• teklinin kapağı olarak seçilen görselde minik bir talihsizlik olmuş, stok imaj kullanan dt grafikerleri biraz sıkıntı çekecek gibi görünüyor:

https://www.facebook.com/…000/?type=3&theater&ifg=1
  • bir şarkı ne kadar kötü mikslenebilir için çok geçerli bir örnek olmuş. bu işin sorumlusu petrucci mi? rudess mı bilmiyorum ama sabahtan beri bu şarkıda neyin olmadığını, neden bu kadar itici geldiğini çözmeye çalışıyorum. arka arkaya dinlemiyorum. aralara başka şarkılar atıyorum, kıyas yapabilmek için. bu konuda profesyonel bir alt yapım yok ancak uzun yıllardır bu tarz müzikler dinliyorum ve eleştiri yapma hakkını kendimde buluyorum. eğer albüm tam olarak bu ses ile sunulacaksa çok net sıvayacaklardır. ses aynen şöyle duyuluyor. sanki dream theater şarkıyı çalarken ben girip cep telefonum ile şarkıyı kaçak olarak kaydetmişim ve piyasaya sızdırmışım gibi. ulen herşey patlıyor. gitarlar patlıyor. yani hiç sinusoidal bir eğri yok resmen bir noktada kesiliyor gibi bir his. bir noktadan sonra kırpılıyor gibi. bildiğin kare formda. şarkı 3:30’a kadar o kadar karışık ki kim ne çalıyor ne söylüyor belli değil. sonrasında daha sade bir forma geçiyor gibi birden bire. sanki biri gelip, kalk lan kalk içine ettin demiş gibi bir anda bıçakla kesilmiş gibi ses farklı bir formata geçiyor. davullar yine olmamış. ve labrie sanki başka bir şarkıyı seslendirmiş altına bu şarkıyı montelemişler gibi. vokaller berbat. dream theater için bunları yazıyor olmak çok acı veriyor. susmak istiyorum ama içim susmuyor. evet her biri çok değerli müzisyenler ama prodüksiyon başka bir yetenek arkadaş ve gerçekten portnoy bu grubun sadece davulcusu değilmiş.
  • beğenmediğim çalışma olmuştur.
    kaç albüm oldu, mike portnoy' un yerini hala dolduramadılar.
    portnoy sadece davul olarak değil, prodüktör olarak da grup için önemliydi.
  • (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

you built this world around you, your universe
    ın spite of best intentions, things could not be worse
    chaos and fear left you hangin' by a thread
    as you argue with the voice inside your head

untethered angel
    falling into darkness
    don't be afraid of letting go
    givin' up yourself won't set you free

mistreatment and dismay, nightmares of wasted days
    can't live your life this way, something needs to change
    healthy, accepting thoughts, intent on driving us
    avoidance at all costs, a painful thing to watch

fear can't live inside you
    push you to the edge
    face the fear within you
    wake up from the dead

untethered angel
    falling into darkness
    givin' up yourself won't set you free
    set you free

untethered angel
    falling into darkness
    open your heart, be set free
  • mızmız uyuz cırlak kedi sesli labrie'nin bitirilme projesidir. adamı götün götün azalta azalta bitirecekler bence. öyle bi gömülmüş vokaller bu parçada.

bence de bitirsinler şu herifi artık. çok kötü bi ses tonu var. sanki zamanında adamı gruba sırf vokal bulamadıkları için almışlar da grup alıp başını yürütüp gidince şimdi de atamıyorlar da herif ellerinde kalmış gibi. sanki kıdem tazminatı çok yüksek diye kovamayıp istifasını beklemekte gibiler de, labrie de "skerler, içeride kaç senelik kıdemim var yedirir miyim mk" dediğinden adama sırf mobbing olsun da istifa etsin diye mixing mastering işinde sesini kısmışlar gibi olmuş parçada.

şaka maka portnoy çok daha kaliteli vokal olurdu grupta bi zamanlar davulcu olmasa idi. ses rengi de güzeldi.

parçayı sevdim. slow intro sonrası 4/4 ölçü içinde akan aksak ritimleri yakalamak hem çok keyifli hem de güzel bir ritim olmuş. gerisi klasik dt işte, unison sololar falan. yer yer frikyan gamı esintileri sunulmuş, ki dt çok sever bu gamı. ha ama şu saatten sonra yıllara damga vuran parçaları gibi olmayacaktır.

ayrıca, kuyruğuna basılmış kedi sesli herif, istifa et amk!

ek: davullar çok fazla tekdüze gidiyor. portnoy olsaydı davullar kesinlikle çok çok çok daha ihtişamlı olurdu.

ek 2: ayrıca klipteki yemek pişirme videoları falan bana abes gelmedi. çünkü klibi profesyonel bir klip gibi değil de gündelik yaşantılarından kareler şeklinde paylaşmışlar. doğal stüdyo ortamları doğal gündelik yaşamları falan filan işte. bunu birçok grup yapıyor. en klişesi ise metallica nothing else matters klibi. hatta ve üstelik bana oldukça sempatik geldi. zaten petrucci özünde iyi aile babası kılıklı bir herif. kızıyla olan bazı videoları da bana oldukça komik geliyor. yani solonun ortasında adam hamburger köftesi pişiriyor bu ne lan şeklinde geri zekalı bir tepki yersiz ve saçma. klipte gösterilmek istenen zaten doğal bir hava, bu verilmek istenmiş zaten.
  • the astonishing rezaletinden sonra, dream theater'a yakışır güzel bir şey olmuş. bazı yerlerde home ezgileri var. beğendiğim, olmuş dedirten single.
  • die-hard dream theater fanı olarak şunu söyleyebilirim, dt'nin şu ana kadar çıkardığı single çalışmaları içerisinde en leş olanı diyebilirim.

şarkı resmen çorba. türkiye saati ile tam 12'de spotify ortamına düştüğünden beri dinliyorum. hiçbir yere sığdıramadım. evet önceki albümlerine göre daha güzel gitar ve davul yönüyle, en azından post prodüksiyon yönüyle. geri kalan her şey berbat. vokaller mikste inanılmaz gömülmüş, sanki derinden geliyor ve üzerinde çok oynanmış. bu kadar yapay vokaller olamaz. bass kesinlikle duyulamıyor yine, gereksiz caf cuf klavyeler, sanki power metal grubu.

şu an bunları hem şok ile hem de hüsran olma durumu ile yazıyorum lakin fikirlerimin çok değişeceğini sanmıyorum. constant motion en leş dt single olarak en üst sıradaydı, tahtını bu şarkıya kaptırdı. şu an constant motion şarkısının kıymetini anlıyorum.

o kadar formülize etmiş ki dt artık bu durumu.

slow intro/sert gitar geçişleri / içli vokaller / kurgusu zayıf gitar/klavye solosu eşliğinde heba edilecek 3-4 dakika / tekrarlı nakarat ile sonlandırma.
  • single çalışmasının resmi videosu da yayınlandı.

tık.
  • youtube'da klipteki mangininin zilleri ile ilgili yapılan yorumlar güldürdü *.
  • tedavisi kolay, 6 dakika sabirdan sonra alinacak bir dirhem tot ile etkisini tamamen kaybeden parcadir.
hesabın var mı? giriş yap