• kablo tv ve kablo net talebime aşağıdaki yazıyla cevap vermiş kurum.
    daha dogrusu;
    kablo tv ve kablo net talebime aşağıdaki yazıyla cevap vererek şahsımla dalga geçmiş kamu kurumu.

noktasına virgülüne dokunmadan aynen aktarıyorum.

sn. fatih ..............

ilgi : ........ tarihli ve .......... sayılı dilekçeniz.

ilgi dilekçedeki kablo tv talebiniz incelenmiş olup;

talebinize, kablo tv uygulama esaslarının 2.1.3 maddesindeki özel proje maddesi uygulanacıgından, proje bedeli olan 11.276,78 ytl (kdv dahil) aşağıda detayı bulunan ziraat bankası hesabına yatırılması ve dekontunun ...................... no'lu faksa gönderilmesi halinde isteğiniz karşılanacaktır.

saygılarımızla.

http://img365.imageshack.us/img365/5787/trksat.jpg

kablo tv abonesi olmak için benden 11.000 lira istiyor bu kurum. istanbulun merkezinde (fatih'te) oturuyorum, üstelik oturdugum sokakta başka bir apartmanda kablo tv var. acaba ücra bi semtte ya da anadolu'da ya da bir köyde oturuyor olsaydım, yazı yazıp kaç yüz milyar lira isteyeceklerdi acaba?

kaldı ki; var mıdır kardesim, bu parayı verip de abonelik başlatan, adamlar ciddi ciddi, üstelik de biri il müdürü iki imzayla yazıp gönderdiklerine göre vardır muhakkak bu paraları veren, yukarıda yazanlara soruyorum, siz nasıl abone oldunuz, hepiniz cok mu zenginsiniz?

ayrıca var mıdır kardesim, altyapı giderlerine abonelik talep eden kişiye ödedip daha sonra abonelik başlatan başka bir kurum, ne kadar kolay bir işmiş bu. acaba kablo tv'ye ilk üye olan zat, uydunun uzaya firlatılmasının marsaflarını ödeyip öyle mi abone olmuştu?

ya da boşverin hepsini ya, merak ediyorum, vatandaşla boylesine dalga geçen, resmi yazıyla dalga geçen başka bir kurum var mıdır?
  • (bkz: beleş sms internetten para kazanma ünlü frikik kurtlar vadisi tc kimlik no bulma)
  • samsung smart tv de ayarlar şöyle yapılabilir:
    menü...yayın... kanal ayarları...manuel ayarlama
    burda turksat 42e yi seçip ayarları değiştirmeniz lazım.
    transponder da yeni'yi seçip frekans 11844 mhz, simge hızı 2222, polarite dikey/sağ olarak ayarlayıp şebeke aramayı etkinleştirin ve tarayın.
  • bir de sanki aya adam gonderiyomu$uz gibi tv nin ba$ina gecip canli olarak seyreden hiyarlar vardir benim gibi.1b yi de 2a yi da seyrettim tamamen de 1c yi kacirmi$im arada..
  • türksat'ın bir abonesi olarak diğerlerini de bir konuda bilgilendirmem gerektiğini düşünüyorum,

bir süre önce bu adamlara olan borcumu online.turksat.com.tr'den ödemeye çalıştım. kredi kartımı girdim ve öde tuşuna bastığımda "ödeme gerçekleştirilemedi" gibisinden bir mesajla karşılaştım. sonra ne oldu tabi ki 444 0 126'yı arayıp parayı iade edin dedim tamam yarın çözeceğiz dediler. yarın çözülmedi elbette.

ben de müşteri ilişkileri direktörü olduğunu iddia eden bir adamla konuştum kendisi bana hak verdi ancak "kurum politikası gereği" parayı doğrudan kredi kartına iade edemediklerini, gelip acıbadem'deki merkezlerinden elden almam gerektiğini söylediler. mantıklı mı ? tabi ki hayır. onların hatası olan salak bir ödeme formu yüzünden neden müşteri kalkıp o kadar yol gidip de yorulacakmış ki ? amerika'daki şirketler bile kredi kartına para iadesi yapabilirken yurdumun kurumunun acizliğine bak sen !

ben de beyaz masa'nın şu adresteki online formunu doldurdum. konuyu güzelce ifade ettim.
    http://application2.ibb.gov.tr/forms/beyazmasa/

koskoca türksat, hani şu kurum politikaları gereği kredi kartına direkt para iadesi yapamayan kurum, parayı çatır çatır kredi kartına iade etti.
    akabinde beyaz masa beni arayıp durumun çözülüp çözülmediğini sordu ben de kendilerine çözüldüğünü söyleyerek teşekkür ettim.

bir de sordum, başkaları da bu durumu yaşarsa ne yapmalılar ? diye. beyaz masa kurumun para iadesi konusunda ilk etapta aynı davranacağını ancak müşterinin hakkını araması sonucunda bu durumun bozulabileceğini söyledi.

bu durumu yaşayan insanlar olursa onlara nacizane tavsiyem, salın belediyeyi beyaz masayı üstlerine bakın neler oluyor o kurumsal politikalara...
  • gecenin ikisinde reklam sms'i gönderebilen firma. acaba "bu saatte rahatsız edelim de bağlantılarını bize taşısınlar" şeklinde sinir etme üzerine kurulu bir pazarlama anlayışı mı benimsediler? eğer öyleyse, yanlış yoldalar.
  • türksat 2a dün gece fırlatıldı ve 20 dakkada 1c ile aynı yörüngeye girdi. gerektiğinde 1c nin yedeği olarak kullanılacak. 15 senelik ömrü warmış 2a nın. yaşarsam biri bana hatırlatsın 15 sene sonra..
  • neredeyse tamamı torpillilerden oluşmuş firma.

torpil de bir garip işliyor bu arada. önce torpille türksat'a çalışan bir şirkete giriyorsunuz. sonra torpiliniz yeterse kadroya alınıyorsunuz. yetmezse de kadrodaki maaştan biraz daha fazlasını alarak kadro bekliyorsunuz.

alakasız bölümlerden insanları, hayatlarında geçtim dersini almayı adını duymadığı alanlarda çalışmak için yerleştiriyorlar. cemaatçi müdürleri temizliyorlar bu ara. tek vasfı akp'li olmak olan yeni müdürler geliyor.

işletme, iktisat hatta istatistik mezunu adamları alıp bahçeden maaş veriyorlar. arkamız sağlam nası olsa.

ben kim miyim? ucundan kıyısından bölümümle alakalı bir yere yinede ancak torpille gel(ebil)miş biriyim.**
hesabın var mı? giriş yap