• ilk tur maçlarının ardından turnuvayla ilgili ilk hissiyatımın henüz olması gereken heyecanın korta yansımadığıdır. maçlardan ziyade ambiyanstan bahsediyorum. bazı izlediğim maçlarda seyirci alkışlamıyordu bile. öyle bir orada ol(a)mama, maçların içine gir(e)meme, heyecanı hissedememe hali...

büyük kortlarda olur hadi diyelim lakin küçük kortlarda da durum aynıydı. elbette ilk günler olmasının etkisi var lakin geçen yıllara göre sönük başladı seyirciler turnuvaya.

tek erkeklerde goffin, gasquet (formsuz ne zamandır ve maçından önce birçok kişi zaten elenebileceğini düşünüyordu), tomic ve klizan gibi seri başlarının elenmesi (en azından benim için) sürpriz filan değil. sürpriz dediğimiz şey de bana kalırsa zaten böyle bir şey değil. sırf seri başı diye o oyuncu her turnuvada favori olmaz ya da ondan beklentiler sıralamadaki yeri nedeniyle yüksek tutulmaz. her slamin kendi favorisi vardır. evet djokovic, murray ve serena her slamde favoridir ancak örneğin roland garros'da federer sıralamada yukarılarda olsa da favori sayılmaz. ya da toprakçılar çimde, çimciler toprakta, sert kortlarda iyi oynayanlar yavaş kortlarda (uzar gider bu liste) favori olmazlar. bu nedenle her seri başına da sanki burada çok iş yapacakmış gibi davranmanın alemi yok. teniste tahminler rakamlara ve sıralamaya göre yapılmaz her zaman.

bu girizgâhtan sonra haliyle errani'nin, ivanovic'in, doi'nin, vandeweghe bacımızın ve puig'in ilk turda elenmesine sürpriz muamelesi yapamayacağım.

bir tek querrey'in elenmesine şaşırdığımı söyleyebilirim.

gelelim benim sürprizlerime:

- wawrinka-verdasco maçının 5 sete gitmemesi
    - serena'nın makarova karşısındaki çok iyi oyunu (açıkcası biraz dağınık başlar, ilk maç stresi kastırır diye bekliyordum)
    - djokovic'in ilk maçında set kaybetmesi
    - nadal'ın forehandinin çok iyi çalışması
    - tipsarevic'in 2013 abd açık'tan sonra ilk kez bir slamde maç kazanması (hem de querrey amcayı yenerek)
    - ilk 2 günde çok fazla 5 setlik maç izlememiz ve çoğunda kazananların maçları olmadık yerlerden çevirmeleri (toplama 18 maç)
    - çağla'nın hiç file önüne gelmediği, winner üretemediği bir maçı çok rahat kazanarak kariyerinde 2. kez bir slamde 2. tura yükselmesi
    - youzhny'nin slam maçı kazanması
    - begu'nun sefil bir oyunla kaybetmesi
    - kuznetsova-schiavone maçının tek taraflı geçmesi

2. turda tek erkeklerde izlenesi maçlar şöyle:

sock v. m. zverev
    pospisil v. anderson
    almagro v. cuevas
    stakhovsky v. cilic
    delbonis v. agut
    paire v. baghdatis
    dimitrov v. chardy
    lopez v. sousa
    mahut v. mathieu
    a. zverev v. evans
    fognini v. ferrer
    del potro v. johnson (johnson abd açık organizatörlerinin del potro'ya wc vermemesi gerektiğini söylemişti. allah'ın işi delpo ile 2. turda eşleşti. korta göm bu züppeyi delpo!!!)

