• sayesinde saç kılları itina ile zemine yapıştırılır.
  • suyu pedalla sıkan modeline 70 lira isteyen firma.

70 lira ney la. normal viladayla arasındaki farka 15 bira alırdık amk.

evlilik zor iş beyler. :(
  • eskiyince, püskülleri gollumun saçlarına benzeyen temizlik aracı.
  • vileda pedallı temizlik seti... alalı 6 ay olmadı pedalı boşa dönmeye başladı. satıcı ilgilenmedi. viledanın internet sitesine girdim, telefon numaraları yok. yetkili servisleri de yok. mesaj gönder sizinle iletişime geçeriz mail üzerinden diyor site... 3 gün geçti tık yok. internete bir girdim ki yüzlerce şikayet... hepsinin şikayeti aynı. rulman sorunu... küçük bir parça, kısa sürede rulmanın iç çeperi ayvayı yiyor. internetten tamirini öğrendim ama parçayı 35 lira gibi internet üzerinden fahiş fiyattan satıyorlar. parçayı alacan da sonra kendin tamir edecen de...
    aslında bilinçli olarak yapılan üretim hatası... bu mekanizma doğru dürüst yapılsa en az 5 sene bozulmadan çalışır ama kasıtlı yapmışlar, çabuk bozulsun, yeni modellerini satalım zihniyeti kendini belli ediyor.
    inanın bu mekanizmayı ben yapsam en az 10 sene bozulmadan çalışır. dönen çubuğa dandik bir rulman mı takılır? takılırsa 2 ayda bozulur. çubuğun gövdesine dönen bir çark montajı yap sonra pedalı mekanizmayla buna bağla... hiç mi akıl edemediniz? ettiniz de işinize gelmedi değil mi?..
    pedallı vileda temizlik seti alacaklarının haberi olsun bu rezillikten istedim...
  • piyasada 70 lira olan modeli hiç alınmayabilir de.

(bkz: kirlenmek güzeldir)
  • bunun çakmaları var, allah belamı versin ki mahalle esnafına güven olur diye gittim aldım. malum, öğrenci evi, ilk aylar parayı sıkı tutmak falan lazım henüz iş güç olayı da kesinleşmemiş baktım markette bilmemkaç miyyon deniliyor, oraya girerken de nalburu kerterizlemişim, satıyor. bir de oraya sorayım dedim, yarı fiyatta verdi adam. kova mova şu bu herşeyi.

ilk gün paspası parçaladım. lan bayağı bildiğin sap sap ayrıldı paspas. banat'ın uçlarından aldım kotardım diye düşünürken ikinci gün sopası kırıldı çotanak! diye tam ortasından. yani paspasla fantastik jimnastik hareketleri de yapmıyorum o sırada, yer siliyorum sadece, artık nasıl ateşli(!) sildiysem gitti sopası. ertesi gün de dranan diye sepet tam ortasından yarıldı.

kıssadan hisse: çakmaları var, bazı godoş nalburlar satıyor, tamah etmeyin. paranızla rezil olursunuz.
  • çocukları olacakmış. çocuk odasının duvarlarını boyadık, sonra utanmadılar bir de elime vileda tutuşturdular, yerleri de ben silecekmişim. onlar bira içeceklermiş şimdi. derin denizlere nefesimi tutup dalabilen, koşmaya başladım mı durmayan bir insanım ama vileda da çok zor bir işmiş. bu kadar yorucu olacağını düşünmemiştim. mühendisçe bir yaklaşımla viledaya alternatif bir temizlik yöntemi düşündüm ama sonra aklıma alien 3 geldi:

--- spoiler ---

tayyip kılıklı hapishane müdürü yemekhanenin ortasında "yaratık yok, ne yaratığı, saçmalamayın, ananı da al it yaratık!" falan diye vaazırken o esnada alien yemekhanenin üstündeki havalandırmadan sarkar ve bu lavuğu ham yapar. sonrasında yerdeki kan birikintileri yine bir mahkum tarafından vileda yardımıyla silinir.
    --- spoiler ---

binlerce yıl geçip başka galaksilere gidecek bilginin sahibi de olsak elinde vileda tutan insanlar hep olacak. ben bunu anladım ve viledama daha bir hevesle sarıldım.
  • tabiri caizse son 1 saattir ebemi sikmis olan aparat. bi o yana bi o yana kirita kirita tum ev viledaladim. viledalamak diye bir fiil var lan ne acayip.

neyse. ne can simiti diye tabir edilen yaglardan kaldi vucutta ne de omurga. kodugumun cubugunu bi 20cm daha uzun yapsalar feci zarar edecek sanki ipneler. sonuc olarak isin kolayina kacip paspasini fazla sikmamak suretiyle her taraf su golu yaptim. daha kolay oluyormus. ben kesfettim telifi benim. bu kucuk su gollerinde bakteriden baliga ordan karada yasayan bi canlinin evrim surecini evimden izleyecegim. cok farkli bir habitat. hemde ayda sadece 9.99 a.
  • zamaninda bi firmanin bu adla cikardigi ve daha sonra ona benzeyen benzemeyen neredeyse tüm yer silme araclarinin bu adini veren alet..
  • cok kotu bir bilboard reklamina sahip marka. kadina etek niyetine vileda giydirmisler sanirsam. hayir yazik yemin ederim, incecik hatun cuval gibi etek bir de ustune cuval gibi gomlekle annemden hallice gorunuyor. nedir yani vileda kullanan kadinlar rukus mu?
hesabın var mı? giriş yap