• eski ünlü bir nba koçunun da söylediği gibi:
    "kadınlar için basketbol topu çok ağır ve pota çok yüksek"
  • haftanın en iyi 10 hareketine üçlüklerin, fast break sonucu boş turnikelerin vs. girdiği lig.
  • twitter üzerindeki bir ankette "kendi kolunu ısırarak kopartmak mı yoksa bir sezon boyunca wnba maçlarını saha kenarından izlemek mi" diye sorulmuş ve %80 oyla kendi kolunu ısırarak kopartmak seçilmiş. bu tarz anketlerde şu ana kadar bir tek nickelback albümü dinlemek mi wnba izlemek mi sorusunda kaybetti.
  • gelmiş geçmiş en başarısız akıl yürütmelerden birinin sonucu...

- beyler bize yeni bir tat gerek... erkekler nelerden hoşlanır?
    - kadınlar ve basketbol efendim...
    - güzel! şimdi bunları birleştirelim...
  • kısaltmalı okunuşu dabılyuenbiey'in(wnba) ,uzatarak okunan vümınenbiey'den(women nba) daha uzun olduğu bir isme sahip; yaz döneminde nba'in boşluğunu doldurmayı amaçlayan, birçoğumuz için gereksiz ama salonların dolu olduğu gözlendiğinde amerikada rağbet gördüğü anlaşılan oluşum.
  • lig yaz döneminde oynandığı için buradaki oyuncuların tamamına yakını normal basketbol sezonunu avrupa veya avustralya'daki takımlarda geçirirler. ücretlerin nba standartlarına göre oldukça düşük meblağlar olması -maksimum kontratın dahi seneliği ancak 99 bin dolara çıkabiliyor- sebebiyle ülkemizde ilçe merkezli kadın basketbolu takımlarında dahi bir iki wnba oyuncusu görmek mümkün olabiliyor.
  • sanıyorum lezbiyen kadınlar için olan lig. kimi google'da aratsak lezbiyen ve filanca kadınla evlendi haberi çıkıyor. hatta "wnba lesbian" diye aratınca "hetero olduğum için baskı gördüm" diyen basketbolcu haberi geliyor.*
  • wnba'de şampiyon olan takımın geçit töreni:

https://twitter.com/…aud/status/1450767953553670145

bu sefer akrabaları bile gelmemiş herhalde agasdgasga.

ablacım dünyada hiç kimse kadınları basketbol oynarken izlemek istemiyor, anlayın artık yahu.

bir de feministler kadın basketbolcuların erkek basketbolcular kadar para kazanmadıklarından yakınıyorlardı. kimsenin izlemediği organizasyonun sporcusuna kim, ne diye para versin amk?
  • sue bird'ü bir kenara koyarsak(ah bir koysam) pek izlenecek bir şey yok yau. çoğu yeteneksiz ve çirkin hatunlar fshnşklfsadh ama sue ayrı.
hesabın var mı? giriş yap