• world wide web olayini bizlere sunan yuce sahsiyet. en son ingiltere royal society e secildi. bu onura daha once layik bulunanlar isaac newton, charles darwin, stephen hawking
  • adamin kullandigi title web developer.
    https://twitter.com/…rkat/status/513802478299914240
    title pesinde kosan eziklerin feyz almasi mumkun mu?
  • internet alemi için buralar eskiden dutluktu diyebilecek az kişiden biridir kendisi.
  • adam interneti icat etmiştir ve bunun karşılığı olarak bir şey istememiştir. bu internet olayının patentini alıp, bundan böyle açılacak tüm sitelerden(milyarlarca site var) bir ücret alabilirdi. bunu yapmadı, kendisine bu icadı için teşekkür ediyoruz.
  • hayatta en büyük pişmanlığı http:'den sonra iki adet // kullanmasıymış. bizlere zahmet verdiği **, bu karakterin fazladan yer işgal ettiği, sarf malzemesi israf ettiği için vicdan azabı çekiyormuş.
  • ilk web sunucusu olan next marka bilgisayar, cern computer center'da diğer tarihi öğeler arasında durur. üzerinde de tim tarafından yazıldığını tahmin ettiğim "this machine is a server, don't shut down" gibi bir yazı vardır.
  • --- spoiler ---
    on this day in 1991 tim berners-lee publicly released documents that described the world wide web for the first time. the physicist invented the web as a way to share documents at cern, where he worked at the time.
    --- spoiler ---

1991 yılının bu zamanlarında, başta cern içi paylaşımlarda kullanmak üzere interneti icat etmiş bu abimiz. gerçi şu aralar 'deqer verdim yeteri qadar' ana temalı paylaşımları görse kesin inme inerdi adamcağıza.

' yapacağınız işi sikeyim, kapatıyorum lan interneti ' dese, bir allahın kulu da ' neden abi ? ' diye soramaz herhalde.
  • kendisini matrixteki the architect e benzettiğim şahıs.
  • şöyle diyaloglar yaşatan insan olabilir:

- ya lise'den sonra bi şirket kurdum, şimdi de oto kiralama işinde kırıyoruz abi parayı.. sen n'aptın peki?
    - ben interneti buldum.
    - ...

-ya kız sally, bizim john adidas'ta genel müdür olmuş biliyor musun?
    -uff, ortaokul'da aşıktı bana.. asıl tim'in durumu acaip
    -neden ki? o n'apmış?
    -interneti bulmuş kızım daha n'apsın!!

-ay bizim oğlan da işte çok uğraşıyor ama bir türlü sap olamadı bi baltaya!
    -ya bizimki de bütün gün bilgisayar başında duruyordu öyle...
    -ee?
    -kafayı da kaldırmıyor, gün be gün eriyordu çocukçağız... "oğlum bi lokma bi'şey ye" diyorum o da yok!
    -ay yazıık.. ben gene bizimkine üzülüyordum daha kötüsü varmış..
    -yok yok...sonra interneti buldu, rahatladık o açıdan. hala ayrılmıyor gerçi bilgisayar başından..
    -daha ne yapıyor ki?
    -ya meğer derdi seattle'daki arkadaşıyla oyun oynamakmış, frp'den başını kaldırmıyor şimdi...
hesabın var mı? giriş yap