• polat alemdarın öldüremediği veya bir şekilde pasifize edemediği tek düşmanı. kısa ama öz vadi kariyerinde karizmasını hep yükseltmiş ve gönüllerde taht kurmuştur.
  • vadinin önemli karakterlerinden. rusların polat alemdar'ı gibi adeta. rus konseyinin içinde yer almaz, konseyden daha üst bir yapıdadır, otoritesi, gücü vardır. raconu bilir, prensiplerinden vazgeçmez. aldığı eğitimin hakkını verir, hata yapanı affetmez. kıvrak zekalıdır. öyle ki; yakalanması güçtür. belki de tilki lakabı buradan gelir. karizması, ses tonu ve aksanı ile izleyenleri kendine hayran bırakmıştır. ayrıca sonunda da ölmeyip kaçması ile bizi sevindirmiştir ki belki bir gün tekrar görürüz diye.
  • kendisini canlandıran orhan ertürk'ün sitesinde yapılan yorumlardan biri şöyle;

*
    abi bende senin gibi bizim sinifin erkeklerini önüme dizip tek tek kafalarina sikmak istiyorum senin o tilki anderi karakterindeki gibi korkusuz bir psikopat olmak istiyorum helal sana ben abi ayrica gece gündüzdede baya dağişmissin saçlarin uzamiş sesin değişmiş orhan abi büyüksün

door: koray 2008-09-18 17:16:45
    *

ahahaha ne günlere kaldık ulan. oldu olacak müdür yardımcını da cevat akarsu gibi eline kibrit alıp yak tam olsun, çeyrek psikopat; ted bundy'nin para üstü.

o değil de bu karakter vadiye dönerse tam cümbüş olur. ki namümkün bir şey gibi de durmuyor hani. senaryonun yeniden kvp'ye öykündüğü şu günlerde raci yapar bişiler umarız.
  • polat'la ekibini ayar ve şamar manyağı yapıp yol alan sovyet fedaisi. faşist polat'ın zoruna gitmedi ama, yüzsüz. kuyruğunu kıstırdı kabul etti düştüğü kepazeliği. ırak'ı, sağı solu basacağına rusya'ya gideydin ya.
  • ortalığın mına koymaya gelen efsane.
  • dört gözle yolunu gözlediğimiz, iş adamı ile katil arasında bir karizmaya sahip rus görünümlü türk.
  • "iyi akşamlar" demesi ile izleyen grubun "hassiktir" demesi bir oldu...
  • özlenendir. yükselen cia'cı iskender büyük'ü engellemek için zamanında kestanesini çizdiği polat alemdar'la ortak olmasını istiyoruz. bu senorya bi yirmi bölüm daha götürür, biz de mal gibi izleriz.
  • kurtlar vadisi izlemeyi 5 yil once birakan bendeniz, kendisinin vadiye geri dondugunu duyunca sevincten gark olmustur. efsanedir. yalniz sakallari kesmis, biraz kirli sakal yakisiyordu oysaki. ayrica istihbarat teskilatindan kacarken girdigi araba bagajindan pis pis siritarak "sakal yakismiyordu" demesi akabinde de altina isemek uzere olan arabanin surucusune puro hediye etmesi unutulmazdi. oysa sakal kendisine pek bir yakisiyordu.
  • --- spoiler ---

an itibariyle fasulye suratlı polat alemdar tarafından kafasına sıkılarak öldürülmüştür. bir efsane ne yazık ki sona ermiştir.

ulan o senaristlerin alayını eşekler kovalasın! tilki andrei gibi bir efsaneyi ne hale soktular. tilki andrei gidip öyle ufak paragözlükler yapacak adam mı? tilki andrei gidip "beni öldürme." diyecek adam mı lan? adam ölecek olsa bile gider rus ruleti falan oynayarak ölür. paçoz ettiniz efsane karakteri be.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap