• ön libero oynayan adama, geçen sezon 1 gol 1 asistle oynadığı için laf eden sığırlar var. muslera da geçen sezon gol atamadı, onu da eleştirin amk. adamın işi gol ya da asist değil zaten, onu yapıcak adam var galatasaray'da. falcao gelmezse, diagne kalsa bile, ona da bir şekilde gol attırırız biz, rahat olun. adam top kesip, kazandığı topu dağıtabilsin yeter, fazlası olursa zaten çok daha iyi.

tanım: gelirse, melo zamanlarında olduğu gibi, pres futbolu oynamamızı sağlayacak ön libero.
  • (bkz: #93475021)
    (bkz: #93564155)

muhtemelen sabaha silinir, ama bu saatte ekran görüntüsüyle falan uğraşmayacağım. özet geçiyim, adam nasıl tırstıysa, galatasaray'lı gibi entry girmiş. fenerbahçe bizi transferde geçti demiş, sonra gelip bu başlıkta vedat, deniz gibi usta ayaklar alıp şampiyonluk kadrosu kurduk demiş. işte bu adamlardan medet umduğunuz için bu sene de bir şey yapamayacaksınız.

(bkz: fener ağlama)

tanım: fenerbahçelilerin gözünü korkutan ön libero.
  • chelsea forması altında 1 sezon neredeyse her maçını izlediğim topçu.

beklenti çok büyüktü o yüzden patlaması feci hüsran oldu. epl temposuna özellikle oyunun temposuna uyum sağlamada benim daha önce o ligde görmediğim ölçüde ayak uyduramadı 2 sene önce conte'nin chelsea'sinde. mental olarak çoğu zaman sahada değildi. ayağına 5 top gelse 3ü hatalı pas ya da top kaybıydı. kulağa abartı geliyor ama aşırı amatör hareketleri vardı sahada. hele bi watford maçı var ki, aman yarabbi.. çok merak eden varsa açsın ilk 45 dk'yı izlesin. drinkwater'ı geçiyorum zira ne mal olduğu belliydi, chelsea'de eminim fiyat/performans açısından bu kadar büyük hayalkırıklığı yaratan başka bi ortasaha olmamıştı son 10 yılda.

geçen sezon milan'a gitti, hiç izlemedim. takip ettiğim kadarıyla milan taraftarının çoğu kalmasını istedi, beğendi ama mecburen dönmek zorunda kaldı. chelsea'nin sezon öncesi hazırlık kampında kendisine karşı son bi umut beslendi ama sonuç gördüğünüz gibi.

her ne olursa olsun türkiye ligi'nde başarılı olacağını düşünüyorum. epl'de oynananla tr'de oynanan şey aynı oyun değil. kağıt üzerinde ikisi de futbol gibi gözüküyor fakat pratikte öyle değil. gelgelelim kendisi teklifi kabul eder mi, şüpheliyim.
  • yarı final oynamış monaco kadrosunda fabinho, mbappe ve falcao gibi adamlarla beraber başarıyı getiren kadroda yer alıp rolünü de iyi oynadı. o sene de chelsea'ye transfer oldu zaten. pogba'nın bir kaç gömlek altında ama oynama şekli benzer bir oyuncu. son sene performansı hakkında net bilgim yok ama ölüsü iş yapacak adamlardandır kendisi. eğer gelirse çağ atlatmakla kalmaz, iyi bir forvetle şl'de çeyrek final hayal olmaz. kadroya bak seri ile bakayoko ya şaka mı lan bu.
  • chelsea'nin kadroda düşünmediği kafadan çok hafif kırık 6 numara. gelirse seri ile birlikte orta sahamıza seviye atlatır. fakat olası transferini çok zor görüyorum.
  • devamlılık abidesi dedilen seri; şubat ayından(22 şubat) lig sonuna(12 maç) toplam 237 dakika oynamıştır.
    değeri 30 milyon euro değil 25 milyon euro. ligde 90 dakika forma giydiği maç sayısı 14.
    oynadığı takım fulham, geldiği takım ise nice. toplamda bakayoka'dan 127 dakika premier lig fazlası var.
    devamsızlığı olan bakayoko; aynı dönemlerde toplam 362 dakika oynamıştır. premier lig'de 90 dakika forma giydiği maç sayısı 20 oynadığı takım chelsea geldiği takım monoco bonservisi 45 milyon euro.
    bakayoko, 4 1 kaybedilen watford maçında 30. dakika gördüğü çift sarı kart ile oyundan atılmış ve takımda istenmeyen adam ilan edilmiştir. bunun ardından sarı kart cezası hariç, hocası tarafından 6 maç cezalandırılmıştır. ardından bu 6 maçta kaybedilen 11 puan sonrası yeniden 90 dakika oynatımaya başlanmıştır.
    bakayoko'nun en büyük sorunu, verilen bonservis bedeli ile beklentinin yüksek olmasıdır.hal böyle olunca beklentilerin altında kaldı ve üzerine çok gidildi.
    geçen sene milan tarafından 5 milyon euro kiralama bedeli ile kiralandı ve milan 35 milyon euro'luk opsiyonu kullanmayı düşünürken hocası ile idmana geç kalma vb. sebeplerden arası açıldı.
    bu adam galatasaray'a gelirse 1 sezon dahi oynaması demek, seri ile birlikte şampiyonlar ligi kalitesinde bir orta saha demektir. en zorlu gruptan bile, rahatlıkla çıkabilecek bir ortasahaya sahip olmak demektir. türkiye liginin ise en iyi ikilisi olurlar. ama bu transfer zor. bugün bakayoka'ya avrupa'dan bir çok klüp sahip olmak ister. çok kaliteli bir adam ama bana göre imkansız. eğer bu işi 3 milyon euro gibi bir bedelle bitebilirse galatasaray, çok büyük bir transfer başarısına imza atmış olur ve bu adam türkiye'de taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanır.
  • ac milan'ın 2 yıllığına kiraladığı futbolcu. son 3 sezon kiralık olarak farklı takımlarda oynuyor, bakalım bu sefer ne olacak.
  • kendisinin olası gelişi ile lig oynanmadan biter.. ama ben sanmıyorum.. bakayoko, seri, belhanda, feghouli, babel'in oynadığı bi kadronun forvetine değil falcao'yu, umut bulut'u koysan 20+ gol atar zaten.. bana göre kiralanması bile falcao'dan çok daha zor ama keşke gelse.. bi de tabi orta sahanın göbeğindeki iki önemli adamın kiralık olması ve bonservislerini alabilmemizin çok zor olması kemik bir kadro yapısı oluşturmamız açısından sorun teşkil edebilir ilerde..
  • hali hazırda taş gibi olan matic - kante ikilisi bu kazma yüzünden bozulup chelsea orta sahasını kevgire çeviren fifa 18'de coin/fayda oranı yüksek olmak dışında bir ehemmiyeti bulunmayan top tepici.
    matiç bu sezon leş gibi top oynayan united'ın ligde beklenenden iyi performans vermesinin sebebiyken, bakayoko ise geçen sezonun premiel lig şampiyonu chelsea'nin beklenenin altında performans verme sebebidir.
  • 5 şubat 2018 watford chelsea maçındaki performansıyla chelsea orta sahasını kaya tozuna çevirmiş olan 23 yaşındaki fransız orta saha oyuncusu. maçtaki muhteşem berisi performansı:

* https://streamable.com/1gztc
hesabın var mı? giriş yap