tek kadınlarda

zhang v. stosur
    navarro v. jankovic
    safarova v. halep
    konjuh v. nara
    lepchenko v bacsinszky
    mladenovic v pavlyuchenkova
    wozniacki v. kuznetsova
    konta v. pironkova
    petkovic v. bencic
    zheng v. bondarenko
    kvitova v. büyükakçay (hehe) (bu arada bu maç merkez kortun ilk maçı. çağla için yine unutulmaz bir deneyim olacaktır)
    lucic-baroni v. kerber

iyi seyirler...
  • sıkıcı sıkıcı dediğimiz, hatta inlediğimiz günde önce nişikori ve murray, ardından serena ve halep, son olarak da delpo ve stan yüzümüze yüzümüze vurdular tokatları: alın ulan alın! diye... sağ olsunlar valla günün ilk maçının bayıklığından sonra arka arkaya nefis maçlar izledik.

kei uyuzu, möri'yi nefis bir maç sonunda turnuva dışına itti ki turnuva başlamadan herkesin 1 numaralı favorisiydi andy. lakin eline geçen fırsatı (final setinde 5/4 öndeydi ki 3 oyun üst üste alarak skoru o noktaya getirmişti) değerlendiremedi ve tansiyonu hayli yüksek maçı -beni kahretse de- kei kazandı. böylelikle kei, us open'da top 5 oyunculara karşı oynadığı beşinci maçı da kazanarak ilginç istatistiğini geliştirdi. möri'yi son setin son 3 oyununda korta inerek tokatlamak istedim. gerçekten o kadar bıdı bıdı etti ki oyuna konsantre ol ulan diye bağırdım bir ara, amazonlar inledi.

ardından serena ve halep çıktı korta ve kanımca şu ana kadar turnuvadaki en iyi tek kadınlar maçına imza attılar. nefis nefis nefis puanlar, ralliler, vuruşlar izledik iki oyuncudan da. yukarıda da denmiş, tekrar edeyim. halep yenildi lakin ezilmedi... kura talihsizliği olmasaydı bu ikiliyi finalde izleseydik keşke dedim (bunun kerber'le alakası yok :p)

son maç delpocuğum ile stanciğim arasındaydı. delpo alsın, masal sürsün istiyordum (hele ki nadal ve möri elendikten sonra delpo son umudumdu ajhsajhgsaj) ama tıpkı olimpiyat oyunlarının son gününde olduğu gibi tenis tanrıları beni düble yol yaptılar. aynı gün hem möri gitti hem de delpo ama canlar sağ olsun. stan'e de ok'im.

şimdi bizi bence nefis bir kei-stan maçı bekliyor. bayağı bayağı heyecanlanıyorum düşündükçe. monfils de kontak kapatmazsa djokovic'i zorlar diye umuyorum.

tek kadınlarda yarı finalistler şöyle:

serena v. pliskova
    head to head: [1-0] (2014 standford r16 7/5 6/2)

serena alır kanımca. çekişme olur mu? o biraz pliskova'nın heyecanına bağlı. pliskova'nın oyununu serena için en kolay çözülebilir stillerden biri. zira pliskova winnercı olduğu için çok fazla risk alıyor ve bu da serena gibi bir oyuncu için nimet sayılır. pliskova'nın servisi çalışırsa, karşılıklı servis şov izleyebiliriz... turun en iyi iki serviscisinin maçı ilginç olmaya gebe... ama dediğim gibi bu ilk slam yarı finalini oynayan pliskova'nın heyecanına bağlı.

wozniacki v. kerber
    head to head: [5-7] (son maçları 2015 beijing r16 kerber 6/2 6/3)

* sert korttaki maçların beşini caro kazanmış ikili arasında. ikili ilk kez bir grand slamde karşılacak. bu da acayipmiş gerçekten. zira 2008'den bu yana 12 maç oynamışlar ve hiçbiri bir slamde değil.

* maçların altısı üç sete gitmiş. kerber ilk setini kaybettiği 2 maçı, caro da bir maçı kazanmış.

* caro'nun kazandığı tüm maçlar sert kortta. toprak ve çimdeki maçları kerber kazanmış.

