• bir maç esnasında üç tane kendine has hareketi olan ve bu hareketleri maçın önemi ve stresi doğrultusunda seçen bir futbolcudur. küçük maçlarda kırmızı kart görür, orta dereceli maçlarda penaltı yaptırır ve tüm taraftarın tek yürek olduğu önemli maçlarda ise combo çıkartan vedat hem penaltı yaptırır hem de bu penaltıyı yaptırırken kırmızı kart görür.
  • bir ara eski sevgilileri ile aynı mekanda karşılaşmamak için geceleri sarayburnu sahilde tek başına simit yerdi.
  • bugün, galatasaray-fenerbahçe derbileri öncesi mankenlere sorulan ''sezonun en kritik maçı, sizce ne olur?'' sorusuna, 10 mankenden 8'i ''valla futbolla pek ilgilenmiyorum ama inşallah galatasaray alır. skor tahminim ise 5-1. goller tanju, hagi, arda ve uğur inceman'dan..'' diyorsa, bunun tek nedeni vedat'tır.

çıktığı her mankeni galatasaraylı yaparak, taraftar sayısında hiç olmadıysa %10'luk bir artışa neden oldu :(
  • o da artık hoca adayı.
    lig tv yorumcu koltuğuna oturan hoca adayının en geç beş hafta içinde istediği kulüpte hocalık yaptığı gerçeğinden yola çıkarak diyorum ki; yarağı yedik.
  • fenerbahçe bu hafta berabere kalırsa, galatasaray'ın tekrar potaya gireceğini, bu yüzden taraftarın protestosunu uygunsuz bulduğunu beyan ederek yorumculuk kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır.

ankaraspor'la berabere kalabileceğini düşünüyor fenerbahçe'nin.

edit: oylanınca tekrar baktım, bu haliyle belki de bir açıklamaya muhtaç: vedat'ın bu beyanatı vermesinden iki-üç hafta önce, ankaraspor küme düşürülmüş, her takıma ankaraspor'la oynaması gereken hafta 3 puan yazılmıştı; tarihe not düşülsün.
  • türk futbolunu 4 yıl geriye götürmüş oyuncudur.
    1996 avrupa şampiyonasının ilk maçında, kafasından kanlar akarken canla başla mücadele etmesi ile akıllardadır ama o maç yüzünden türk futbolu 4 sene geriye gitmiştir. şöyle ki:
    eğer o maçta vedat inceefe top yerine alen boksiçe kafa atmış olmasaydı, alen boksiç yerini vlaoviçe bırakmayacaktı. maçın akışı değişecek, vlaoviç bize son dakikalarda gol atamayacaktı. ilk maçımızdan 1 puan alacak ve muhtemelen bu gazla çeyrek finale çıkacaktık. böylece 2000 avrupa şampiyonasında elde ettiğimiz başarıyı 1996'da elde etmiş olacaktık. aynı şekilde 2002 dünya şampiyonasında elde ettiğimiz 3.'lüğü de 1998 dünya şampiyonasında elde edecektik. bu mantıkla, 2002 dünya şampiyonasında da dünya şampiyonu olacaktık rahatlıkla. rüştü manchester'da, alpay real'de, tugay inter'de oynuyor olacaktı. hakan şükür de muhtemelen southampton'da olurdu.
  • istanbulspor'a kiralandığı altı aylık dönemde (1999-2000 sezonu ikinci yarı) galatasaray uefa kupası'nı kazanmıştır.
  • oyunculuğu da fiyaskoydu ve fatih terim'e yaranarak ekmek yerdi, yine aynısını yapıyor. bazıları yancı olmak için doğar.
  • tam olarak hatırlamadığım fifa serilerinden(99 olabilir) birinde spiker kendisinin(vedat'ın, spikerin değil) ismini "insiıfe" diye seslendiriyordu. o gün bugündür vedat inceefe benim için "vedat insiıfe" olmuştur. böyle gereksiz şeylerle dolu benim kafam. güle güle kullanırım ben bu kafayı. sonra herhangi bir şeyi hatırlamak istediğimde 150 takla atıyorum da anca hatırlıyorum. bu kadar gereksiz şeylerle doldurursam kafamı tabii ki hatırlayamam. insiıefe'ymiş. peh.
  • zaten camiadan derhal uzaklaştırıldığı ve daha da florya'nın kapısının içinden sokulmadığı için söz konusu yazıyı yazmış olabilir.

ha yaptığı terbiyesizlik mi? kesinlikle.
hesabın var mı? giriş yap