• valla ideolojik altyapı bilmem ne işleri hakkında yorum yapamam ama bence şu an en etkin muhalefeti yapıyorlar mecliste.

bütçe görüşmelerinde kendilerine (hakları olduğu halde) kürsüde konuşmaları için söz verilmemiş. ve bu sistematik biçimde sürdürülmüş.
    bunun üzerine sera kadıgil (avukat mv):
    https://www.instagram.com/…uw/?utm_medium=copy_link

kınama cezası hakedecek bir eylemle şahane protestosunu gerçekleştirmiş. başkan onlara kınama cezası dediğinde de; "bana kınama verecekseniz, savunma hakkımı kullanmak için 5 dakika boyunca kürsü benimdir" demiş.

ve yapıştırmış kürsüden gürül gürül erkan baş,
    "lale devri nasıl bittiyse, sülale devri de öyle bitecek
    yargılanacaksınız"
  • türkiye'de biraz iyi, biraz sesi gür çıkan her gruba uygulanan tarife tip e de uygulanmaya başlamış. bir şey bulamayınca bunlar pkk'lı demekten başka bok atamiyosunuz. çok tembelsiniz lan hep aynı argüman.
  • - “atatürk'ü seviyorum yada sevmiyorum desem ne değişir dostum”

- çok şey değişir “yurttaş”! bunu böyle böyle anlayacaksın kaytan bıyıklım.
  • kendimi bildim bileli chp liyim ki yaşta biraz var. olurda chp iktidara gelirse tip üyesi olacağım, ben doğuştan muhalifim, iktidar partisini tutamam

zorunlu edit. seçim sonuçlarını beklemeden tip üyesi oldum. bir oy tip e bir oy dedeme
  • 13 şubat 1961'de maden işçisi kemal türkler, tekstil işçisi avni erakalın, tekstil işçisi şaban yıldız, basın işçisi ibrahim güzelce, çikolata sanayi işçisi ahmet muşlu, lastik işçisi rıza kuas, garson kemal nebioğlu, tütün işçisi hüseyin uslubaş, ilaç sanayi işçisi saffet göksüzoğlu, basın işçisi salih özkarabay, nakliyat işçisi ibrahim denizcier ve şoför adnan arkın tarafından kuruldu. 1 şubat 1962'de kurucular tip'e yeni bir lider arayışlarını sonuçlandırarak mehmet ali aybar'ı genel başkanlığa seçtiler.

amele takiminin kurdugu bu parti ilk secimlerde meclise 15 milletvekiliyle girdi. isadamalarinin, pamuk tüccarlarinin, oda baskanlarinin, dis sermaye mümessillerinin kurdudu adalet partisibile bu amale partisinin sahip oldugu bilgi ve birikime, entellektüel düzeye sasirip kaldi, sasirdikca da bazilarini olduresiye dovdu*.

simdiki partilerin kurucu listelerinde artik ne çikolata iscisi var ne lastik iscisi, onlarin patronlari artik obur partiyi de kuruyor diger partiyi de...
  • görsel
    görsel

şu üstteki görselleri hepiniz görmüşsünüzdür.
    önlerine aldıkları montsuz depremzede çocuklar ve binlerce liralık atkı, bere, mont, termal içliklerle alana inen ve bir tek beton parçasını bile yerinden kaldırmayan ama sırıta sırıta gezen bir vekil ordusu.

bir de şu var;

görsel

depremin ilk gününden beri hatay'da enkaz altından vatandaşları çıkaran (kendi arkadaşları da dahil) barış atay ve ahmet şık gibi vekiller vatan haini oluyor ama bunlar olmuyor dimi?

halkın gerçek vekilleri sahada halkın yanında çalışan, onlara destek verenlerdir.
    sabahtan akşama kadar burada istediğiniz algıyı yapın.
    halk gerçekleri çok net görüyor.
    s*ktrolup gideceksiniz hepiniz.
  • keşke ülke yönetseler. hayranlıkla izliyorum gençliklerini, enerjilerini, sakınmadan çekinmeden sözlerini söyleyişlerini, anında örgütlenip depremde büyük bir özveriyle reklam yapmadan çalışmalarını, gerçek muhalefet yapmalarını, gülmelerini, kızmalarını, eğlenmelerini, ağırbaşlılıklarını, kanunu hukuku çok iyi bilmelerini, saçmalamamalarını, halktan oluşlarını.
  • ortalama yeşil sol parti ve millet ittifakına yirmiye yakın vekil kaybettirmiştir ve cumhur ittifakının mecliste 300 vekil üzeri kalmasını sağlamıştır.kısacası sülale devrinin devam etmesi mecliste onların eseridir.
  • maaşını verdiğimiz 577 kişiden en iyi çalışan 4 tanesini barındıran parti.

aklınız komünizme, sosyalizme basmıyor olabilir. tahayyül edemiyor olabilirsiniz. herkesin insanca barınma hakkının savunulmasını, babayızın güç bela aldığı 2. eve göz dikilmesi olarak algılıyor olabilirsiniz. bu, bir yere kadar, sizin suçunuz da değil. siz böyle algılayın diye soğuk savaşlar, darbeler yapıldı, insanlar öldürüldü, paramiliter tipler mamalandı.

sizden istendiği gibi komünizmi, sosyalizmi demode, öcü, eli kanlı görüyor olsanız bile şunu mutlaka hatırlayın: gazi unvanlı ama bütün yetkileri yürütme makamına aktarılarak kuşa dönmüş meclisin hakkını en çok veren 4 vekil de buradadır.
  • 4 kişilik dev ekip ve yüreği güzel insanlar .yolunuz açık olsun bir yazılım mühendisi işçisi olarak yanınızdayım.
hesabın var mı? giriş yap