* üç kez yarı finalde karşılaşmışlar ve ikisini kerber almış. iki finalin ikisi de kerber'in. caro hep ilk turlardaki maçları almış. sadece bir çeyrek finali var kerber'i yendiği.

caro sakatlıklarla boğuştuğu sezonda tahminleri boşa çıkararak yarı finale geldi burada. daha önce 2 final oynadığı, karnesinin en iyi olduğu slamde serena'dan 1 numara koltuğunu almaya bir adım daha yaklaşan kerber ile oynayacak. kariyerinin en kötü sezonlarından birini yaşayan caro ile kariyerinin en iyi sezonunu oynayan kerber arasındaki maç, caro su koyvermezse erkenden 3 sete gidebilir... caro iyi servis atmayı sürdürür ve winnerlar konusunda ilk 5 maçındaki gibi oynarsa valla da kort yanar diyorum. buradaki kilit noktanın kerber'in siniri ve caro'nun motivasyonu olacaktır. bakalım final maçını hangisinin anahtarı açacak.

tek erkeklerde yarı final eşleşmeleri şöyle:

djokovic v. monfils
    head to head: 12-0 (çüüüüüüş gael çüş!)

* ikilinin us open'daki üçüncü karşılaşmaları olacak. bu yıl kanada'da karşılaştılar ve djokovic çok rahat kazandı.

* sert korttaki 11. maç.

monfils "djokovic benden daha iyi bir oyuncu. bunu söylemekten utanmıyorum" diyerek bence maça dair olacakların da sinyalini verdi. bugüne kadar hiç yenemediği djokovic'i yenmesi çok olası görünmüyor. hele ki nole bu kadar az yorulmuşken. istatistikler bağıra bağıra djokovic diyor. monfils'in hem şansa hem de ekstra şeylere ihtiyacı var kazanmak için. 4 set olur diyorum en az. monfils ilk seti kazanmak zorunda. maç uzarsa nefesi yetmez bu nedenle 5. sete uzatmamak için çabalamalı. tenis sürprizlere gebe bir spor elbette... bunlar hep tahmin. monfils'in bana laflarımı yedirmesini dilerim. :)

stan v. kei
    head to head: 2-3

* son maç bu yıl kanada'da; kei almış.

* us open'daki 2. maçları olacak. ilki 2014'te çeyrekte oynadıkları 5 setlik nefis maç.

* ilk maç hariç 4 maçın hepsi sert kortta. bu 5. sert kort maçları olacak.

kei stan'e göre daha formda ve möri'yi yenmenin özgüveniyle çıkacak maça. stan delpo'yu yendi ama delpo formunun zirvesinde değil ve çok da sükse yaptığını söyleyemeyiz bu galibiyetle. bence yarı final eşleşmelerinin en heyecan vericisi bu. lafı uzatmayacağım. zira kim kazanır filan tahmin edemiyorum. stan kazansın isterim gönülden. lakin iki oyuncu için de zor bir maç olacak. bence sonunda seyirci kazanacak! öyle hissediyorum...

iyi seyirler...
  • serenacım * bu sefer de birleşik devletler'den vania king karşısında 6-3'lük iki setle turladı ve güle oynaya üçüncü turda yükseldi. ilk maçı da böyle kazanmıştı, totem mi yaptı nedir?

çılgın iskoç andy murray de kötü ilk servis yüzdesine rağmen oyuna sağlam tutundu ve üç sette rakibini geçmeyi başardı.

ve tabi gelelim juan martin del potro ve steve johnson maçına. bilindiği üzere johnson densizlikte sınır tanımamış ve delpo'ya wildcard verilmesin demişti. kaderin bir cilvesi ikinci turda eşleştiler. delpo da kafasına vura vura üç sette yardırdı. eee, gıybet döner gelir, karması var.
  • turnuvanın ilk günün programı açıklandı.

arthur ashe'te günün ilk maçı geçen yılın finalisti vinci ile alman friedsam arasında. ardından kerber korta çıkacak. ve gündüz seansını nadal kapatacak.

