• kendi başarısızlıklarının maddi külfetini devlet yoluyla halkın üzerine yıkan rezil ötesi kurum.
    ithal cep telefonundaki fazladan gümrük vergisine destek çıkan diğer kurumlar ise şöyledir;

telpa telekomünikasyon ticaret a.ş.
    ncb telekomünikasyon iletişim san. tic. ltd. şti.
    ova elektronik iletişim san. ve tic. a.ş.
    erkayasan telekomünikasyon elektronik otomotiv tekstil inşaat yapı malzemeleri san. ve tic. ltd. şti.

al-ma-ya-ca-ğız efendim o sikko telefonlarınızdan. almayacağız.
  • sın tikniliji fıırının gızdisi ılmıştır.

bilader yalakalığın bir sınırı var. vestel'den ürün alan yurtdışı firmaları özellikle kullanılacak ürünlerin menşeini belirtir. yani ingiltere'ye giden çamaşır makinesinde polonya üretimi su boşaltma pompası varken türkiye'ye sattığı ürünlerde çin malı su boşaltma pompası kullanır. bu firmanın kendi ülkesi insanlarına gram saygısı yoktur. telefonlarının sar değeri belli değil, 5 dakika konuşunca kulağınızı yakacakmış gibi ısınıyor. ayrıca bu telefonu 900 liraya satmaya çalışıyorlar insanlara.

şimdi bana saygısı olmayan adam diyor ki, yerli malı satılsın ki gelişelim. var mı inanan bu adamın milli duygularla bunları diyebileceğine. ahmet zorlu dürüst bir iş adamı olsa önce kaliteli olanı kendi insanıma satacağım ben der, ortaya koyar ürünlerini. akp'ye 40.000 ramazan paketi hediye ederken kendi çalışanlarının çamur gibi yağlarla yapılan yemekler yiyip 600 kadarının zehirlenmesine sebep olan bir işletmeden bahsediyoruz.

üstelik bu zehirlenme vakası medyaya yansımasın diye hastaneye kaldırılan çalışanların yaka kartını toplayacak kadar kendi menfaatini her şeyin üstünde tutan bir firma.

tek ürününü alırsam siksinler. batar ya da batmaz. en azından insanın tavrı, duruşu belli olmalı.

o teknoloji fuarı da neredeyse amına koyayım öyle teknoloji fuarının. yurtdışı firmalardan arak tonlarca tasarımını vs. gösterebilirim. siz rahat olun.
  • vergi ayrıcalığı talebi, çalışanlarına düşük maaş vermesi, müşteri haklarına saygı duymaması gibi nedenlerle boykot ettiğim firma.

diğer tüm markalar gibi her şeyi çin'de yaptırdığı halde "yerli üretim" ayağına milliyetçi duyguları istismar ederek kendine ticari avantaj sağlamaya çalışmasına da ayrıca sempati duyuyorum.
  • ek vergi yüküne ön ayak olması neticesinde bilinçli, teknolojiyi yakından takip eden kişileri kendisine düşman etmiştir.

geçmiş olsun vestel.
  • çalısmaktan asla vazgecmiyecegim,adrenalin,macera duygusu ve sagladigi sanal gerceklik hissiyle calısanlarını sürekli zinde tutmayi beceren essiz firma.
    saat sabahin 7:30 u.yagmurla karısık bir sis cokmus manisanın üzerine.agaclar beyaz pamuk sekerler gibi.ama ortam gerilimli.herkes bulundugu koltukta tetikte bekliyor.otobus sisin icinde hayalet gemi gibi yol alıyor.korku icinde etrafa bakiniyoruz.bugun nelere gebe acaba.koltugun kolunu daha sıkı kavrıyorum,mideme bir acı saplanıyor.bir talcid daha atıyorum agzıma.elim giris kartima gidiyor.sıkı sıkı kavrıyorum.ona bisey olmamalı.otobus her zamanki yerinde durmuyor.lanet olsun arka koltukta oturan caylak endustri muhendisi yine aglamaya basladi.bu zayifların ne isi var aramizda.ise alirken ingilizce testi yapmak yetmiyor artik.otobusu daha ileri cekiyorlar.iceri uc gunluk sakali ve sigara icmekten kararmıs cildiyle iri yarı bir adam giriyor.
    kimlikleri cikartin diye bagiriyor.kahrolasi caylak,kimligini evde unutmus sanirim,panik atak gecirerek ustunu basini aramaya basladi.neyse beni gecti.bugun de iceri girebilcem sanirim.herkes apar topar dısarı atlıyor.bizim caylak otobuste kaldi.iyi de oldu sanirim.dogal seleksiyon burda her an isliyor.
    iceri polis seridine benzer dort kanallı bir yoldan giriyoruz.herkesin üstü tek tek araniyor.onumdeki gozluklu iceri boyoz sokmaya calisirken geri donduruldu.umarim cebimdeki bogaz pastilini bulmazlar.
    derin bir nefes alarak kimligimi uzattim.kazasiz belasiz icerdeyim yine.sis üzerime yapısmıs.buz gibi yagmura ragmen kulaklarim alev alev.
    kartimi okutup iceri girdim.az sonra son teknoloji lcd tv üretmeye basliyoruz.once mudure yakalanmadan bir tuvalete girersem oldu bu is.
    vestel,teknolojinin turkcesi.
  • yalvardığı ithal cep* vergisi sonunda gelen firma.

