• futbolcuların pis kokmasına kendince bir son vermek istemi$ ve parfüm i$ine girmi$ti ugur.. hatta abartıp parfümlerin reklamlarına falan kendisi cıkar olmu$tu, gazetelerde her gün suratının yarısı kıl kaplı ugur elinde parfüm $i$esi tutarken görülürdü. ugur bir de ciddi i$ adamı olayını abartıp hic bir resminde gülmeyerek enteresan bir reklamcı olmu$tur..

ugur'un parfüm reklamı ise gercekten harikuladedir..

''ter kokmayın, parfüm kokun''

[ugur'un kafasını koltuk altına dogru yakla$tırdıgını hayal edin.. ya da siktir edin hic etmeyin..]
  • yıldız olduğu dönemde tam da ben kendisine hastayken, futbol oynadığımda hep uğur olurken, gelik restoranının tuvaletinde pisuvara işemeye çalışırken ben (boy yetmiyordu parmakların ucunda işemek de ne kadar zordur bilirsiniz), yetişip koltukaltlarımdan tutup da beni çişe tutan futbolcu...farklı bir platformda tanışmayı çok isterdim be abi...
  • kendisi e$ofmanlarını dizden kesme ekolunu yurdumuza getirenlerdendir. herhalde almanya'dan kapmı$tı bu modayı.
    ama o e$ofmanı dizden kesip kırmızı coraplarıda dize kadar cekmiyomuydu ifrit oluyodum. hayır zaten bacakların kısa niye yaparsınki sadece govde var gibi duruyodu.
    bi de antremanlara gittigimde gorurdum herkesin e$ofmanının göt tarafı normal dururken ugur'unki bayagı esnemi$ olurdu anlam veremezdim. hala veremiyorum.

gol attıktan sonra ugruna tribünlerden davul atılmı$ yegane futbolcudur severdik.
  • bir avrupa maciydi ve hakem almandi, orta alanda mucade edildigi esnada karsi takimin bir oyuncusu galatasarayli oyunculardan birine kotu bir sekilde girdi ve bunun akabinde sahanin ortasi bir anda elektriklendi ama ugur pozisyon oldugu esnada uzaktaydi. kavganin ciktigi yere ve dolayisiyla hakeme dogru kosmaya basladi. gordugunuz gibi buraya kadar hersey normal. tam bu esnada maci televizyonda yorumlayan iki kisiden biri soyle bir laf etti: "allahtan takimimizda almancayi anadili gibi konusan biri var"**. cok degil 5 saniye sonra ugur kirmizi karttan disari atildi. evet, korkmamiza gerek yokmus, ugur hakikaten harika almanya biliyormus.
  • galatasaraya almanyadan gelmiş bir futbolcuydu.... bir maçta, ugur otuzunu asmisken, takım gol sevinci bazında fotoğraf çektirme numarası yapıyor, poz verir gibiler sekiz kişi, ugur geldi hepsinin üstünden atladı, biz allah kesin herif boynunu kırdı dedik, neyse ki sağ salim toparlandi kalkti... ama gülüm otuz yaşindasin bu yapilir mi? allah muhafaza...
  • ewet sümük bu adamın imajının önemli bir bölümü olusturmaktadır fekat olay sümükte degil sümügü nasıl cıkarttıgındadır.tek deligi bas parmagı ile kapayıp sümkürdükten sonra isaret parmagı we bas parmagı aracılıgıyla sümügü hasin bir sekilde fırlatırdı ugur.parmagında kalan sümükleri formasına yedirirdi.bu islemi yaparken hic saklamazdı kendini.gayet ulu orta hatta dikkat cekmek istermis gibi yapardı.dirsegi havalanırdı we öne dogru egilirdi bu hareketi yaparken.banyo da tüm ihtiyaclarını rahat rahat gideren sıradan insanların bile öyle bir sekilde sümüklerinden kurtuldugunu zannetmiyorum.ugur bunu kameralar karsısında yapardı.ewet yapardı.cünkü o bir stardı...
  • doksanlı yılların başında izmir'de galatasaray ve hamburg takımları arasında oynanan devre arası hazırlık maçında top hamburglu oyuncunun ayağından dışarı çıkmıştı.uğur topu alıp tacı kullanmak için bir hamle yaptı.kamera suratına zoom yapmıştı.tam o anda bir düdük sesi geldi ve hakem topun galatasaraylı oyuncudan çıktığını ve tacı hamburglu oyuncunun atması gerektiği gösteren hareketi yaptı.uğur elindeki topu yere vurdu ve "senin taaa amına koyim" diye bağırdıktan sonra yere doğru bol efektli bir balgam fırlattı.aile bireylerimin aaaa terbiyesiz şeklindeki tepkisini aldıktan sonra koşarak sahadaki yerini aldı.tribünler bu yüzden çok severdi uğur'u.afacan bir mağara adamını andırıyordu.yıllar sonra yimpaş yozgatspor teknik direktörü olarak geldiği ali sami yen'de inanılmaz bir coşkuyla karşılaşmış ve gözyaşlarına hakim olamamıştı.
  • yine de "galatasaray" tarihinin nadide simâlarından biridir... 7 numaralı forması, "hızlı koşmak" demek gibi gelirdi bana, yakışırdı da üstelik...

"sakallı futbolcu" imajını türkiye'de bir bayrak gibi sahiplenmiş, umulmadık gollerle "üzgün" seyircilerin yüzünü güldürmüştür. muz ortanın türkiye'de ikinci bi ismi olacaksa, "uğur" buna muktedirdir.

93-94 arası, bırakmasına az kala, küçük yusuf ile sağ cenapta, çok iyi anlaşmışlardı, nası da, izledikçe keyif vermişlerdi. birbirlerine üç pas verseler sağ kanatta, "gol bu abi" demek işten değildi.
  • bir bacaginin kısa olması hikayesinin siradanla$tigi günlerde ugur'un bir gözü takma söylentisini cikarmi$ti spor basini.. ugur'un birak ara pası vermesini nasil ya$adigini anlayamiyordum o zaman.. benim gözümde terminatör 1 kendisi.
  • jübileye ayrıldıktan sonra şampuancılık işine girdi, yumurtalı lesitinli şampuan üretti.
    üstünde ei-lecithin yazıyodu şampuanının, kafama dökerken yeşil maddeyi, bi an aklıma uğur tütünekerin burnunda ki sümükleri formasına sürüşü geldi.banyodan koşarak uzaklaştım.
hesabın var mı? giriş yap