• kimseye minnet etmeden sirt ka$imak icin birebir nesne. (tembelim, evet?)
  • gülünesi bir anımda başrol oynayan bebek türü.

apartmandan eve girerken posta kutularının üzerinde samandan tahtadan yapılmış sevimli bir korkuluk tadında bir bebek gördüm ve ne kadar tatlı olduğunu düşünerek eve kadar çıkardım. bir kaç saat sonra bebeği koyduğum yerden alıp inceleyince de kalbinde ve dizinde iğne olduğunu görüp bir anda tırstım. hemen internete bağlanıp araştırmaya koyuldum. bebekte saman olması gerekiyordu, vardı. ayın 15inden sonra yapılmış olması gerekiyordu, ayın 15'i idi. kurbana ait bir parça olması gerekiyordu, elbisesi öyleydi. bütün bu olasılıklar birleşince de korkudan adrenalin seviyem çoştu. evde olan diğer arkadaşım da masumca kalbindeki iğneyi çıkarmıştı. ya kurbanı öldürdüysek diye iyice panik yaptık ve bebeği bulduğum yere koyma kararı aldım. aldığım yere gidince bir de aynı bebeğin küçücük boyutlusunu gördüm ve rengim attı, titremeye başladım. kesin bir ebeveyne bebeğiyle birlikte büyü yapmışlardı! derhal yöneticiye gidip posta kutularında bir bebek bulduğumu bildirmek istedim.

gittim ve aşağıda bebek gördüm der demez "aaa ben onları aşağıda unuttum, çöpe atacaktık sonra birilerine veririz diye kenara koydum, çıkarken almayı unuttum" demez mi? aynı zamanda kızlarıyla birlikte bir kahkaha tufanı kopardık apartmanda. meğerse saksı diplerine koyuyorlarmış süs olsun diye ve sağdaki soldaki iğneleri de kaybolmasın diye saplıyorlarmış. temizlik yapınca da atma kararı almışlar. öyle bir rahatlama çöktü ki üzerime, dünyadaki en huzurlu kişi benim adeta.
  • eski sevgilimin ayrıldıktan sonraki ilk hediyesidir. bir sana bir bana aldım deyince işkillenmedim degil tabi.
    (bkz: işkillenmek)
  • nasıl birşey olduğunu bilmiyenler ve o zevki tatmak istiyenler için, torture the puppy:
    http://www.virtual-design.com/…mo&subsection=voodoo
  • evime gelen insanların giderken bişeylerini (çakmak,sigara,rimel,şapka vb) unutmasına alışkın bir bünye olarak mutfağımda unutulduğunu farkettiğimde hayretten hayrete koştuğum bebek modeli..
    güvenlik şeridimi çektim,mutfağı kullanıma kapattım sayesinde..

(bkz: evde bebek olması)
  • tarifi şöyledir:

"something of the thread,
    something of the head,
    something of the body,
    something of the dead."

juju torbasına koyup iyice çalkalayınız.

(bkz: monkey island 2 lechuck's revenge)
  • nicolas sarkozy adına da üretilmiştir. sarkozy kişisel haklarının çiğnendiği gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştur, mahkeme olumsuz sonuçlanınca temyize gitmiş oradan da red yemiştir.mahkemenin temyizi red gerekçesi ise durumun fransa'da ifade özgürlüğünün kısıtlanamasına yol açıcak olmasıdır.
  • son olarak kolombiya'nın, venezüela başkanı hugo chavez için ürettiği bebeklerdir. chavez'in kolombiya'daki gerillalarla uzlaşmaya varamaması ve üstüne bir de kolombiya ile diplomatik ilişkilerini dondurduğunu açıklaması üzerine kolombiya'da bir oyuncak firması chavez'in voodoo bebeklerini çıkarmış, iğneleriyle de beraber satıyormuş.
  • (voodoo doll)
    küçük, kumaştan, belli bir insanı temsil eden bebek. bu bebeğe uygulanan işkenceler temsil ettiği kişiye yönelir
hesabın var mı? giriş yap