• gay olduğunu açıklamasının üzerine gözler samsung ceo'suna çevrilmiş durumda.
    en kısa sürede kendisinin "ben daha gay'im, ayrıca da su geçirmezim, hadi bakalım" açıklamasını bekliyoruz.
  • cinsel tercihi ile gurur duymak diye bir şey yok. kıçımızdan uydurmayalım. kendi cinsel kimliğini insanın önce kabul edecek ve daha sonra bunu aileden, arkadaşlardan, çevreden saklamamayı tercih edecek cesareti gösterebilmekten gurur duymak deniyor o gurura. türk olmak, kürt olmak, müslüman olmak vs gibi doğuştan zaten gelen özelliklerden dolayı değil kişinin çaba gösterip aştığı zorluklardan gurur duymasıdır.

tim cook'un ya da herhangi bir eşcinselin gurur duyuyorum derken söylediği budur.
  • 'ben ibneyim' bilgisini politik duzlemde escinsel haklarina destek olmak, daha da onemlisi kendi ic huzuru icin vermis olan isadami. turkiyenin ucra kosesinde koyunde bir yerde bulunan, ailesi dahil hic kimseye bu durumu paylasip dertlesemeyen 12-13 yasinda escinsel bir cocugun internette, kendisi ile ayni kaderi paylasmak zorunda kalan birinin bu kadar basarili oldugunu gormesi ve intahar etmeden hayata tutunabilmesi icindir bu 'siyasi farkindalik' cabasi.

yoksa yan koydeki otuzbirci embesillerin 'la acaba steve'e vermis midir laa eahiahai haiahai huee' demesi icin degil.. dolayisi ile harbiden de 'bu ibneden sana ne'.

tanim: steve jobs'a vermis ve oyle ceo olmus ibne.
  • neden bütün muhabbetin eşcinselliği üzerine odaklandığını anlayamadığım kişi. adam dünyada sayılı başarı öykülerinden birisinin kahramanı ve birileri nedense hep eşcinselliğini ön plana çıkarıyor ve bu yolda kimi iğrenç imalarda bulunuyor.
  • bu adam ceo olduğundan beri yaptıklarına az sektirmemiştim. ceo'luk görevi ile insanlığını karıştırmamak lazım tabi ama bugün yaptığı açıklamayla şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu adamdaki insanlık, taşşak teknoloji dünyasında yer alan kimsede yokmuş. helal olsun.

"i don’t consider myself an activist, but i realize how much i’ve benefited from the sacrifice of others. so if hearing that the ceo of apple is gay can help someone struggling to come to terms with who he or she is, or bring comfort to anyone who feels alone, or inspire people to insist on their equality, then it’s worth the trade-off with my own privacy."
  • terfi etmesiyle birlikte steve abinin siyah kazağını giyme hakkı kazanıp kazanmadığını merak ettiğim zat.
    tour de france'da birincilerin sarı mayosu gibi bir şey çağrıştırdı.
  • türkiyeye gelirse uyarın da göte girmesin diye düzelteyim entryi.

tarih bunun gibi denyoyu ender yazmıştır. dünyanın en iyi teknoloji şirketini resmen sikti attı eleman. allah senin belanı versin.
  • kazak devir teslim töreni henüz yapılmadığı için resmen ceo olmamıştır henüz.
  • steve jobs'ın kankasıdır. arkasını emanet ettiği kişidir.
  • homofobiklerin de parasını kazanan kişidir.

hatta çoğunluğu homofobik olan türk halkı 30 taksite bu adamın şirketinin telefonlarını falan alır.
hesabın var mı? giriş yap