gecenin ilk maçında 1 numara djokovic ilk turun en merakla beklenen maçı için kortta olacak. rakibi eski wimbledon yarı finalisti polonyalı janowicz. gecenin son maçı ise genç amerikalı keys ile vatandaşı riske arasında.

louıs armstrong stadyumunu 2014 şampiyonu cilic acacak. rakibi brezilyalı rogerio dutra silva.

ardından benim merakla beklediğim scihiavone - kuznetsova maçı var. gündüz seansını muguruza kapatacak. buradkai akşam maçında genç amerikalılar jack sock ve taylor fritz kortta olacak.

grandstand'ın açılış maçında eski finalist wozniacki amerikalı townsend karşısında tur atlamaya çalışacak. sonraki maçlar sırasıyla:

john ısner (usa) [20] v frances tiafoe (usa)
    jo-wilfried tsonga (fra) [9] v guido andreozzi (arg)
    johanna konta (gbr) [13] v bethanie mattek-sands (usa)

ilk turun merakla beklenen maçlarından biri olan monfils. v müller maçı 17 numaralı kortta. 4 numara raonic de aynı kortta ilk maçını oynayacak.

bencic, harlemzencisi'nin bıldırcını cibulkova, gasquet, puig, svitolina, vandeweghe, anderson, cuevas, pouille, agut, ramos-vinolas, klizan ve begu kortta olacak diğer seri başları.

12 numaralı kort turnuvanın önemli kortlarından biri. burada çılgın maçlar izledik geçmişte. seyircinin de oyunun içine girdiği keyifli bir atmosferi var. buradaki program da şöyle:

petra kvitova (cze) [14] v jelena ostapenko (lat)
    sara errani (ıta) [27] v shelby rogers (usa)
    benoit paire (fra) [32] v dusan lajovic (srb)
    adrian mannarino (fra) v ryan harrison (usa)

çağla büyükakçay'ın ilk maçı 15 nolu kortta. ev sahibi ülkeden ırina falconi ile yapacağı maç kortun ilk maçı. türkiye saati ile 17.00'de başlayacak.

iyi seyirler!
  • 4. günde tek kadınlarda ana tablonun üst kısmındaki, tek erkeklerde de alt kısmındaki maçlar oynandı.

murray ve wawrinka üç sette kazandılar. nişikori bir set kaybetti. thiem, karlovic, kyrgios da kazanan seri başlarıydı.

16 numara lopez sousa'ya, 27 numara zverev evans'a, 30 numara simon lorenzi'ye kaybetti.

ferrer v fognini maçı beklenildiği gibi 5 sete gitti ve kazanan -şaşırtıcı ama- ferrer oldu.

2013 abd açık'tan sonra ilk slam maçını burada ilk turda kazanan tipsareviç, 2-3 öne geçtiği maçı 3-2 kaybetmeyi başardı. onu turnuva dışına iten isim geçen hafta kariyerinin ilk kupasını kazanan ispanyol busta.

dimitrov v. chardy maçı da 5 sete gitti tahmin edildiği gibi. setlerde 2-1 geriye düşen bulgar, maçı 3-2 kazanarak adını bir üst tura yazdırdı.

marchenko, mahut ve elemelerden gelen abdli donaldson da 3. tura yükselen isimler oldular.

gecenin en beklenen maçı turnuvaya wc ile katılan 2009 şampiyonu del potro ile ev sahibi ülkeden, burger king veledi johnson arasındaydı. turnuva öncesi del potro'ya wc verilmemesi gerektiğini söyleyen abdli züppe, hak ettiği yanıtı merkez kortta, kendi seyircisi önünde aldı. del potro at-ı muhtereme "çeneni kapa, oyununu oyna" dedi. mis gibi de oldu. delpocum 3. turda!

