• (bkz: explorer)
    (bkz: windows turkcesi)
  • kde de bu işi dolphin gnome da ise nautilus yapar
    (bkz: linux)
  • bex64 sorun adlı windows gezgini yanıt vermiyor hatası bugün başıma gelmiş olup 5. sınıf bilgisayar dersi öğrencisi bilgimle atlatabildiğim hede. bilgisayar açıldıktan sonra kapkara bir ekran ve tek bi hata kutusuyla vuku bulan, sadece ctrl+alt+del'in çalıştığı fakat explorer.exe'yi yeni görev olarak atadığınızda görev yöneticisinin de hata verdiği, güvenli modda dahi kara bir ekran ve "güvenli mod" yazısından başka size bir şey sunmayan bu hatanın bendeki çözümü şu şekilde olmuştur.

komut işlemiyle bilgisayarı başlattan sonra çıkan ms dos'a rstrui.exe yazılır ve sistem yükleme başlatılır. bir önceki geri yukleme noktasına dönüş yapılarak sorun çözülür.

dediğim gibi bilgisayar bilgim laptopta tüm gün okey oynayan emekli amcalar seviyesinde olduğundan size bu hatanın altında yatan gizli gücü anlatamam. bence israilin parmağı var ama. neyse kılıçdaroğlunun adamları beni vurmadan ben kaçayım.
  • -nereleri gezdin bakalim bugun
    -services msc, ehi ehi
  • alternatifi ve daha ötesi için (bkz: total commander)
  • 24gb ram, 12 cekirdekli bilgisayarda memory/cpu kullanimi nerdeyse sifirken, yeni klasor acmak icin sag tikladigimda uzerinde "not responding" yazan harika program.
    adeta sac bas yoldurtuyor.

xp'den sonra cok bozdular. ah xp vah xp.
    edit: kullanilan isletim sistemi, windows 8
  • yağmurlu günlerde arap kızı olarak da adlandırılır
  • bilgisayar açılırken sürekli çöken ve babannemin çok gezen ayak bok getirir vecizesini hatırlatan gezgin.

tam kasayı yan yatırıp format atacaktım ki bari önce bir otomatik olarak yapılan yedeklemeyi yeniden kurayım dedim. anlamsız şekilde işe yaradı. sistem kurtarma ski zaten şu güne kadar bir defa olsun işe yararamamıştı. yedekleme ise daha mantıklı evet.
  • disk içerisindeki dosya ve klasörlere erişim sağlayan zımbırtı.
    (bkz: file explorer)
hesabın var mı? giriş yap