• olmuş filmdir.

--- spoiler ---

antikacı dükkanında anahtarı yaşlı kadından alma sahnesinde karnıma ağrılar girip , gözlerimden yaşlar geldi.
    --- spoiler ---
  • vizyon tarihi 16 haziran 2017 olarak açıklanan devam filmi.
    çocuklar bu saatte çoktan yatmıştır, bari içindeki çocuğu öldürmeyen büyüklere selam olsun*
  • woody'i mehmet ali erbil , buzz ışıkyılı'nı haluk bilginer seslendirse keşke yine aynı keyfi alabilsek.
  • toy story 3'ün üzerine olmamış film gibi geldi.

senaryo olarak fena değil ama, toy story 3 final filmiydi işte. andy büyüdü, oyuncaklar başka bir çocuğa verildi. mutlu sonla bitti her şey.

gerek yoktu yeni bir filme, ısınamadım ben açıkçası. güldüğüm ve ağladığım sahneler oldu ama ne bileyim işte. sonu da çok hoşuma gitmedi zaten.

--- spoiler ---

woody ayrı düştü kardeşlerinden, olacak iş miydi bu?
    --- spoiler ---
  • bugün gittiğim ve oldukça beğendiğim toy story evreninin son filmi.

--- spoiler ---
    dead silence isimli korku filminden araklama kuklalarla zaman zaman üç buçuk attıran filmdir ayrıca
    --- spoiler ---
  • bo peep'in aşırı güzel olduğu, ilk 3 filme göre sönük kalmış ama yine de çok güzel olan animasyon.
  • azılı bir toy story hayranı olarak yeterli bulmadığım film olmuştur. yine de seneler sonra eski dostları sinemada görmek duygulandırdı.

--- spoiler ---

daha önce de değinildiği gibi buzz, rex, mr.potato gibi karakterler filmin içinde yok gibilerdi. 21 sene önce çıkan ilk toy story filminin yanında çok ama çok sönük kalmış.

--- spoiler ---
  • 3. filmi 20 yaşıma girdiğim gün tek başıma gündüz seansı sinemada gizli göz yaşlarıyla izlemiştim. ağlamak için animasyon filme gitmek istettiren kader utansın iş yerinden hastane için izin alıp yine gündüz seansı izleyeceğim film.

edit: şerefsiz lotso.
  • beni hayal kırıklığına uğratan bir film oldu maalesef. elbette eski dostları görmek çok güzeldi, onları ne kadar izlesem doyamam ama seri bu filmle bitmemeliydi.

--- spoiler ---

bambaşka bir son olabilirdi, elbette kafamdaki asla bu değildi. bu son 3 filmde tanıdığımız woody'nin karakterine hiç uygun olmadı. tüm oyuncaklar içinde çocuğa ve onunla olmaya en çok değer veren, diğer oyuncakları bu yönde telkin eden woody birden hem çocuğunu hem dostlarını bırakıp aşkıyla maceraya atılacak birine dönüştü. hadi çocuktan vazgeçti, bugüne kadar onca mücadele ettiği dostlarından, buzz'dan nasıl vazgeçti hiç anlayamadım. maalesef son filmmiş değişeceği, yeniden bir araya gelecekleri yönünde bir umudum da kalmadı.

son açısından böyleyken tüm film açısından bakınca o canımız ciğerimiz ekibe değer verilmemesi de çok tatsız oldu. jessie, rex, hamm, mr. ve mrs. potato, slinky dog, bullseye arka planda bir dekor gibi kalmamalıydı. onlar ölüme bile elele gidebilen, her macerası birlikte geçen dostlardı, eski filmlerin ruhunu bulamadım.

bo peep'in değişimi, woody'nin kendi yolunu seçmesi günümüzde değişen anlayışların filme yansıması sanırım. yeni seyirciye hitap edebilir belki ama eski toy story hayranlarının mutlaka içinde bir eksiklik bırakmıştır.

hayalimdeki sona gelirsek ekibimiz türlü maceralardan geçip yine bonnie'yle kalır. aradan yıllar geçmiş bonnie artık genç kız olma yolundadır, oyuncakları odasında rafta duruyordur. andy okulunu bitirmiş, yanında eşi ve bebeğiyle gelir ve bonnie oyuncakları andy'e geri verir, bebeğin odasındaki rafta veya bebek bir kaç yaşına gelmiş andy, çocuk hep birlikte oynarken bitseydi sanıyorum 3. filmden bile daha fazla gözyaşları içinde ama mutlu veda edebilirdim.

haksızlık etmeden filmin en güzel detayına da değinmek isterim. forky karakterini çok benimsemesem de, çocuk dünyasında basit bir objenin bile oyuncak olabilmesi, değer görmesi, üstelik bu basit objeyi oyuncak haline getirenin çocuğun kendisi olması çok hoş bir detay olmuş. büyüklerimizin anlattığı kibrit kutularından, tellerden araba yapan, bir bez bebekle, ona elde diktikleri giysilerle tüm çocukluğu geçen naif hikayelerini hatırlattı.

--- spoiler ---
  • toy story 3'ün üstüne çıkması zor gibi görünüyor ama bir animasyon sever olarak favorim olan bu serinin yedincisini de çekseler koşar sinemada izlerim.
    o değil de birinci filmi ilkokul çağındayken sinemada izleyenler bu film çıktığında otuz yaşında olacak.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
hesabın var mı? giriş yap