johnson'ın wc meselesiyle ilgili zırvalıklarını merak edenlere link

böylece tek erkeklerde 3. tur eşleşmeleri de şekillendi:

djokovic v. youzhny (emekli albay rusun set alması mucize olur. nole için antreman havasında geçer)

isner v. edmund (çekişmeli bir maç bizi bekliyor gibi... maç ortada. en az 4 set, 5 de mümkün)

tsonga v. anderson (oy dağlar!!! bol aceli, bol servis voleli bir maç olacaktır. 4 ya da 5 set olur anderson gününde olursa)

sock v. cilic (al sana bir başka servisler konuşsun maçı... cilic bir adım önde lakin ev sahibi sock kolay teslim olmayacaktır)

nadal v. kuznetsov (nadal istomin ve seppi engellerini kolay geçti ancak kuznetsov biraz daha ciddiye alınacak bir rakip. nadal da bunun farkında olduğunu söyledi zaten. hazırlığını ona göre yapacaktır. kuznetsov bir set alabilir.)

pouille v. agut (en az 4 set agut bir adm önde)

monfils v. almagro (almagro eski formunda olsa 5 set derdim ama 4 set, monfils diyorum)

baghdatis v. harrison (raonic'i eleyen harrison ile sevimsiz bahhdatis... harrison da çok kolej bebesi ama yine de diğer sevimsizden iyidir diyor, mantık dışı olma hakkımı bu maçtan yana kullanıyorum. 4 ya da 45 harrison)

thiem v. busta (her şey thiem diyor fakat... bir garip hisler içindeyim bu eşleşmeyle ilgili. hayrolsun)

del potro v. ferrer (yani delpocuğum için en muhteşem 3. tur rakibi ferrer olabilirdi. bas servisi, vur forehandi, acıma delpo!!! -evet bu maçla ilgili objektiflik değeri sıfırın altındadır)

kyrgios v. marchenko (avustralyalı diyor, saygılarımı sunuyorum)

evans v. wawrinka (en az bir tiebreak oynanır, stan 3 sette alır)

nişikori v. mahut (nişi hakemle oynasa hakemi tutarım. rio'da aldığı duş molasından sonra artık onunla oynayan herkesi destekleyeceğim. kei alır ama mahut alsın. teşekkürler)

karlovic v. donaldson (ivo ve sıkıcı oyunu mu? yok almayayım, mersi...)

sousa v. dimitrov (bence sousa)

lorenzi v. murray (lorenzi'ye katıldığı için teşekkür ediyoruz)

tek kadınlarda dün oynanan maçlar şöyle sonuçlandı:

no. 1 serena williams def. vania king, 6-3, 6-3 (ilk turda makarova'yı da böyle yenmişti. 3. turda da skor bu olursa huylanmaya başlayacağım)

no. 4 agnieszka radwanska def. naomi broadym 7-6(9), 6-3 (aga 3. turda elenir misin lütfen. çok oynadın hadi...)

no. 5 simona halep def. lucie safarova, 6-3, 6-4 (o korkunç şortla bir insan nasıl maç kazanabilir hala anlayamıyorum. gözlerim hala acıyor. kahrol halep!)

no. 6 venus williams def. julia goerges, 6-2, 6-3 (venus ilk maçtan çok çok daha iyiydi. son 2 servis oyununda sıkıntılar yaşadı fakat genel olarak o esnaya kadar sadece 9 basit hata yapmıştı. servisleri de forehandi de çok iyi çalışıyordu. tü tü tü maşallah! nazar değmez inşallah!)

