• herif turkce rap tarihinin en iyi verse'lerinden birine imza atmis resmen.
    3. verse

https://youtu.be/pnejts2xln8
  • şarkısında “hey hey hadi bakalım, gucci gang gucci gang nasıl yapalım” gibi sözler geçmediği için tutulmayan rapçi.

umut var, çatla ve eyvah şarkıları gayet güzeldir.
  • "ne zaman kalbi açtım siktiler" sözleriyle hayata dair pek çok konuyu tek cümlede özetlemiş rapçi.
  • "veled" idir aslen. arapçada "doğmuş" ya da "doğan" anlamına gelir.
    doğuran anlamına gelen valide,
    doğum anlamına gelen mevlüt (mevlud)
    bu kelimeden müştaktır.

çoğulu "evlat"(evlad)dır.
  • kiclarinda motor oldugu sanilan ufak ve sirin yaratiklar. durdurulmasi imkansiz olup, insani kanser etmek icin ozel egitimlidirler. bacaklarindan tava asmak ile tehdit edildiklerinde bile ee as nolcakki diyebilecek cesaret de sahiptirler.
  • bütün şarkıları birbirine benzeyen rapçidir. lirikleri de çok çeşitli değil. aynı temalar etrafında dönüyor genelde.

bazı şarkılarını severek dinliyorum. sempatik bir tarzı var. kendini biraz daha geliştirmeli.
  • bi yokardaki entari ile ergen irisi olduğumu öğrendiğim rapçi.

ilk çatlayı dinleyerek sevdim, sonra çatla'nın klibini izleyerek daha bi sevdim. adam kolu alçılı klip çekmiş, daha nolsun. bildiğin doğallık akıyordu filan.

sonra da banana şarkısıyla baştacı yaptım. adam duygularıma tercüman oluyor, gelişine vura vura.
  • leyla isimli bir parça çikarmis. çok guzel olmus.
    leyla
  • velet en sevdiğim türkçe rapçilerde ilk üçüme girdin.
    diğerleri için (bkz: yener çevik)(bkz: eypio)

bu üçlünün kilo ortalaması 110 kg.
    daşşak ortalaması 300 kilodur.
  • kaderde buraya yazmak da varmış :d ben de diğer arkadaşlar gibi şarkılarının birbirine çok benzediğini düşünüyorum. dinlettiriyor ama kendini. rastgele radyoda, youtube'da denk gelip bir bakıyorum şarkılarının bazılarını tekrar dinliyorum. denk geldiğim şarkılarına bakarsak genele uyup sürekli yasaklı maddeleri öven abuk sabuk şarkılar yapmaması sebebiyle sempatik bulduğumu söyleyebilirim. geçenlerde aşk sadece anlayana parçasına denk geldim. şarkı başlığındaki hafif kekomsu tarzındaki yorumlara çok güldüm. hatta türkiye'deki rap müziğe ilişkin çeşitli komik başlıklar da var. mesela: (bkz: keko rap batağındaki türk gençliği), (bkz: keko rap'in z kuşağını esir alması) tarzında. neyse ya bu şarkının da müziğini falan sevdim. yalnız çok kısa geldi bana da. bir de keşke velet yerine başka bir isim kullansaymışsın abim ya. mini imaj önerisi vermek istiyorum. sakalları biraz kısaltıp saçları da daha kısa kullanabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap