• new york'a arabayla yaklaşık 1 saat uzaklıkta kurulmuş bir outlet kasabası. içinde aklınıza gelecek her marka mevcut olup, fiyatlar new york'a göre çok ucuzdur. türk popülasyonu da maşallah dedirtecek kadar vardır. mesela tommy hilfiger mağazasına girdiğinizde, abi bu olmadı bana yaaa, yenge şunu denesene süpermiş diyen insanlar görürseniz, bu ingilizcenizin bir anda tavan yaptığından değil, o insanların hakikaten türk olup, türkçe konuştuğundan kaynaklanmaktadır.
  • new york'un central valley kasabasında yer alan devasa büyüklükte alışveriş merkezi. fiyatları hem abd şartlarında hem türkiye şartlarında çok iyi olduğu için anlık ölçüldüğünde mekanda dolaşan ve alışveriş yapan türk nüfusun toplam içindeki oranı sanırım %50'den fazladır her daim.

gelelim tüyolara...

1.mekana girer girmez mağazalara saldırmak yerine önce danışmaya gidip bir mağaza listesi/harita alınız ve 220 mağazanın hepsine giremeyeceğinizi düşünerek önceliklendirme yapınız. haritadan bir rut oluşturup ona göre geziniz. henüz akşam mekanlar kapanırken dönmeyen görmedim, o yüzden sabah 10'da orada açılışta olun ve akşama kadar gezin.

2.danışmadan 10 dolarlık kupon kitabını mutlaka ama mutlaka alın. en önemli tüm mağazaların indirimleri var ve 1000 dolar harcayan birisi hiç yoksa 150 dolar tasarruf ediyor. ilk iş o kuponu alın.

3.tommy hilfiger, gap, timberland, nike, perry ellis, carter's, calvin klein, guess, columbia ve polo ralph lauren mutlaka ziyaret edilmeli.

4.yemek ucuz degil, onu bilerek gidin. hamburger, sandvic vs ile gecistirmek dahi kişi başı 15 $ civari.

5.asiri derecede alisveris yapildigindan mantikli olan bir araba kiralayarak gitmek. olmazsa bir bavul goturun yaninizda.

6.samsonite pahali, alisveris yapmayin. en iyi samsonite fiyatlari century 21 ve marshall's da. bunlar da woodbury'de yok.

7.her girdiginiz magazada clearance (gecmis sezon mallari, sezon temizligi vs..) bolumunu sorun ve once oraya bakin. tekrarliyorum, her magazada once clearance bolumunu ziyaret edin. tekrarliyorum her maga...

8.her magazadaki aşırı kibar amerikalı görevliler "hello how are you today" "how are you doin'" "do you need help" gibi konuşacak ve sizi first class hissettirecek, hazırlıklı olun. suratsız bir kasiyere denk gelmeyeceksiniz, bunu iade etmek istiyorum dediğinizde "defol git ulan" bakışı atmayacaklar, hazır olunuz.

9.mastercard sahipleri danışmadan mastercard indirim kitapçığını alınız ve her alışverişte aynı kartı kullanın, alışveriş yaptığınız yerlere de indirimi hatırlatınız. günün sonunda 1000 doları geçersiniz güzel bir de çanta hediyesi var danışmada. sadece mastercard sahipleri için.

güzel yerdir, şimdiden iyi alışverişler, kolay gelsin.
  • terminalden aldığınız gidiş dönüş biletinin yanında bulunan kağıdı information'a ibraz ettiğinizde size küçük bir defter şeklinde indirim kuponu verilir. belli rakamlara ulaşıldığında ( mesela calvin klein 100 dolar, dolce gabbana 350 dolar gibi ) o kuponlar ile minumum % 10 ile % 50 arası indirim alabilirsiniz. mağazalar 10:00 da açılır. otobüsle geldiyseniz son otobüs 20:58 de.
  • woodbury common premium outlets:

new york city'nin bir saat kuzeyindeki outlet center. bol miktarda turke rastlanabilinecek bir mekan. armani'den ck'e, diesel'den d&g'ye bilimum markanin urunlerini ucuz fiyatlarda bulundugu yer.

adres: 498 red apple court; central valley, ny 10917
  • 3 kişi araba kiralayarak özellikle lüks markalardan (burberry, chloe, jimmy choo vb.) alışveriş yapmak amacıyla gidildiğinde inanılmaz kar ettiren outlettir. özellikle 4 temmuz* ya da eylülün ilk pazartesi günü* gibi özel zamanlara denk getirirseniz ekstra indirimlerle* coşacağınız kesindir.

saks fifth avenue off fifth'te sabırlı olursanız designer ürünleri* %90 indirimle almak mümkün.

adidas, tommy hilfigher, nike gibi markalarda ise çok düşeş bir ürün bulamazsanız* gittiğinize değmeyebilir zira bu markanın ürünlerini manhattan'da da ucuza alabilmek mümkün.

calvin klein, michael kors ve dkny için ayrı bir parantez açmak gerekecek. zira bu markalar türkiye'dekinin yarı fiyatına century 21, tj maxx ve marshalls'da satılıyor. bu üçlü için o kadar yol teptiğinize değmez.
  • bir cok luks ve ust kalite magazanin bulundugu turkiyeye gore cok ucuza urunler satin alabileceginiz ama ozellikle cok begendiginiz seylerin bedenini bulamayip sizi hayal kirikligina ugratabilecek mekan, ozellikle prada magazasinda erkek ayakabisi bakarken gordugnuz devasa ayakabilara sasirip sonra arasindan bir tanesini begenip yardimci olan kadina sordugunuzda size bunlarin kalan en kucuk modeller oldugunu soylediginde dumura ugrayabileceginiz mekan kisacasi bedeniniz uclarda olan bir insansaniz gidin cildirin herseyi alin ama standart bi insansaniz hayal kirikligi yasamaya hazir olun
  • tamam kardesim anladik ucuz da yani o sali pazarindan beter duruma ne demeli. normal magazada itinayla sergilenen gomlekler kotlar burada birbirinin ustunde. insanlar da buna uyum saglamis onlar da birbirinin ustunde. soyunma kabini icin 20 dakka, kasada odeme yapmak icin yarim saat bekleyeceksem degil 2 gun, 1 hafta bile yetmez.
  • basta yahudilerin doldurdugu outlet center.. bazı seyler cok ucuzdur.. ama bazıları da 5th avenue ile aynı fiyata satar.. nerdeyse her marka vardır..
  • fiyat olarak cok uygun olan seylerin cogunda beden veya renk bulmakta zorlandim ben. beklentiniz cok yuksek olmasin.

son olarak gectigimiz bayramda bizim de aralarinda oldugumuz turk grubun istila ettigi yerdir burasi. oyle ki senelerdir gormedigim lise arkadaslarimdan birini burda gordum. (bkz: bu da boyle bir animdir)
  • bir primark değildir.
hesabın var mı? giriş yap