no. 10 karolina pliskova def. montserrat gonzalez, 6-1, 7-5

no. 11 carla suarez navarro def. jelena jankovic, 6-1, 6-4 (böyle kolay olmamalıydı)

barbara lepchenko def. no. 15 timea bacsinszky, 6-4, 4-6, 6-4 (şaşırdım)

shuai zhang def. no. 16 samantha stosur, 6-3, 6-3 (stosur bile şaşırmamıştır bence)

no. 17 anastasia pavlyuchenkova def. kristina mladenovic, 6-2, 4-6, 7-6(5) (kadınlarda günün maçı buydu. keşke kiki kazansaydı)

no. 25 caroline garcia def. katerina siniakova, 4-6, 6-4, 6-4 (garcia da ite kaka aldı)

no. 26 laura siegemund def. nicole gibbs, 6-3, 7-5 (bu laura ne ara çıktı piyasaya, ne ara seri başı olacak kadar sıralamada yükseldi hiç bilmiyorum ama valla öyle ya da böyle yürüyor kadın)

no. 31 timea babos def. richel hogenkamp, 6-2, 6-4 (babos 3. turda. ilginç)

tek kadınlarda 3. tur eşleşmeleri tek erkeklere göre daha heyecan verici. aradığımız keyfi 3. tur itibariyle bulma olasılığımız var. hadi yarebbim lütfen olsun.

serena v. larsson (6/3 6/3 serena :p)

shvedova v. zhang (3 set diyorum, zhang alır diyorum)

navarro v. vesnina (ya çok kolay navarro kazanır ya da 3 sette vesnina)

babos v. halep (halep'in şortunun skorboarddaki sonuçtan bağımsız olarak kaybedeceği maç. babos da maçı kaybeder)

radwanska v. garcia (roland garros rövanşı. oh la la!)

konjuh v. lepchenko (konjuh bir adımcık önde ama bir adımcık)

pliskova v. pavluchenkova (çek alır)

siegemund v. venus (3 set venüs inşallah yüce rabbim)

keys vs. osaka (keys in 2)

niculescu v. wozniacki (ömür törpüsü olur bu maç caro kazanır. kazansın da yazık)
    konta v. bencic (bencic sakatlık sonrası form tutmaya çalışıyor. ilk maçta kötüydü lakin 2. turda daha iyi bir görüntüsü vardı. konta da istikrar kraliçesi. burada da kazanan olacaktır. 3 set olabilir ama 2 set daha yüksek ihtimal)

bondarenko v. sevastova (ikisinden biri 4. tur oynayacak. sevastova daha olur gibi duruyor)

vinci vs. withhoeft (soyadını söyleyemediğim kadın, şu vinci'yi eleyip ilk 10'dan çıkmasını sağlar mısın lütfen. arz ederim)

cibulkova vs. tsurenko (domiiiiiiiiiiiiiiiiiii)

kvitova v. svitolina (bence ukraynalı)

bellis v. kerber (kız bellis, sen de kerber'i yenerek onu serena'nın ensesinden alabilir misin lütfen?)

iyi seyirler...
  • erkeklerde farklı bir şampiyon olma ihtimali çok olası iken kadınlarda da haftalar aylar sonra yeni bir 1 numara görmemiz çok muhtemel ama dilerim görmeyiz. çünkü bu istikrarsızlıklar tarlasında serena williams'tan başkası en azından williams graf'ın rekorunu kırana kadar olmamalı diye düşünüyorum duygusal bir şekilde.

williams demişken kendisi ile başlayayım;

serena williams

yine bir grand slam ilk turunda zorlu bir rakip ile eşleşti. rus solak ekaterina makarova ciddi anlamda williams'a sakatlık yaratabilecek bir potansiyelde. olimpiyatlarda çağla'ya kaybedeyazmasını bir kenara bırakırsak oldukça çekişmeli bir ilk tur maçı olabilir. williams grand slamlerde farklı bir motivasyonla oynadığı için devam edecektir ama üst olur diyeyim. akabinde çeyreğe kadar rahat gider williams. ne evlilik sonrası yokları oynayan ana ivanovic ne de roland garros yarı finalisti, eski şampiyon samantha stosur çeyreğe çıkmasında sıkıntı çıkaramaz kanımca. simona halep ile oynacağı çeyrek ise ilginç olabilir. karşılıklı bagelleştikleri maçları düşününce. ama halep radwanska'dan da beter şekilde sıçabiliyor grand slamlerde. o nedenle de williams geçen seniyi tekrar edebilir en azından gibime geliyor. 23 olsun, tarih görelim ise en kocaman temennim.

