• kurtlar vadisi'nin ilk bölümlerinde son derece nüfuzlu bir adamdı. süleyman çakır dahi kendisine abi çekerdi. yanlış hatırlamıyorsam seyfo dayı kendisi için "allah'ı kitabı yoktur" demişti. dizinin ikinci sezonunda ayetel kürsi'yi (karınca duası da olabilir) yanından ayırmayan, ilk sezonda sesi soluğu çıkmayan abidin ile komik bir ikili olsa da yine de alemde ağırlığı olan bir adamdı.

az önce bu adama ne oldu acaba diye baktım, kendisine abi diyen süleyman çakır'ın adamı memati, deve tuncay'a direkt tuncay diyordu, dalga filan geçiyordu.

bir dizi anca böyle katledilebilirdi tbrk
  • koronavirüsü için erdal'ın çin'den 30 milyon maske getirme teklifine 'mikrobu da mı getireceğiz' şeklinde sinirlenip 1 sent farkla pakistan'dan getirme fikrini ortaya atmıştır.

ayrıca herkes ucuza kaçıp tayland'dan virüslü serum, brezilya'dan bozuk kalp pili getirirken kendisi pahalı da olsa ingiliz kalitesinden şaşmamıştır.

adam kötü mötü ama prensipli.
  • a: abi başka bir emrin var mı?
    t.k.: bana... bana mutluluğun resmini yapabilir misin abidin?!
    a: abi ben sanat okulu mezunuyum teknik resim çizerim.
    t.k: abidin! çapını genişlet abidin! yıkıl karşımdan!
    t.k. benim de sevdiğim tek mikrop bu abidin. zaten kimim var ki başka.
  • dizinin* ilk bölümlerinde adı tuncay kazancı olan, sonradan tuncay kantarcı olarak değiştirilen karakter.

(bkz: jenerikleri okumak)
  • kurtlar vadisi'nde, yıllarca gümrük memuru olarak çalışmış, müsteşarlıktan emekli "gümrük babası". bizzat mehmet karahanlı'nın koruması altındadır. zaten müsteşarlığa da onun getirdiği vurgulanıyor dizide.
  • konsey üyeliğinden hastane müdürlüğüne kadar gitmis bir kariyere sahip kurtlar vadisi karakteri. tuhaf tabi.
  • silaha günah der, uyuşturucuya günah der, cebinde kuran nüshası taşır, günah işe girmeyecektik/girmem diye konuşur ama her boku yapar. adam için sevap iş hastaneye kullanılmış mal satmak, gümrüklere, başhekimlere rüşvet dağıtmaktır. tam bu devrin adamıdır aslında, biraz erken yaratılmış bir karakter.
  • capsiz abidinle zeki-metin gibi olan karakter..
  • --- spoiler ---
    2. kurtlar konseyi üyelerindendir. konseyin gümrük işlerine bakar. eskiden gümrük müsteşarı olduğu için, çevresi çok geniştir. konseye katılmadan önce de, konsey tarafından kurulan sehemlerin gümrüklerden mal geçirmesine yardım etmiştir. 2. konseyin dağıtılma kararı alındıktan sonra, tutuklanmış ve cezaevine gönderilmiştir. gözlerinin önünde laz ziya'nın öldürülmesini kaldıramamış ve akıl hastenesine kapatılmıştır.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap