• kutsana kutsana azize döndük aq
  • insanları "vergi vermeye" teşvik etmek amacıyla -hiç şüphesiz- sıçılmış bir söz... etrafa asarlar bunu, "vergi bilincini yerleştirmek" için.

bre dümbelek; kutsal kazanç ne demek, cehenneme mi alıyorlar "kutsal para"yı, 10 kutsal parayı 5 sevap gibi bi uygulama mı war anlamıyorum ki...

muhattabının kim olduğu belirsiz olan söz.
  • vergilendirilmiş kazanç kutsal olmasına kutsal da, yıllık toplam kazancın %40'ını alıp, vatandaşa götüm gibi hizmet sunmak da günah be birader..
  • "vergilendirilmis kazanc kutsaldir!"

-başpiskopos defterdar bey, bu yıllık kazancımı kutsar mısınız lütfen?

(bir met üst esprisi)
  • 'vergilendirilmiş kazanç sevaptır'a evrilmesi gereken uyduruk devlet tesellisidir.

zira vatandaşı süslü başka bir cümleyle kandırmanın yolunu ben bulamadım.
  • uygulamada pek riayet edilmez.

ne seçtiğimiz adamın kim olduğuna doğrudan biz karar verebiliyoruz. ne de, vergimizi neden çok alıyorsunuz diye hesap sorabiliyoruz!
  • ne konu bakımdan kutsaldır? laik bir ülkede "kutsal" tam olarak nereye oturmaktadır? vergiyi böyle toplamaya çalışmak nasıl bir acziyettir?

sen sikko vergi sistemin yüzünden vergi toplayamayacaksın, vergiyi bordrolu çalışanın üzerine yükleyeceksin, dolaylı vergilerde dünya lideri olacaksın, sonra kutsal ayağına %8, 18 ve gelir vergisinde %35 olmak üzere vergi alacaksın ve benim bunun kutsal bir şey olduğuna inanmamı bekleyeceksin. bakın ötv'ye burada girmiyorum bile. (bkz: özel tüketim vergisi/@epistemofili)

şair diyor ya,
    "sana çirkin dediler, düşmanı oldum güzelin,
    sana kafir dediler, diş biledim hak'ka bile." diye.

kusura bakma ama kutsal ayağına kendi emek ve çabamla kazanılmış 100 liramın 35'ini cebime girmeden alıyorsan, düşmanı olurum kutsalın bile. böyle kutsallık olmaz olsun.

siz adamı kutsala sövdürürsünüz ipneler!
  • da neden sadece bordrolu çalışanlar bu kutsallığa omuz atıyor esas sorun bu.
  • eğer bu laf doğruysa, türkiye’deki her orta ve düşük gelirli birey azizlik mertebesine ulaşmıştır.
hesabın var mı? giriş yap