• bir insan düşünün ki elf kadar güzel olsun, bir insan düşünün ki bir bebek kadar narin, temiz yüzlü olsun.

28 eylül 2004 anathema eskişehir konserinin sikinidrik ses sistemine, ağlak şarkılarda bile pogo yapmaya çalışan sakalı henüz bitmiş dinleyicisine rağmen konser sonunda korumaları ekip dinleyicisine koşabilen nadide insanı.

sahnede şarkılarını söylerken ne kadar huzurlu, ne kadar masumdu... konserden sonra elinde şarabıyla geldi, gülücükler dağıttı, imzalar verdi üşenmeden herkese poz verdi.

hazırlık sınıfından beri my name is.... den fazlasını kullanmadığım ingilizcemi depreştirip toefla gün sayan insan haline getirdi.

dokundum ve hatta öptüm. evet evet sevgili sözlük öptüm, tokandım da! imza bekleyen onca insandan ilk yırtık ben oldum "öpüjem" dedim, öptüm. evet evet sevgili sözlük first kissi oldum vincentımın. kıçında gezip garip ışıklarım ve gülücüklerimden olsa gerek afalladı vincentım, "mouaah" tarzı öpüjüğümden sonra uzunca bişiyler söyledi. lakin ben olmuşum leyla, hayatım bir film, sen şerit, ben makinist, anlar mıyım dediğini? duyargalarıma tek çarpan ve "...... hıttırı hıttırır bıdıdıdıdıdı love, hıttırırı lovely" oldu. e daha ne olsun? ben çeyizimi topladım, isveçe giden ilk uçağa biletimi de aldım vincentım, gün ağarırken dere boyunda olucam...

senelerdir dinlediğim, ağladığım, şarap şişelerinde balık olduğum kadar varmışsın, boşuna değilmiş hiçbişey, değermiş. önceden çok severdim, şimdiyse tapıyorum. galiba aşık oldum ben necati, hayat ne tuhaf, kuşlar vapurlar falan....

not:28 eylül 2004 anathema eskişehir konserinden vincentımı dudağından öpen dişi kişi ben değildim hayır, lakin ne dersiniz hoş olmaz mı?
    (bkz: smiley bir fildişi kuledir)
  • tartismasiz taptigim, en sevdigim vokalist..
    bir insanın sesi eternity'den alternative 4'a, yani sadece bir albümde bu kadarmı gelişir, bu kadarmı değişir, bu kadarmı kusursuz olabilir..
    judgement, empty, fragile dreams, regret, vs. vs. bu kadar mı güzel söylenebilir, ve ba$ka hangi insan sesini bu kadar guzel kullanabilir, sesini bu kadar etkileyici kılabilir.? nası olur?
  • bugun sabahın köründe kitapçıda görüp oha falan olduğum insan.
  • kusursuz bir vokal, en boktan şarkıyı bile sesiyle güzelleştiren insan.
  • gün geçtikçe daha da güzel şarkı söyleyen, muhteşem sesli; insanı alıp götüren, acıya boğan, ağlatan anathema mensubu.
  • yanakları sıkılası şirin vokal. ayrıca konser sonrası backstage'e geçebilecek kişilerle çok kafa, pek eğlenceli muhabbeti vardır.
  • a dying wish'de bir "silence!" diyişi vardır ki adamı vokaline aşık eder. mersindeki konserinden sonra seyirciye attığı havlusu için büyük bir mücadeleye girmeme rağmen alamamışımdır havluyu. mükemmel bir sesi vardır.
  • pek sevdigim vokal, ve ilk celebrity crush larimdan.

hala hatirlarim, anathema konseri sonrasinda gitarda otururken arkadasimin '' arkana bak...'' demesini. gidip konusup kocaman sarilmistim bir de, kizil buklelerinin icine kafami gommustum resmen, tey tey genclik.

hala da surmekte olan ingiliz merakimin kokleri bu adamdan gelir.
  • 48.yaşı kutlu olsun, iyi ki doğmuş! gidebildiğim tek konserinizi asla unutmayacağım. umarım tekrar canlı izleme fırsatını yakalarım da yine birlikte one last goodbye söyleriz…
  • kendisi epey sinirli bir adamdır. 23 mayıs 2015 anathemanın garaj istanbul konserinde klavyenin üzerindeki mikrofon çalışmıyordu. adam sinir krizi geçirdi.

üzmeyin vincenti. kendisi yüzünü örten uzun saçları, deri ceketiyle aşkın adamıdır. billur gibi sesiyle rock dünyasının en iyi vokalidir kanımca.

seviyoruz vincent.
hesabın var mı? giriş yap