• türkiye branşı şirket arabası olarak o kadar çok grande punto satın almış ki, bir arkadaş würth'ü punto'nun donanım opsiyonlarından biri zannetmişti.
  • vidalar, civatalar, somunlar, pullar, dübeller, kimyasal ürünler, el aletleri, makineler, mobilya aksesuarları, inşaat aksesuarları, depolama ve stok yönetim sistemlerini içeren 125.000’den fazla ürün çeşidiyle kullanıcılara hizmet sunan şirket.

(bkz: würth enjektor temizleyici)
    (bkz: würth motor temizleyici sprey)
  • ürünleri kadar takvimi de cok kalitelidir
  • würth radyatör sızıntı önleyici sıvısı, hayatımda gördüğüm en mükemmel can simididir. 300 km yolu öğle sıcağı klima gırtlak açık git, araba 3 kişi + yüklü (ford ka araç), durduğun yerde öyle 45 dk klima aç, dur kalk yerde hala klima açmaya devam et, hararet göstergesi de yok. bi anda bam diye hararet ışığı yandı mı, bütün su taşma kabı ve hayal meyal yanda bir borudan püskürdüğünü görür gibi oldum sonra soğutma sıvıları bitti gitti.

5 litre suyu al doldur, git benzinliğe 1.5-2 saat radyatör borularını tamponu indir komple suyu boşalt, antifiriz+ saf suyu doldur kapat.

tam bitti oh derken çalıştırıp baktım ki yandaki silikon borunun metal kanalın üstüne yerleştiği yerde ufacık çizik gibi bir delikten su basınçlanınca şişip metal ve silikon arasına giren su deli gibi püskürüyor, ama milimetre uzunlukta ve ancak tırnağa zor değen bir delik, ama maaşallah volkan gibi püskürüyor. yeminle moral yerlerde, küçücük hortum deliği bütün yola çıkabilme yetimi elden aldı, hem sanayiye gitme işi, hem iki saat boşa komple antifiriz yenilemesi, boru tamirine tonla para, sanayiye gitmeye yarını bekle, üstüne benzinlikte tonla para verdiğim yeni koyduğum antifiriz saf su karışımı da çöpe gidecek.

el de çok zor girmesine rağmen krikoyla kaldırıp altına yatıp prezervatif ile sarmak, sakız gibi uçuk fikirleri denedim olmadı, gece her yer kapalı, şu eriyen su bandından da bulamadım.

son dakika başka benzinlike silikon yapıştırıcı vs. ararken baktım ki bu zımbırtıdan vardı, pek inançsız doldurdum taşma kabına. bekledim rölantide zaten sorun yok, az çıkıp süreyim dedim 5 km sonra az zorlayıp basıncı artırıp şişireyim o zaman anca oluyor dedim, sonra durdum baktım, hafif hafif damlatıyor. o an inanç kesildi ama dedim dur bakalım işlesin malzeme biraz daha, kelebekten verdim gazı kökledim, iyice köpürdü makine, fanlar açıldı. bir baktım ki delikten su püskürmeye başladı gene, aha dedim sıçtık olmadı heralde, sonra 2-3 saniye içinde hızla azalarak bir anda durdu püskürme. ufak ufak damladı, bunu görünce dur bakalım diyip iyice bir kökledim kelebeği.kısacık bir iki kere daha püskürüp yine kesildi, 3 5 damla aktı sonra da durdu, zorlamaya devam ettim ama yaklaşık 1 dakika geçip fan 2. kademeye geçmesine rağmen hala tık yok. aç kapağı eksilen son 200-250ml saf suyu da ekle devam dedim.

vay anasını icada bak diye diye önümdeki 50 km boyunca sık sık kontrol altında tutarak gittim ama baktım damla eksilmiyor, her durdugumda bir sonrakinde arabayi daha da zorlamama ragmen tık yok damla eksilmiyor su boruda da püskürme yok. sonraki 50km icinde bir kere daha, sonra da 300km bitip arabayi kapı önüne koyana kadar bakmadım, orda baktım hala bir damla eksik yok. vay anasını, var mı böyle bir icat. teşekkürler würth. uzun yola çıkarken yanınızda mutlaka bulundurun bu açık mavi renkli uçucu kokulu 150mllik mucizeden. antifirizi, saf suyu yine bulursunuz, acil durumda zaten standart içme suyu doldurup antifiriz+ saf su bulunan benzinliğe de gidersiniz ama bu naneyi her benzinlikte bulamazsınız. siz yine taşıyın bir boru çatlağında vs. şansınızı deneyin, hatta eriyen bantla taşıyıp daha büyük büyük bir patlakta ikisini bir arada kullanıp büyük ihtimalle sorundan kalıcı kurtulursunuz. daha önce de ufak bulunamayan bir sızıntıda kullanmıştım yine işe yaramıştı ama o acil durumda aklıma gelmedi, hele benzinlikte olabileceği.
  • montaj malzemeleri inanılmaz kaliteli olan alman şirket. ayrıca inşaat sektöründe en kaliteli eşantiyon malzemelere sahip firmadır.
  • değişik kulvarlarda at koşturan, keriz sirkeleyen alman şirketi.

