• buzdolabının evdeki son vukuatı rafının kendi kendine düşmesi olan firma. ya arkadaş bir önceki entry'i 6 ay önce girmişim, 6 ayda bir arıza çıkartıyorsun. çürüğü bize mi denk geldi, nedir lan bu? gitti güzelim şampanya...
  • buzdolabı hakikaten canavar. garanti süresinin bitiminde öyle bir arıza verdi ki , ucuz yollu bir buzdolabı daha alırdık yedek parça fiyatıyla. artı teknik servis yaklaşık 2 ay kadar tamir etmediğinden yaşanılan rezilliği ( adana sıcağında ) fazla tanımlamama gerek yok sanırım. ayrıca buzdolabı ile birlikte alınan mikrodalga fırın da garanti süresi bitmeden 2 kere ampül patlattı. şu an yemeği görmeden kullanmaya devam ediyoruz bir şekilde.

overrated bir beyaz eşya firması. bu fiyat aralığında çok daha güzel ve sağlam alternatifler var. pederin ısrarıyla bi bok yedik işte...
  • canavar gibi buzdolapları olan firma.
  • evimize ilk giren televizyondur. tam 23 yıl tık demeden çalışan bu ürün, günümüzdeki tüplü tv'lerden çok daha kaliteli görüntü vermekteydi. ancak eve yeni bir tv alınması ve uzaktan kumanda barındırmaması sebebiyle satıldı...

(içini açıp baktık, tüpünü samsung üretmiş.)

fotosunu nette bulamadım ancak şuna benziyor, sadece tuş paneli değişik. http://ttwhy.org/…avel/2004.5_nanjing/54_tv_off.jpg
  • bugün yerli üretim arçelik'in vermediği garantiyi veren markadır. arçelik bulaşık makinemiz 25, westinghouse buzdolabımız 22 yıllık. bulaşık makinemiz bundan 3 sene önce bozuldu. gelen yetkili servis "artık bu kadar eski ürünlerin yedek parçası üretilmediği için tamir edemeyiz. yenisini alın" dedi gitti evden (biz sonra mahalle elektrikçisine tamir ettirdik bir tesadüf sonucu. hala kullanıyoruz makineyi). bu sene de buzdolabımız bozuldu, arçelik deneyimimizden dolayı white westinghouse yetkili servisini çekinerek aradık. gelen yetkili servis "eski de olsa yedek parça her zaman bulunur bunlarda, siz hiç merak etmeyin. her türlü tamir ederiz" dedi. tamirini yapıp gitti. buzdolabı gayet güzel çalışmaya devam ediyor.

buzdolabından traktör gibi ses gelenler için bir not: dolabın motoru arka taraftaki paravanın hemen ardında ve bir yere rabıta edilmemiş şekilde desteksiz duruyor. solayısıyla çalışırken sarsıldıkça etrafındaki borulara ve mekanizmalara çarpıp o korkunç sesi çıkarıyor. paravanı açıp motorun altına bir destek ile payanda yapınca ses kesiliveriyor hemen. biz de yirmi iki yıl boyunca o sesi dinledik, servis elemanı motorun altına kapı stoperi koyunca tık diye kesildi ses, kafamız beyimiz dinlendi.
  • traktör gibi çalışmasına ve ses çıkarmasına karşın, nerdeyse 20 yıldır tornavida değmemiş bir tanesinin annemlerin evinde hizmet ettiği buzdolabı markası..

nazar değmesin.
  • tanım: beyaz eşya markası

arife günü buzdolabımız bozuldu. (11 eylül 2016 pazar)

kadıköy + westinghouse + servis diye google araması. ilk çıkan numarayı arayış..

aramaya yetkili servis yazmadım.. fark yaratan detay o. neden böyle? canımız yetkili servislerden çok yanmış da ondan..

neyse... büyük hataymış. siz yapmayın.. az daha hayatımızın kazığını yiyorduk. sapasağlam motor için yandı diyen bir çakala sırf bayram üstü diye motorun iki misli parayı verecektim, üstelik de sorun motor filan değil, on dakikada değişen alakasız bir röle yüzündenmiş.. çok yaşa selim usta..

mutlaka yetkili servis yazın ve aradığınız adamın/gelen adamın kartında sitesinde filan yetkili kelimesini kullanıp kullanmadığına dikkat edin. diğer servisler bu ibareyi kullanamıyormuş..

bu yazıyı çok daha uzun yazacaktım.. çakma servisin ölüm kündesinden nasıl kurtulduğumu, selim ustanın özgüvenini filan anlatacaktım ama aklıma çok daha iyi bir fikir geldi.. anlatması biraz uzun..

özetle; benim yaptığım aptallığı yapmayın. mutlaka yetkili servisle bir görüşün.
  • amerikalilardaki beyaza ve eve olan duskunluk mamulu. 40 yil durmadan calisan bir ornegini bildigimden* dayaniklilik konusunda hayranlik uyandirir.

bir diger dayanikli urun icin:
    (bkz: white house)
  • italya'da imal edilen amerikan buzdolabı
  • ürettiği beyaz eşyalarla tanınan amerikalı teknoloji firması. 20.yüzyılın başlarında faaliyete geçtiler ve o zamanın en büyük firması olan general electric ile rekabete girdiler. sonradan bu rekabette geriye düşseler de tesla'ya verdikleri destekle ve yaptıkları dayanıklı ev aletleriyle saygınlık kazanmışlardır. ayrıca ilk jet motorunu üreten firmadır.
hesabın var mı? giriş yap