimizin stoper kadrolarına bir göz atmadan analiz yapmak olmaz :

fenerbahçe : egemen , bruno alves , bekir , serdar kesimal
    galatasaray : şedju , dany , semih , gökhan zan , hakan balta

şimdi bu kadroların ortak görüşe göre 4. stoperleri kimdir ? serdar ve dany (g. zan ) mıdır ? peki bu oyuncular kulüplerinden ne kadar maaş alıyorlar ? şimdi biz dany'i alıp etmedik küfür bırkamadık mı 4. stoper olarak ? peki serdar kesimal tarzında bir oyuncuya 3.5 - 4 m € bonservis vererek 4. stoper yapsak " vizyoner " arkadaşlarımız burada nederler ?

yalçın ayhan'ı ne kadar izlediniz ? hakkında neler biliyorsunuz ? kendisinin beşiktaş alt yapısından çıktığını biliyor musunuz mesela ? kaç para alacağını biliyor musunuz ?

ha 3. ligde bile takımının maçlarının yarısında oynayabilen atınç'ı 4. stoper olarak kadroda tutalım dedikten sonra da " vizyon" tartışması yapmayalım .

zaten öyle bir kulübüz ki yöneticisi profesyenele , profesyoneli teknik kadrosuna , teknik kadrosu ve profesyoneli taraftarına , taraftarı da kendisi dahil herkese bok atıyor.

birbirini böylesine siken bir topluluk daha yoktur arkadaş. yani rte'nin yaptığı etnik-dini temelli kutuplaştırmayla baş edebilir beşiktaş kulübünün içindeki kutuplaşma ve çatışma.

kulüp içerisinde kesin olarak bir tutarsızlık var. birinin ak dediğine öteki kara diyor ve gayet ortalık malzemesi olmış durumda. sezer gibi " barda vurulmadım ama pıçaklandım " diyebilecek kadar zeka seviyesini belli eden bir oyuncu " fikret orman kampa gideceksin " diyebiliyor .
    biz de bunun sebepleri üzerine düşünmeden kavga etmeye başlıyoruz.

fikret orman iş adamı olarak yaklaşıyor.bu bir yatırımdır diyor , çalıştığını iş yapabileceğini gösterelim sonra paketleyelim diyor. yani sportif düşünmüyor , mali bakıyor. ee adam haklı.

slaven biliç - önder özen çalışma temposu düşük , takım içinde huzursuzluk yaratıyor , kampa götürsek gene bir yavşaklık yapıp huzuru kaçırır diyor , hemen gönderelim istiyor. ee bu adamlar da haklı .

alınması hata mıydı ? hataydı.bu beşiktaş'ın yaptığı ilk yanlış transfer mi ? hayır . sonuncusu mu olacak ? koca bir hayır ? eee ? biz neyi tartışıyoruz abi ?

1.5 m € 'yu ona vermeyeydik de buna vereydik şampiyon olurduk.lan adamlar sadece 3 forvetine maç başı hariç toplam 8.5m € maaş ödüyor biz 1.5 m €'ya dünyayı kurtaracaz amk ya ...

kusura bakmayın da az biraz bilmediğiniz mevzular hakkında sürekli atıp tutmayın arkadaş. ekşi kıraathane amkdum yeri ...

büdüt : mantıksız transfer . 11 m €'ya 1 forvet , 1 bek , 3 ofansif oyuncu , 2 tane de nereye olduğu fark etmez yerli transferi yapın ama takımı şampiyon yapacak kalibrede transferler olsun , oyum size . en büyük propagandanızı da ben yapacam . tanıdım ne kadar kongre üyesi varsa kafalarını zikecem size oy vermeleri veya önder özen'i kovdurup sizi oraya getirmeleri için. haydi bakalım .

