• kıçtan damlayan ter sonucu kayganlaşan zemine basarak düşmenize sebep olacak bir nintendo wii defaultoyunu.
  • yemek hariç artık bir araya gelmeyen aile bireylerinin beraber zaman geçirmesi için ideal bir alet grup terapisi gibi birşey baba ile yapılan boks maçları yılların stres birikimini atmanızda bire birdir.
  • wii sports resort'tan farklı olarak beyzbol, tenis* ve boks* da bünyesinde barındıran oyun. sırf boks yüzünden bile hala oynanabilir kendisi.
  • video tanıtımlarına aşık olunup hemen alınan nintendo oyunu. hayatında bu sporların hiçbirini izlememiş (boks hariç) ya da yapamayacak olan benim için yeni bir dünyanın kapısını açtı. evde eşimle önce biraz bowling oynadık sonra sıkılınca golfe takıldık diye hava atılası oyun... (bu arada eşim beni hepsinde yendi ama olsun çok eğlendim)
  • ozellikle tenisini hayatinda bilgisayar oyunu oynamamis dort yasinda cocuklarin bile bes dakikada cozebildikleri, oyun dusmani tum es dost ve akrabayi oyuna isindirabilecek keyifte, yine de yirmi yillik oyunculari saatlerce wii karsisina civileyebilen muhtesem oyun.
  • wii ile beraber gelecek olan oyun. daha doğrusu bir çok oyunu içeren oyun pakedi. wiimote demonstrasyonu için biçilmiş kaftan olduğuna inanıyorum... grafikleri çizgi film tarzındadır.
  • yarım saat boyunca böyle karşında biri ile boks yapıyomuş gibi sağa sola kroşeler, direktler yapacaksın, sağa sola kaykılıp yumruktan kaçar gibi yapacaksın, yumruklarını çenene dayayıp kendini savunuyor gibi yapacaksın deseler herhalde herkesi vereceği yanıt aşağı yukarı "hasittirüleyn!!" şeklinde olacakken bu paketten çıkan boxing oyunumuzda bu ifade yarım saatin sonunda "yoruldum lan!" şeklinde nispeten yumuşamakta. iki kişi karşılıklı oynayamadık henüz (keşke ikinci nunchuk'ı da alsaymışız dedirtiyor adeta) ama çok zevkli olacağına eminim. ve yine kanaatimce bu paket içinde wii remote ve nunchuk'ı en güzel kullanan oyun da boks. uzun süren burun kıvırmalardan sonra gördüğüm kadarıyla golf de keyifli bir oyuna benziyor, bowling zaten hoş lakin tenis'e bir türlü kanım kaynayamadı ki bunun sebebi de sanırım wiimote'un ya benim ya da oyun geliştiricileri tarafından gerzek kullanımı ile alakalı olabilir. beyzbol'u ise hiç denemedim bile zira kültürel anlamda aramızda oldukça mesafe var.
  • gittikçe zorlaşan oyun.
    ilk aldığınızda görece kolay gelse de zamanla gittikçe zorlaşır. bu oyundan asıl zevk almak için ya 2 kişi oynayacaksınız ya da 1-2 saat oynayıp üst levelllara geçeceksiniz.
  • şu anda yaklaşık 80 milyon satarak gelmiş geçmiş en çok satılan video oyunudur. ikinci sırada ise 40 milyon satış rakamıyla yine nintendo'nun super mario bros. oyunu gelmektedir.
  • bowling ve tenis en çok tercih edilenler. ama uzun süredir tenis ya da benzeri kol kası çalıştıran sporlar yapılmadıysa ilk günden itibaren 3-4 gün ağır kol ağrılarına sebep olabilir. masadaki su dolu bardağı sağ elle alamayıp sol eli` :büyük sol`` :swh` düşünmek gerekebilir. 2 kişi oynuyorsa tenis sonsuza kadar oyalanabilir ancak bowling atışı çözdükten sonra zorluk ve oyalayıcılığını kaybediyor. kış sporları kısmı da ustalık kazandıktan sonra gayet eğlenceli olmaya başlıyor. sanırsam sadece dengeye bağlı devam eden oyunları baygın.

pilot` :plt radiomanbeyler uyardı kış sporlarıwii fit` pakedine dahilmiş. ben de ne oynadığımı biliyomuyum lan diyorum, kendimi kaybetmişim. hızlanıp hızlanıp 143 metreye uçunca heyecanlandım birden. biz senin gibi hergün uçmuyoruz olm! ` :swh`
hesabın var mı? giriş yap