• hayır aşırı zekalı arkadaşlar, arteon almaya giden adama polo satmıyorlar.

ve hayır, bir entryi tam olarak okumadan, anlamadan yorum yapan aşırı zekalı arkadaşım, aracı "sadece" prestij olsun diye üretmediler.

demek istediğim, bu aracın çok satılamayacağını hesap ettikleri halde bu aracı ürettiler. aynı scirocco ve beetle gibi.

aptala anlatır gibi yazıyorum ki, biraz anlayabilesiniz.

ne yazmışım? "bu model üzerinden ciddi kar beklentilerinin olduğunu sanmıyorum." zararına üretiliyor demek değil sanırım bu. bir adet passat'tan elde edilecek kar marjı ile arteon aynı olmaz, bunu vw de biliyor demek.

adamların arteon üretmesi demek, bir sınıfta daha varolabilmesi, daha çok bilinmesi, kaliteli sınıfta yer edinerek, marka değerini yükseltmesi demek.

sıfırdan otomobil üretmek pahalı, ama sen üretirsen pahalı. vw'de altyapı hazır, konuştuğumuz arteon'un iç mekanında 1000 parçada ortak kullanım vardır. yani düşündüğünüz kadar pahalı değil. bunu pahalı bulanlar, açsın volkswagen'in reklam bütçelerine baksın.

bilginiz yok, fikriniz var. allah kolaylık versin hayatlarınızda.

not: keşke klavyeye öylesine basarak gülme efekti verecek kadar yaşı küçükler girmese sözlüğe.
  • abi eskiden 300,000 tl'ye ikinci el ferrari falan alinirdi. ne gunlere kaldik?
  • 309.000,00 tl'lik 2.0 tdı scr 240 ps 4m elegance dsg modelinin 136.284,14 tl'si ötv, 46.832,19 tl'si ise kdv'dir.
    aracın vergisiz net fiyatı ise 123.894,67 tl'dir.

aslında devlete vergi ödüyorsunuz, onlar da size araba hediye ediyor.
  • dostum arteon demişsin ama bu bildiğin renault talisman.
  • 200 bin lira falan yazanlar olmuş. o paraya verirlerse hepinize bir tane alayım ben gençler. hayallerde yaşıyor bazılarınız.
  • götten şişirilmiş passat.
  • bir otomobil geliştirmenin kaç milyara mal olduğunu bilmeyen bünyelerin "kesin daha çok polo satmak için ürettiler" diye akıl yürüttüğü vw modeli.
    hayır ne diyor adamlar, arteon'a bakmaya gelenlere "bizim polo diye bi arabamız da var ondan verelim isterseniz, hem daha ucuz."
  • başlığa girdim arteonla ilgili bir şey var mı diye, gerzek gerzek muhabbetler, birbirine laf sokmalar...
    arabayla ilgili fiyat seviyesi haricinde en ufak bilgi yok.
    lan gidin sidik yarışınızı forumlarda falan yapın.

ayrıca dayanamayıp yazıyorum. hee adamlar 4 sene tasarımı geliştirmesi boku püsürü 6 sene de üretimi toplam 10 sene sürecek prosese milyarlarca euro harcayacaklar, niye? yok marka algısı, yok polo golf. beyinsiz misiniz olm siz?
  • 2. sınıf bodrum barları gibi isim koymuşlar arabaya. vw'nin vizyonu daralıyormu ne.
  • arteon üretmek hakikaten zekice çünkü avrupa’nın en büyük otomotiv grubu zekice şeyler yapar. asdf. bu özgüven hakikaten çok fazla ya. daha çok polo için azıcık arteon. asdf. dünyanın bir numaralı mühendisleri, pazarlamacıları, reklamcıları çalışıyor. on yıllık analizler planlar yapılıyor ve birisi de büyük resmi görüp diyor ki; daha çok polo satmak için yaptılar. asdf. akıl fikir ya. çok özgüvenli buluyorum sizi canım.
hesabın var mı? giriş yap