• ingiltere’nin başkenti londra’nın wimbledon köyünde düzenlenen sezonun 3. major turnuvası. bu yıl 133.sü düzenleniyor. teklerde şampiyon olan tenisçiye 2 milyon 350 bin sterlin para ödülü verilecek. cins bir turnuva, tüm tenisçiler beyaz giymek zorunda

erkeklerde
    koduğumun dimitrov’u ilk turda hışır oldu, 2-0’dan 3-2 maç verdi, ulan insan en kötü bi çeyrek görür be.
    molfils adamım 2-0’dan 3-2 maç verdi. son set sakalanıp bıraktı gerçi ama üç sette bitireydi sıkıntı yaşamazdı.
    tsipsipas tenekesi de 2-1’den 3-2 maç verip ilk turda pancar oldu.
    alex zverev masterslarda adam kesiyor, slamlerde leşşş. ilk turda o da paket
    thiem evladım da çorba oldu ilk tur.
    berdych de ilk tur elendi

35 yaşında verdasco 2-0 geriden gelip kyle edmund’u 3-2 yendi ikinci turda
    wawrinka 2-1 öndeydi 3-2 kaybetti ikinci turda reilly opelka’ya. opelka daha önce ana tablo görmemiş amk

erkeklerde şimdiye kadar dökülenler bunlar. ikinci turun en taşaklı maçı kyrgios-nadal, hatta yarı finale kadar turnuvanın en taşaklı maçı

kadınlarda
    muguruza ilk turda 121 numara haddad maia’ya elendi
    sharapova 1-1 iken bıraktı maçı
    bouchard’ın sıçam ağzına, bu kıza noldu böle ya ilk turda piç oldu yine
    ostapenko çiçeğim o da paket oldu
    kasatkina da gelecek vaadediyor dedik ilk tur o da gitti
    sabalenka dünya 139 nosu rybarikova’ya 2-0 yenildi, en kötü çeyrek bekliyordum
    caroline garcia, turdaki en sevdiğim hatun ilk tur 2-0 hışş oldu
    ve dünya 2 nosu osaka ilk tur gitti

madison keys ikinci tur elendi 60 numara hercog’a
    sevastova da gitti

ikinci turun en sağlam maçı mladenoviç-kvitova maçı
  • trt izmir radyoları olarak yayınımıza, federer'den tenisi bıraktıran kurtarışlar aldı çalışma ile devam ediyoruz

https://streamable.com/7hzrb
  • 1 temmuz pazartesi günü başlayacak olan ve 14 temmuz'daki tek erkekler finali ile bitecek olan yılın üçüncü grand slam'i... bu yıldan itibaren sonsuza kadar uzayan maçlar olmayacak, final setinde durum 12-12'ye gelirse tiebreak ile galip belli olacak.
  • erkeklerde murray'in yokluğunda kyle edmund bu yıl ingilizleri belli bir ölçüde sevindirebilir.
    not: tivibu gibi dolandırıcı bir şirket yüzünden izleyemediğim turnuva. eurosport 2 yi de kanal listelerinden çıkardılar sağolsunlar .
    edit: ağzımla uçak düşürürüm.
  • halepçiğimin zincirlerini kırdığı turnuva oldu. ki ben de birçokları gibi çimde çok başarılı olacağını düşünmüyordum. serenanın bir grand slam finalinde bu kadar ezildiğini hiç izlememiştim. o nasıl bir final performansıydı öyle. halep finale gelene kadar her maçta mutlaka servisini en az bir defa kırdırmıştı.finalde ise müthiş bir ilk servis kazanma istatistiği ile birlikte çok kolay bir galibiyete uzandı.
    ilk turda sasnovich i elerken bu istatistik %58
    2.turda buzarnescu'yu elerken %54
    3.turda azarenka'yı elerken %67
    4.turda gauff'u elerken %76
    çeyrek finalde zhang karşısında %72
    yarı finalde svitolina karşında ise %74 tü.
    finalde ise serena'ya karşı bu oran %83 tü... kadınlar tenisinde bu seviyedeki bir karşılaşma için inanılmaz bir istatistik.
  • güçlülerin kazandigi garibanlarin kaybettigi turnuva oldu. tam ingiliz organizasyonu*
  • iki turdur bu başlığa birşey yazmamıştım, şimdi toplayayım. (bu entry kadınlar turnuvasına özel)

