• bu markayı tarif et deseler, italyan'lık akıyor üstünden derim. şekil, şemal, tasarım filan her şey o biçim. sloganları da "yazımda rönesans"

rembrandt için de bir kalem yapmışlar. ben kullandım, denedim, yazdım, çizdim, tık tık diye mıknatısla açılıp kapanan kapağıyla epey oynadım ve beğendim.
  • gömlek dostu kalem üreticisi
  • van gogh serisi kalemleri ile aklımı başımdan alan marka. keşke bu kadar pahalı olmasaydın da tüm kalem modellerini alabilseydim visconti.
  • mirage modelini elimden bırakamadığım italyan kalem markası. mıknatıslı kapaklar o kadar kolaylık sağlıyor ki güzelliğinin yanına işlev de ekliyor. dolmakalem meraklıları için önerim italyan markalarını özellikle de visconti'yi denemeleri.
  • 1421-1436 yillari arasinda cenova'yi yoneten milano duku. bu arada bos durmamis, amasra kalesine bir armasini yaptirmistir.
  • merkezi firenze'de bulunan güzel dizayna sahip kalemler üreten firma. 1988'de kurulmuştur kalem piyasasında yenidir.
  • "divina royale" modeli ile sahip olduğum sanat eserleri üreten dolmakalem markası. özel üretim veya sınırlı stok versiyonlarını kenara bırakacak olursak, markanın amiral gemisi "homo sapiens" modelidir. ardından da "divina" modelleri gelir.

visconti diğer avrupalı ve japon rakiplerine göre geç kurulmuş ama tasarımları ile fark yaratarak piyasada tutunmayı başarmış, floransa merkezli bir italyan markasıdır. 50 bin dolarlık özel üretim modelleri de vardır, van goch veya rembrandt'ın standart modelleri gibi 150 dolarlık kalemleri de.

diğer markalardan farklı olarak "paladium" uçları orta üst segment kalemlerinde sıklıkla kullanır. homo sapiens modelinde mesela gövde anlamında da fark yaratan bir malzeme olan "etna yanardağının lavlarını" kullanır. farklıdır yani visconti. kullandığım divina royale modeli mesela. gören bir daha bakar. hemen eline almak ister. sanat eseridir. "conversation starter" dedikleri kalemlerim genelde visconti oldu.

istanbul ulus'taki visconti mağazası ve distribütörleri çok ilgilidir. buradan alican reşber beye de ayrıca teşekkür etmek isterim. ikinci el ve başka bir yerden aldığım divina royale'in sorununu ücret almadan çözerek beni mahcup ettiler.

özetle, visconti iyidir. paranız varsa tereddüt etmeyin.
    visconti divina royale
  • van gogh'un ünlü eserlerinden ilham alarak özel bir seri çıkarmış.
    bir iki hafta önce bu güzelliklerden birini aldım.serideki kalemler şuşekilde. daha önce internetten inceleyip otoportre modelini beğenmiştim ama kalemleri elime alınca yıldızlı gece yi satın almayı tercih ettim. her modelin dolma kalem, roller kalem ve tükenmez kalem versiyonları mevcut.
    şu videoda da kısa bir inceleme mevcut.

markakalem sitesinde şu an satışta ancak ben görmeden almak istemiyorum derseniz sirkeci yeni zaman kırtasiyeye bir uğrayın derim.
  • divina serisine ezelden beri aşığım, ilk defa 10 yıl önce floransa'da küçük bir kırtasiyeci de görmüştüm. tasarımıyla beni alıp götürmüştü. bu kadar havalı bir gövde tasarımı nasıl yapmışlar, özgünlük, italyan tasarımı ve uç kalitesi. gerçekten tebrik edilesi bir marka. genelde italyan kalemleri bence en iyisi bu piyasada. bize daha çok hitap ediyorlar.
  • rembrandt serisi dolma kalemleri uykumu kaçıran firma. bu kadar güzel olunmaz ki: *
hesabın var mı? giriş yap