• unix is user friendly, it's just selective about who its friends are.
  • bir ürünün yuuzır frendli olma özelliği, altyapısının gözlerden az da olsa gizlenmesini gerektirir. tabi ne kadar çok o kadar iyi. belki tıkır tıkır çalışmasını sağlayan asıl karmaşık ve yorucu kısmının ayak altından kaldırılması, algılamayı kolaylaştırır. iki nokta arasındaki mesafeyi gereksiz biçimde uzatacak yollar kısaltılır. müşteri memnun edilir. müşteri, aklı durup dururken karışmadığı zaman memnun olur. "ayh aman yarappi, hangi butona bassam acaba ? aa bunu rengi de ne güzelmiş bööle yanar döner! bu ne işe yarıyo ajabaa" dediği sürece aklı zevkten karışıyordur. bu, ister yazılım, ister telefon ister mp3 player ister şişme bebek olsun, başarısı kullanıcının ürün üstüne kafa patlatmasını önlediği ve algıda kolaylık sağladığı içindir. oysa algıda kolaylık, algıda artış demek değildir. daha fazla boş zamanı olan birinin hiçbir işi tam olarak bitirememesi gibi. algıda kolaylık, merakın yönünü değiştirir; hareket etmesine* gerek olmadan dünyayı döndüren güce* takılır akıl. algısını başka tarafa zorlayanlar ise, iyi kullanıcılar değildir ki onlara kullanıcı dostu bir hayat verelim...
  • sanırım bazı teknolojik aletlerin sahip olduğu bir özellik. bunu söyleyerek bana mal satmaya çalışana ''benim yeterince dostum var sen fiş almasak olur mu ondan haber ver'' demek gelir içimden ama demem, diyemem çünkü korkarım kanundan, yasadan. hayattaki en büyük korkum amerikan federal hapisaaanesine düşmektir mesela. zencisi bi yandan, dazlağı beri yandan, müslümana yanaşsan iki güne çıkar foyam ortaya.

v for vendettayı izleyince bile gaza gelmedim ben. ''kendini de kızı da yakacak pezevenk'' diye söylendim durdum film boyunca. sonra adamın gerçekten bi dönem yanmış olduğunu öğrendik. o zaman dedim ''sana karı boşamak kolay v efendi'' bi kere yanmışın amk. öyle işte.
  • ne entrylere çatır çatır ceza veriyorlar, bu adam rahatça yazıyor, çiziyor. teşekkürler.

tanım: ekşi sözlük yazarı.
  • halen nasıl olur da uçurulmaz, hiç anlamadığım online dilenci yazar.
  • kullanici dostu yazilim
  • mükemmel bir steve morse şarkısı. kendisinin diğer şarkılarıyla karşılaştırıldığında hakikaten user friendly bir şarkıdır.
  • marilyn manson'ın çok sevdiğim bir şarkısı. mechanical animals albümünden..

sözleride şudur;

use me when you want to come
    i've bled just to have your touch
    when i'm in you i want to die
    user friendly fucking dopestar obscene
    will you die when you're high
    you'd never die just for me
    she says,
    i'm not in love, but i'm gonna fuck you
    'til somebody better comes along.
    use me like i was a whore
    relationships are such a bore
    delete the ones that you've fucked
    user friendly fucking dopestar obscene
    will you die when you're high
    you'd never die just for me
    she says,
    i'm not in love, but i'm gonna fuck you
    'til somebody better comes along.
  • oncelikle userin ihtiyaclarinin dusuldugunu gosteren bir sozcuk.. ergonomik, ekonomik, fonksionel ve estetik..
hesabın var mı? giriş yap