ilk sekiz seribaşından altısı yollarına devam ediyor, elenenler naomi osaka ve wimbledon'da son yıllarda öne çıkan angelique kerber oldular. osaka, son bir ayda ikinci kez putintseva'ya yenildi, kerber ise davis karşısında ilk seti kazandıktan sonra çok kötü oynayarak elendi.

ilk sekiz dışında da sürprizler var elbette. tabloya üstten aşağı doğru bakarsak; muguruza, vekic, anisimova, kenin, garcia, sabalenka, keys, vondrousova erkenden veda ettiler.

şu anda form durumlarıyla öne çıkanlar ashleigh barty ve karolina pliskova gibi gözüküyor.

ilk günlerin en dramatik hikayesi, margarita gasparyan'ın svitolina'yı yenmek üzereyken yine diz sakatlığı yüzünden sahadan çekilmesi idi... bir diğeri de sharapova'nın parmentier'i yenmek üzere iken sakatlanması olabilirdi ama sharapova maçı kaybetmeye sadece bir oyun kala sahadan çekilme gibi bir hareket yapınca bu olayın dramatikliğinin üstünü örttü.

üçüncü turun en heyecan verici eşleşmesi, halep-azarenka gibi duruyor. onun haricinde pliskova-hsieh maçı da çekici olabilir, pliskova çok formda ama hsieh de ters bir rakip. stephens-konta da bir başka çekici maç.

bir de genç tenisçi cori gauff'un venus ve rybarikova gibi tecrübeli rakipleri yenerek turları geçmesi tarihi bir başarı tabii.
  • hem tenis tarihinin, hem wimbledon tarihinin en büyük isimlerinden ikisi olan roger federer ve serena williams ın ikisinin de tekler finallerini kaybettiği turnuva... daha önce ikisi de aynı turnuvada tekler finallerini kaybettiler mi, hatırlamıyorum ama kariyerlerinde sona doğru ilerlerken, aynı turnuvada final kaybetmeleri tarihsel bir öneme sahip olacak.

. turnuvanın en dikkat çekici hikayesi, 2004 doğumlu cori gauff un dördüncü tura kadar ilerlemesi oldu.

. kadınlarda barbora strycova 53., erkeklerde roberto bautista-agut 24. grand slam katılımlarında nihayet yarı final görmüş oldular. böyle hikayeleri de seviyorum.
  • erkeklerde efsane 3 macin bizi bekledigi turnuva.

nadal vs federer macini zaten malumunuz, efsaneler maci. aralarindaki son maci nadal evinde buranin patronu benim dercesine 3-0 kazandi (roland garros 2019). simdi ise federer'in evindeler. federer buranin da patronu benim diyebilir mi ? tabi ki mumkun ancak 3-0 imkansiz. nadal cok cok formda ( ki bence %60 nadal %40 federer)

asil bahsetmek istedigim diger mac. yari finale usul usul ancak eze eze gelen agut. herkes djokovic'in finaldeki rakibi diger mactan gelecek kisi diye bekleyedursun, agut'un 2019'da yaptiklari iki macta da djokovic'i yendigini belirtmek isterim.her ne olursa olsun, gunun merkez kort maci tabi ki nadal - federer olacak.

ve en buyuk tesekkur suphesiz roger'a. dusunebiliyor musunuz adam 38 yasina geldi ve bize hala nadal-federer maci izleme sansi veriyor hem de wimbledon'da. iyi ki varsin ekselans!
hesabın var mı? giriş yap