şu adam yalçın ayhan'dan daha iyi 4. stoper olur diyebileceğiniz önerileri de bekliyorum . mümkünse 1.90'dan aşşağı olmasın.

ibrahim toraman diyenleri duyuyorum , o zaman biliç ile vedalaşın , bu kadar net ...
  • takip ettigim kadariyla cok cok ayip edilmis futbolcu. 32 yasinda da olsa buyuk bir takimda kariyerine yeni bir heyecan katma sansini yakalamisti bu arkadasimiz , yonetimin is bilmezligi ve korkakligi sonucu adamin heyecani kursaginda kaldi. muhtemelen cok zaman oncesinde zaten anlasildi yalcin'la ve tepki cekmemek icin aklinca aciklamak icin dogru zamani bekledi bizim yonetim. bu kardesimizde besiktas gibi bir klupte oynayacagi icin ses etmedi. simdi de taraftar korkusundan geri adim attilar, herif yarak gibi ortada kaldi. lan demezler mi bu nasi adamlik, nasi profesyonellik diye.yazik gercekten, yonetimin arkasinda duralim diyoruz da olmuyor. dogru transferdi , degildi , yararli olurdu, olmazdi bunlar tartisilir. bu tarz yanlislar yonetimin oyuncular karsisindaki guvenilirligini yakinda iyice dibe vuracak belki de vurdu bilemeyiz, besiktas'in adina bisey olmaz , olan bu kekolara olur.
  • her seyi gectim de bu adamin ahi besiktas'i sampiyon yapmaz. sen 32 yasindaki koskoca adami getiriyosun kampa sonra da geri yolluyosun. ulan adam cocuk gibi sevinmisti, twitter'da (eger hesap gercekse) marslar soyluyodu.

aldiysaniz arkasinda durun. simdi bir suru tazminat parasi vereceksiniz.

ki yalcin'in gelisinde bence bi sikinti yoktu. en iyisi olmasa da idare ederdi en kotu. e simdi hem tazminat parasi vereceksin hem de adamdan oldun.

geldiginde karamsarliga dusen, yonetime kizan arkadaslar simdi kizsin. cocuk oyuncagi mi birader bu?
  • haber1903 tarafından sözde beşiktaşlı özde orospu çocuğu kitleye verilen emziktir kendisi.

beşiktaş aleyhinde sövmek için tüm gün sikik haber sitelerinden medet uman bu kımıl zararlıları da haliyle bu asisti geri çevirmemiş ve "vizyon"lar, "kulübü kapatın"lar havada uçuşmuş yine.

buradan bakınca ne kadar iğrenç gözüküyorsunuz bir bilseniz.

yalçın ayhan beşiktaş'a transfer olabilir. neticede böyle bir transfer gerçekleşirse iki as stoperini yerli oyuncularla yedeklemek isteyen bir takımın bu ligde 4. stoper olarak seçebileceği maddi manevi en uygun oyuncudur bugünün şartlarında yalçın ayhan.

tabii necip'i tercih eden varsa aynı pozisyon için, futbol bilgisi önünde eğilip ruhumu teslim edebilirim.

geç hepsini mesele yalçın'ın gelmesi değil bunu hepimiz biliyoruz. malum sitenin "özel haber" olarak manşetten servis ettiği bu haberin ardından buraya düzinelerce entry girip içlerindeki kini kusan orospu çocuklarına hatırlatmak isterim ki; aynı sitede "manşet" değeri görmeyen bir haber var hemen altta eurosport imzasıyla yayınlanan "demba ba transferinde mutlu sona yaklaşılıyor" başlığı taşıyan ve yine ligtv ve ntvsporda 2 gündür benzer haberler var aynı oyuncuyla alakalı.

ee? tek kaynağı yaptığı kolpanın haddi hesabı olmayan hiçbir geçerliliği veya sorumluluğu olmayan bir adı dahi olmayan sitenin haberine körü körüne inanan sen, en azından dandik bir internet haber sitesinden saygın olduğu tartışılamayacak haber kaynaklarını neden yok sayıyorsun?

cevap basit. çünkü senin istediğin haber "yalçın beşiktaşta". senin çapın bu.
  • fenerbahçeye laf ediliyor diye birazdan moderatörü bile dövecek, nasıl tavırlar bunlar.

edit: şimdi aklıma geldi, zaten yalçın ayhan'ın zamanında a spor muhabirlerini dövmüşlüğü var. tekrarlaması çok da problem olmaz. sıkıntı, kendi çalışanlarını döven adamı kanala yorumcu olarak çıkaranlardan.

(bkz: başakşehirli futbolcuların gazetecilere saldırması)
hesabın var mı? giriş yap