bazı konularda haklarını yemeyelim, çözüm odaklı bir çok ürünü var lakin toptancı bazlı çalışıp, araçlarla şirket şirket dolaşan elemanları var. nasıl bir satış eğitimi alıyorlar ise bazı mobilyacıların ellerinde würth matkap görüyorum. şaka değil ha yıl 2022 mobilyacı amcalar ellerinde würth matkapla geziyor.

ulan würth'ün eko sisteminde ne var ki şarjlı matkabını alırsın arkadaş. talaş tozu kafa yapıyor biz mi bilmiyoruz. bosch ne ise würth odur elektrikli el aletlerinde bu markaya niye gidip tonla para ödüyon , hava attığınımı sanıyon yoksa ?

bataryasından motoruna, dişlisinden abs plastiğine kadar aynı ürün bosch ta 4 te 1 fiyatına zaten. biri mavi diğeri siyah, birinde bosch yazıyor ötekinde würth.

aeg,dewalt,milwaukee,ryobi subcompact,atomic,fuel,one+ hp gibi teknolojileri geliştirmiş uçuyorlar, sen müşterileri mucuk mucuk öpüyorsun arkadaş. ha milwaukee de kazıktır bu arada ama teknolojiktir neyse.

tanım: 3,5 spreyinden başka bir ürününü kullanmadığım şirket.
  • pazarlamacıları ve çalışanları dolandırıcılık konusunda master yapmış kısılerdır. şirket olarak ve bireysel yaşanan bırcok olay var. dikkatli olun mal satarlar parayı şirketlerine vermezler müşteriyi umursamazlar zor durumda bırakırlar bayi anlayısı yok. toptancıya satıp aynı sekılde yanındakı parekendecıye bıle mal satarlar hepsi böylemi bılmıyorum ama anladıgım ve yasadığım kadarıyla cogu bu sekılde yazık.
  • ürünlerini yeni yeni kullanmaya başladığım, müşteri memnuniyetine gösterdikleri hassasiyetle takdirimi kazanan şirket.

çin malını alman malı diye kakalıyorlar falan denmiş de, web sitelerinde menşei çin dedikleri ve böyle bilerek aldığım cam taşıma vantuzu bohle'ye fason yaptırılmış, taş gibi alman malı çıktı. güzel tarafı da bohle'nin kendisinden daha ucuza satmaları. bataryalı el aletlerini de (en azından 12v olan seri) bosch'a yaptırıyorlar, piller, şarj aletleri falan uygun birbirine.

ben memnunum. fiyat / performans oranı gayet iyi. yıllar önce muhteşem balata spreyleri sayesinde tanımıştım markayı, şu anda mutlu bir birlikteliğimiz var. bayağı ekmek çıkar benden…
  • solar panel üretimini kendi bünyesinde bulunan würth solar firmasi üzerinden almanya'nin schwaebisch hall şehrinde gerçekleştirmektedir.

üretilen paneller cis (bakır-indiyum-selenyum) tipidir ve diğer alternatiflerinden farkı, panellerin silisyum içermemesidir. bu özellik hem estetik açıdan daha güzel bir görüntü oluşturmasının yanında, uygulama boyutları açısından esneklik sağlamaktadır. bu panellerin verimleri şu anda 11,5% civarındadır.
  • 3 sene çalıştığım sözde uluslararası görünen ama aslında çakal türk esnaf mantığıyla yönetilen şirket.

şöyle ki; işe başladığım dönemde benden önce çalışan kişinin müşterileri verilmişti bana. dediler ki bu müşterileri dolaşacaksın sadece. iyi dedim hallederiz. sonra öğrendim ki benden önce çalışan kişi yaptığı hırsızlıklar ve dolandırıcılıklar yüzünden işten atılmış. be kodumun sığırları ben o soyulan ve dolandırılan insanlara nasıl ürün satayım? ne diyeyim? işe başladığım dönemde bölge müdürünün benimle müşterilere gelmek istememesinden bi huylanmıştım zaten, sebebi buymuş.

anlatmaya başlarsam epey uzun sürecek konu. baya eğlenceli aslında. küçük bir örnek vereyim sonrasında devamını dinlemek isterseniz yeşillendirirsiniz.

bu benden önce hırsızlık yaptığı için işten atılan eleman würth'ün verdiği şirket arabasıyla geceleri barların önünde bagajı açıp midye satıyormuş. ulan berner elemanı olarak onu görmeliydim ki aramalıydım würth genel merkezini tepsi tepsi midye istemeliydim. bu sadece küçük bir örnek.

tanım: bütün kategoriler olmamakla birlikte ürettiği bir çok ürün dünya standartlarının üzerinde olan alman markası. otomotiv, metal ve ahşap olarak 3 grup bulunur. ağırlıklı olarak sarf malzemeler, dayanıklı el aletleri, bağlantı elemanları ve kimyasallar bulunmakla birlikte daha bir çok ürünü bulunan ve oldukça kaliteli ürünlere sahip olan markadır.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap