• perdono isimli şarkısıyla şu sıralar canım ülkemde pek meşhur olan italyan pop şarkıcısı
  • italyanların mustafa sandalı.
  • perdono isimli şarkısı ile ülkemizde tanınan fakat çok daha güzel şarkılara sahip italyan şarkıcı. ayrıca kendisi italyanca hocam olur. basit sözler içeren şarkılar icra eder, melodik tonları da kendini dinletir. italyanca öğrenmeye başlayan, kulak dolgunluğu geliştirmeye çalışanlar için kendisi çok ideal bir sanatçı. dinleyin, öğrenin. özellikle kelime haznenize katkısı olacaktır.

ayrıca italya'da kendisinin sesine her daim rasgelmek mümkün. şarkıları her yerde yankılanır.

(bkz: sere nere)
    (bkz: la differenza tra me e te)
    (bkz: il regalo più grande)
    (bkz: ti scatterò una foto)
    (bkz: il conforto)
    (bkz: lento/veloce)
    (bkz: potremmo ritornare)
    (bkz: troppo buono)
    (bkz: imbranato)
    (bkz: valore assoluto)
    (bkz: l'amore é una cosa semplice)
    (bkz: alla mia età)

bunu beğenen bunu da beğendi: (bkz: marco mengoni)
  • gey olduğunu açıklamış, 2010 çok gey bir yıl oldu gerçekten. açılan açılana. tabii ki bu çok güzel bir gelişme.
  • film gibi kliplere imza atan italyan şarkıcı. hatırladığım kadarıyla dream tv de lyrix diye bir programda ilk defa dikkatimi çekmişti, orada şarkıların tercümeleri de olduğu için şarkılarında bahsettiği konular dikkatimi çekmişti. klişeleşmiş aşk şarkıları değil ya günlük hayatın daha içinden sözleri barındıran ya da dostlukları anlatan sanat eserleriydi bunlar.

gay olduğunun ortaya çıkması sonranın işi tabi, nasıl oluyorsa kimselere bu adamı sevdiremedim, hep bir aşağılama durumu vardı, hep bir underratedlik(bence tabi). mustafa sandal ya da eros la kolay özdeşleştirilebilir olmasının bunda büyük payı vardır eminim, mustiyi hor görürler genelde(çıkış şarkıları felaket tercihlerdir kabul ediyorum) ama onun da kurşun gibi işleyen şarkı sözleri vardır, dünyanın en basit şeyinden bahseder, belki bakkaldaki alışverişinden bahsediyordur ama bir anda aşkın en güzelini anlattığını farkedersiniz, tiziano için de aynı şeyler geçerli.

daha önce yazanlar olmuş, alla mia eta,ed ero contentissimo,ti voglio bene,non me lo so spiegare ve son albümünden paura non ho aşmış şarkılar(ve kliplerdir). her uzun yolda yanıma almak isteyeceğim eserlerdir.
  • gece gece aşkım depreşti bu adama. açtım perverso klibini izledim. farkettim ki hacı sen ne kıroymuşsun ya. bordo takım sivri burun kösele. boyunda kolye. bari gömlek giyeydin. olsun ama eski aşkitomsun görmezden gelebilirim.

edit: bak şimdi de atilla taşa benzettim. töbe olsun
  • az önce internette fotoğrafını görüp kendisini stefano accorsi zannedince böyle bir şarkıcının olduğunu hatırladım bir anda...gerçekten de bir dönem tiziano ferro diye biri vardı değil mi? bizim 90'larda yıldızı parlayıp sonra silinip giden şarkıcılarımız gibi oldu onun da kaderi...hayat ne tuhaf lan aklıma neler geliyor durduk yerde...bari gidip bir perdono dinleyeyim de nostalji olsun...

ayrıca bence kendisini tanıyan liseli değildir...
  • yeni sevgilisi hakkında basında son zamanlarda pek bir spekülasyon dönmektedir. evet, türkiye kesmiyor italyan magazin gündemini de takip eder oldum. allah beni de kahretsin. gerçi corriere della sera yazıyorsa doğrudur gibime geliyor.
    not: sanırım link ölmüş. siliverdim gitti.
  • 2 sene önce 111 kilo olan ve buna atfen son albumunun adını 111 koyan italyan.
  • kendisini ilk olarak 6-7 yaşlarımda perdono şarkısının italyanca versiyonuyla tanımıştım. dayımın getirdiği bir cd içerisinde perdono'nun klibi de vardı ve playstation 1'e takıp takıp izlerdim. galiba aynı cd'nin içinde shakira'nın whenever wherever'ı da vardı. hey gidi güzel günler...

https://www.youtube.com/watch?v=ucbicziyb3k
hesabın var mı? giriş yap