• şimdi elimizdekilere bakalım:

*olayın yaşandığı gün ross ve rachel'in ilişkiye başlama yıldönümüdür.
    *ross o akşamı rachel ile geçirmek istemektedir.
    *rachel ise işteki bir sorun sebebiyle çalışmak durumunda kalmıştır
    *ross bir piknik sepetiyle rachel'in ofisine gider. rachel ross'u ofisten kovar.
    *gece ross rachel'i evde beklemektedir. ross ofisten kovulduğu için özür beklerken rachel "benim işim çok önemli" diyerek kavga çıkartır ve ayrılmak istediğini söyler.
    *ross evden çıkıp, chandler ve joey'in yanına gider.
    *ross barışmak için rachel'ı telefon ile arar. ama evde o sırada rachel'a uzun zamandır asılmakta olan ve ross'un rachel'a bunu defalarca söylediği ve kavga etmelerine sebep olan mark vardır. ross mark'ın sesini duyunca rachel ile gerçekten ayrıldıklarına ve rachel'ın mark ile bir ilişki içinde olduğuna ikna olur.
    *ve o sırada kendisine asılmakta olan chloe ile yatar.

ross'u ofisten kovan rachel, evde kavga çıkartan rachel, ross bu kavgaya ara verelim olarak anladığında "hayır ayrılalım diyorum" diye düzelten rachel, ross'un rachel'a asıldığı için kıskandığı ve kavga çıkardığı mark'ı eve alan rachel. olan böyle bir durumda ross nasıl haksız olabiliyor.

ross %100 haklıdır.
  • ross haklıyken, haksız duruma düşmüştür.
  • kanimca friends dizisinin en kaliplasmis repligi. her daim gondermeler yapilir, herkes bir sekilde bir yerde kullanir ama iki taraf da** kendi hakliligindan suphe duymaz. bu repligi her duyusumda, rachel tarafindan rossa verilen mektubun bitis cumlesi geliyor aklima; does it?
  • bolumun adını hatırlamıyorum da, rachel ucaktadır, rossun emily ile olan dugunune gitmektedir, onu sevdigini soylemek icin, tabi ucaktakilere butun hikayeyi anlatır rossla ilgili, yanındaki adam dayanamaz ve onun cok kotu birisi oldugunu rossu sevdigini ona soylememesi gerektigin soyler, sonra biraz durup '' its obvious that you were on a break'' der, rachel'in o anki suratı superdir...
  • joey haklıdır.
    kot pantolon giydiğinde daha az yemek yiyebiliyorsun.
  • friends dizisinin bölümlerinden birinde ross ve rachel ilk çıktıkları dönemde, bir kavga sonucu, ilişkilerinde ufak bir kısa devre yaşarlar... çok üzgün olan ross bara gider... bardan kız kaldırır... ertesi gün sevgiliyle barışır... olaylar gelişir... rachel durumdan haberdar olduğunda rossun kendini affettirme bahanesi olan repliktir.
  • rachel aşkla yanan ross'u resmen s.ktir etmiş, başından atmış, ayrılalım demiştir, üstüne bir de ross'un işkillendiği iş arkadaşını gelmekten alıkoymamıştır. bu suretle ross 1 hatalıysa rachel 7 hatalıdır. 2/6 dan aşası kurtarmaz.
  • ross haklıdır.

not: chandlerspor
  • aklıma ross'un fine by me nidası geldikçe beni benden alan sahnedir. hele ki onu dedikten sonra avare hareketler fena güldürür.
  • ross haksizdir.
    en guzel cevabi da chandler vermistir ross'un break'ten saatler sonra gidip baskasiyla yatmasiyla ilgili:
    "bullets have left guns slower!"
hesabın var mı? giriş yap