• kimi zaman, kıspet yırtılması tabir edilen bir durum da yaşanır bu er meydanlarında. kıspeti yırtılan yiğit mağlup olmuş sayılır (bkz: kıspet yırtılınca biz de yenilmiş sayıldık). işbu yüzden kıspetin bakımının çok iyi yapılması gerekir. eğer kıspete güvenilmiyorsa kıspetin altına ekstra bir don giyilmelidir. bu noktada don seçimi de önem taşıyor; yılların yağlıcısı pala hüso'nun miki mauslu donu hâlâ konuşulur.
  • bi ara da "yağlı ballı güreş" diye bişey çıkartmışlardı. fikri ortaya atanlar, bal yapış yapış olduğu için güreş hepten zorlaşacak, seyredilmesi zevkli hale gelecek diyorlardı; ama daha ilk müsabakada tüm protokolün önünde güreşçiler birbirlerini deli gibi yalamaya başlayınca yasaklanmıştı bu.
  • asıl amaç çimleri yağlamaktır. böylelikle çimde kayak yapmak kolaylaşır. aslında her yıl kırkpınarda güreş turnuvasından sonra kayak müsabakaları başlar ama çim kayağı milli spor olmadığı için trt yayınlamaz, kimsenin haberi olmaz etkinlikten.
  • yağ ve güreş kısmını anladığım, ama sonradan nasıl temizlendiklerini hala kavrayamadığım spor dalı. geceden sabunlu suya mı yatırmak lazım bilemedim şimdi.
  • göt kıspetten çıkınca medya bağdattan gelir diye bir deyime ön ayak olmuş güreş.
  • her zaman itici bulmusumdur ama az önce su fotografi görünce, kesinlikle en sexy erkek sporu olduguna karar verdim.
  • baştan babamın kollarında, cırtlak sesimle ağlamak suretiyle tezahürat ederek, lise yıllarımda kırkpınar organizasyonunda gönüllü olarak yaşatılmasına ve yüceltillmesine bizzat katkıda bulunduğum spordur. en büyük organizasyonu edirnede olmasına rağmen en az sporcunun edirneden katılması kötüdür malesef. bir de insanlar doğan çocuklarına "pehlivan gibi maşallah" diyorlar üstüne "bunlar kesin pandikleşiyordur kıspetin içinde, gay gibi bunlar" diyorlar ya mallıklarını tescilliyorlar direk. benim oğlum er meydanına çıksın, dedelerini onore etsin sonra bütün dünya gay desin. ben anlından öperim onu. yıllık izinlerini kırkpınara denk getiren, yaz okulunu bırakıp er meydanına koşan kardeşlerim sayesinde biz bu efsaneyi devam ettiriyoruz. orda elinde ibrikle yağ döken adam bizzat benim, ibnelikle ilgili kafasında soru işareti olan dilekçesini bana yazsın.
  • hakan isimli karakter ile street fighter'a girmiştir.
  • "hakikaten rektal tuşe sözkonusu mu?" diye merak ettiğim spor. eğer öyle ise vay o kalantor amcaların haline.
  • kıspetin içine el sokma hareketi yüzünden yabancıların türk kimliği hakkında nasıl yani diye düşünmelerine sebep olan, aynı nedenden dolayı bir dönem gaylerin yoğun ilgisine nail olup tartışmaların yaşanmasına neden olmuş ata sporu
hesabın var mı? giriş yap