agnieszka radwanska

şık vuruşlarının hatrına bir grand slam kazansın isterim ama ne yapıp edip yine kazanamayacak bence. yanılırsam üzülmem. ama yanılacağımı da zannetmem. hele yarı finalde serena williams ihtimali varken. çeyreğinde abla williams var radwanska'nın. çocuktum oynuyordu hala da oynuyor bu kadın. maşallah. radwanska'yı tepikleme ihtimali en yüksek isim burada karolina pliskova. çok sevimli bulmadığım bir hanım kızımız olsa da günümüz kadın tenisinde bir grand slamde rahatlıkla sıyrılabilir.

garbine muguruza

bu hanım kızımız da şampiyonluğa uzak bir isim. bir numara olma ihtimali nasıl bir motivasyon sağlar bilemem ama ilk turda da geriden geldi sallandı filan. o yüzdendir kazanamayacağını düşünmem. bir senede iki grans slam kazanabilecek potansiyelde bir kadın oyunca hala ortada yok kanımca. * belki kerber. ancak muguruza'nın çeyreği de bir o kadar temiz sayılır. madison keys ve johanna konta sıkıntı çıkabilecek isimler. ama keys de sallantılı bir arkadaş. o yüzden caroline wozniacki diyorum. aiskdaifdk. şaka şaka. eski finalist önce svetelana kuznetsova'yı geçecek de öyle sıkıntı çıkaracak diğer seribaşlarına. zor. bu çeyrekten yarıyı görebilir dediğim sürpriz isim şimdilik johanna konta.

angelique kerber

bir numarayı ciddi anlamda tehdit eden almancı güzel kızımız avustralya sonrası roland garros şokundan sonra wimbledon sonrası bir us open şoku yaşamadı. hatta oyun vermeden turladı. geçen sene erken elenmesi onu bir numara olmaya daha da yakın yapıyor. ama büyük hayallerin katili roberta vinci bu çeyrekte. asdljgsd. italyan ablamızın istikrarlı olacağını pek sanmamakla birlikte petra kvitova ters gelebilecek bir isim. ikinci turda çağla ile karşılaşacağı için sorun yaratacak kadar ilerlemesini istemiyorum tabi o ayrı.

kadınlarda ilk turda giden seribaşlarından aklımda kalan kayda değer tek isim sara errani. o da çok şaşılacak bir isim değil de. mieeh.

çok acayip ik tur maçları; serena williams ekaterina makarova, simona halep kirsten flipkens ve lucie safarova daria gavrilova. hepsi de aynı çeyrekte. * çok sempatik daria kasatkina da bu çeyrekte. yangın yeri.

eller kavuştu, 23 için geri saymak için geri sayıyorum. iyi seyirler, bol sürprizler. *
  • kadınlarda kerber, erkeklerde wawrinka şampiyon oldu.

turnuvanın başında kadınlarda kerber favorimdi ama turnuva süresince pliskova'yı çok beğendim. hatta finalde de ilk set hariç, yenildiği son set de dahil kesinlikle kerber'den daha iyi oynayan bir pliskova vardı kortta ama kerber'e nefesi yetmedi.

erkeklerde ise djokoviç almasın da kim alırsa alsın istiyordum, wawrinka'nın alması pastanın kreması oldu.

uzun zaman sonra neredeyse tüm maçları izlediğim turnuva oldu. tenise doyduk çok şükür. yarın gideyim de tenis oynayayım bari.
  • turnuva sonunda tek kadınlarda kerber, muguruza ve hatta (inanılmaz ama gerçek!) radwanska'nın bile 1 numara koltuğuna oturma ihtimali olan turnuva. hesaplar ve olasılıklar arasında dans etmek isteyenleri şuraya alalım.
hesabın var mı? giriş yap