• friends'in 5. sezon 13. bölümünde, joey'in katılacağı bir seçme için kıyafet seçmesine yardım eden rachel, joeyin omzuna bir çanta asıverir, ve olaylar gelişir.

joey: but it is odd how a women's purse looks good on me, a man.
    rachel: exactly! unisex!
    joey: maybe you need sex. i had sex a couple days ago.
    rachel: no! no, joey! u-n-i-sex.
    joey: well, i ain't gonna say no to that.

5. sezonun en komik diyaloglarındandır...
  • friendsin 5.sezonunda bir bolumde rachelin joey tribbianiye spell etmeye calisirken (u-n-i-sex) joey'in you and i sex olarak algilamasi nedeniyle yarilmama sebebiyet veren esprinin basrol kahramani ingilizce orijinli kelime
  • üniversitelerde gizli kapaklı yapılan sex için kullanılan kısaltma.
  • yine friendsin 5. sezonunda ayni bolumde bir onceki konusmada da joey ayni kelimeyi you need sex olarak algilamis ve devaminda gecen diyalogla da seyircinin yikilmasina neden olmustur
  • universitelilerin sex paritesi de denebilir..hondullar i¢in ge¢erlidir..
  • kimisi artık bu söylemde
    insanlar iki uçta
    birbirinin antidotu
    birbirinin yerinde
    iki can tek soluk
    tek can iki gövde
  • dünyanın en güzel dizisi friendste şöyle bir karmaşaya yol açmış kelimedir:

rachel: this bag is the one for you. it's great and unisex.
    joey: you need sex. i had sex yesterday.
  • bizim şirketteki tuvalet.
    tıpkı eli makbiyl*.
  • müşteri pazarını genişletme.unisex agda,prezervatif,orkid vs.yaratıcı cözümler.ancak su da var ki her insanda farklı olabilme ihtiyaçları sonucunda tüketim şekillenir. hep bu seri üretim,tüketim toplumunda bize farklılığı asılar markalar,işte pepsi new generation,loreal-ben buna degerim,daha fazlasını iste digerine oranla,sen baskasın,sen sürüden kopuksun vs.bu durumda bir digeriyle mesela erkek arkadasınla aynı parfumu kullanabilme imkanını sunmaları sadece bi sasırtma politikasıdır,yani egerki hala bi kaç nostaljik lavuk kaldıysa,onları soyle bi sersemletelim,belki bu üründe bi kaçış yolu ararlar,bunda bi farklılık görürler tavrıdır.
hesabın var mı? giriş yap