• şu başlıklar ikiye ayrılmalı
    vacheron constantin (saat)
    vacheron constantin (dingil)
  • yepyeni troll yazarımızdır. hayırlı uğurlu olsundur.
    troll konusu: statüm yüksek, kızlar eqlesin.
  • babamdan yadigar kalan saatin markası. kaybolur, kırılır diye takamıyorum koluma.
    akşamları, barış mançonun kol düğmeleri misali, alıp temizliyorum konuşuyorum sanki babamın kolunda imiş gibi.
    hem benim kolumda öyle güzel de durmuyor.
  • istediğim modelleri itibari ile hiç belki de hiç bir zaman sahibi olamayacağım saat markası. bazen bir şeye sahip olduğunda onunla olan ilişkin eskisi gibi olmaz. kapıtalizm mülkiyet kavramına giriyo belki bu konu. her neyse. facebook'tan falan takip ediyorum bu saati. pahalı olduğu ve herkes alamadığı için değil gerçekten tasarımlarını beğendiğim için seviyorum bu saati. nişantaşı'nda mağazası var arada oraya gidip camına ekmek banıyorum. sonucta istekler sinırsız ve her şeye sahip olmak zorunda hissetmiyorum kendimi.

bigün almanya'daki kuzenim aradı beni. kendisinden biraz bahsetmem gerekirse türkiye'de konfeksiyonda çalışan doğru eğitim alamamış ve almanya'daki bir akrabasıyla evlenip oraya yerleşmiş, örtülü, müteassıp bir eşe sahip bir genç. artis bir de ilk işi bir bmw almış. onla turkiye'ye gelecek. vergisi kendidinden pahalı olanlarından yani eski model. telefonla abi bişey istiyon mu dedi bana. piçlik bu ya istiyom dedim. ne istiyorsun abi emrin olur dedi. dedim bi saat istiyorum. gelince veririm parasını dedim. ne demek abi farketmez dedi. verdim vacheron'un mağazasının adresini. alacağı saatin modelini de verdim. kağıda yazdı bu. eşinin almancasına güvenerekten girmiş mağazaya. bu arada saatin tl değeri 300 bin lira. bunları içeri almışlar. abi mağazada hiç saat göremedik diyor. iki tane takım elbiseli adam gelmiş. bunlar modeli söylemiş. bi katalog vermişler ellerine bunların. tırsmaya başlamış ve kataloğu görünce bu katalog bile 100 euro eder demiş. neyse bunlar tipış tıpış çıkmışlar mağazadan. katalog sizde kalabilir demiş mağaza yetkilileri. cok pis dalga geçtim. yavşak işte adam olmuş da bana almanya'dan bir şey getirecek.
  • inci sozluk'te bile tutmayacak dusuk zeka urunu troll basliklarina eksi'de nasil goz yumuluyor anlamak mumkun degil. sutlanmasi gereken yazarlar listesinde zirveye oynar.
  • isminden de anlasildigi gibi bir yunan olan vacheron, ac kalmamak icin basladigi saatcilik zanaati sayesinde, ismini tarihe kazimis ve saatlerini de dunyanin en gozde 10 saat markasi icine sokmustur. kolleksiyon modelleri $100.000 dan baslayan vacheron constantin markali saatlerin "de customize" denilen sozum ona standart modellerini ise $20.000 den baslayan fiyatlardan satin alabilirsiniz. ulkemizdeki onaylanmis bayisi ciragan sarayi'nin icindedir ve oradaki tezgahtar kelimesini ona yakistiramadigim hanımefendi en az sattigi saatler kadar guzel ve de ozel bir insandir.
  • bu gerizekali yuzunden guzelim saat markasinin basligina girmiyorum. sperm ve oksijen israfi.
  • cok iyi bir saat markasinin basligini copluge ceviren troll.
  • gelen hesabın kabarıklığı karşısında ağızsan çıkan şaşırma ve tepki cümlesi "vacheron constantin!!!"
  • isvicre cenevrede kurulmus , 1735'de uretimi baslamis , iscilik ve model acisindan bircok saat markasinin atasi ve ilham kaynagi olmus muhtesem saat markasi.
hesabın var mı? giriş yap