• tetikin ingilizcesi.
  • alman yazar wulf dorn turkceye psikiyatrist ismi ile çevrilen bu kitabi psikolojik gerilim ve polisiye turunde bana gore turunun en iyilerden birisi. bastan sona surukleyici olmasinin yaninda yazar psikiyatrist oldugu icin insan psikolojisi uzerine yolculuk yaptirmayi basariyor. sonunda sasirdim, burukluk hissettim. yazarin diger eserlerini de okudum benim icin hala en iyisi bu kitap.

“zayifligini gosterirsen digerleri seni yiyip bitirir”
  • metaphor'dan sonraki favori parcam olmu$ vah$i vokalleri insani yuzeye cikaran parca.
  • mumkun olan her yerde (kayit, konser, hatta pratik de dahil), ya da en azindan kickte kullanilmasi farz olan modern davul aparati. 2 adet kros* yoksa ve cift kros zorunlu ise, twin pedal ile beraber kullanilmasi kalite acisindan zorunlu gibi bir$eydir, zira krosun sesi insanin icinde patlamadikca o kros kros degildir, trigger olmadan arzulanan tonun yakalanmasi ve muhafazasi genellikle cok zor oldugu icin, kullanilmamasi hazin sonuclar dogurtup, konser sonrasi davulcunun "kroslar nasildi abi" sorularina "abi duyulmadi" yaniti almasina neden olabilir.
    cali$ma prensibi ilginctir. icinde piezo isminde bir elementten olma sentetik bir kristal vardir (sith kilici mubarek teey tey), bu kristal titre$ime maruz kaldiginda ufak miktarda elektrik verme yetisine sahiptir. $eker alet.
  • amatörü eğlendiren android'in güzelliklerinde biri, ios'ta aklınıza gelemeyecek uygulamaların android'de binbir çeşidinin olması. androide geçeli çok olmadı ama trigger şimdiye kadar kullandıklarımın en güzeli gibi. enerji yönetimini mükemmel şekilde yapabiliyorsunuz sayesinde. bir de sürekli aman pil azalmasın şunu açayım,bunu kapatayım telaşına girmiyorsunuz. özetle saat, takvim, gps, nfc, bluetooth ve wifi gibi kanallardan aldığı bilgilerle belli bir takvime, saate, bulunduğunuz yere göre çeşitli özelliklerin açılması, kapanması, checkin yapmak gibi bir dolu şeyi otomatik yapıyor.
  • ing. tetiklemek, ortaya çıkarmak, ateşlemek, harekete geçirmek.
  • enfes calexico şarkısı.

walking south along the river
    never had he found that twist of pleasure
    remembering times when they were younger
    setting the town on fire

and watching as his fellow friends
    fell apart in the wake
    claiming it was all just a mistake
    when his finger pulled the trigger

and he shot everyone
    it was all just a mistake
    when he shot everyone