yine de satamayacaksınız aşırı fiyatlı mtk, qualcomm işlemcili "yerli" telefon kılıklı hurdalarınızı. göreceksiniz.
  • sattıkları malın üretiminin tamamını dışarıdan alıp, montaj yapmayı "yerli malı" diye pazarlamaya çalışan firma.
  • hala "ithal telefonlar için ek vergi istedi" diye kötülenmesi gereken telefon. ben, niye telefon üretmeyen bir firma istiyor diye fahiş olan vergilere yenisini eklenmesini kabul etmeliyim?

bu değirmenin suyu tükenecekse yapılacak iş ithal telefonlara ek vergi koymak değildir. hangi dünyada, hangi ekonomi modelini savunuyoruz, sahibiz ve istiyoruz, yapmayın allah aşkına. elimde lenovo s860 var, ilgilenen bakabilir, ben bu telefonu 180 dolara aldım.

vestel istemiştir ve vestelin talebidir ve vestel böyle bir şey yapmışssa yüzde yüz haksızdır. vestel'in arge gideri vatandaşın cebinden çıkan para ve vergilerle yapılmaz. vestel gider adam gibi telefon yapar, devlete gider vergi,gider vs indirimi ister, kaldı ki madem biz üretiyoruz(sözde) niye 899 tl bu telefon? niye abicim niye?

telefonun ömrü 2 sene derken neyi kastediyoruz bilmiyorum ama bizim evde 6-7 yıllık takır takır çalışan telefon duruyor, hala da pili 4 gün gidiyor.

ülkenin çıkarı ilk başta vatandaşın çıkarından geçer. hiç bir şey vatandaş ın kazanımından daha değerli olamaz. yerli üreticiye destek vermek ayrıdır, engellemek için ithal ürüne vergi üstüne vergi koymak ayrıdır. ayrıca tarım-hayvancılık ayrı noktada bir öneme sahiptir.

ab sınırları içinde olsaydık, o zaman kaç bucak olduğunu bize gösterirlerdi.

not: vestel, duy sesimi!. gidip adam gibi arge kurun, adam gibi tasarım yapın, adam gibi fiyattan satın. ilk alan ben olurum. bilginize.
  • babadağlı ilkokul mezunu girişkenden (girişimci değil) teknoloji markası yaratılmaya çalışıldığında ortaya çıkan gudikliğin adıdır.

benim kullandığım tek ürünleri, anneme aldığım lcd televizyondur. o televizyon da, kanal geçişlerindeki yavaşlığı, rgb girişi olup bilgisayardan ses aktarmak için herhangi bir arabirim olmaması gibi nedenlerle de aldığım en dandik teknolojik üründür.

yaptıkları lobicilik faaliyeti ve hükümetin ağzından girip burnundan çıkarak kazanmak üzere oldukları imtiyaz bile sadece bu ürünleri kullanmamak için yeterli bir sebeptir.

zira elimdeki telefonunun işletim sistemi içinde beni izleyen bir modifikasyon olmadığından emin olmak isterim. hükümetten imtiyaz almış bir şirketin, işletim sistemine müdahale ettiği bir telefonu, aklı olan insan cebine koyup da gezmez.
  • elektronikte ek vergilerin müsebbibi firma. tez vakitte batar umarım.
hesabın var mı? giriş yap