• çok iri bi köpek, köpekten çok ayıya benziyor..

yeterince sosyalleştirilmezse, insanlara kafa atarak zarar verebildiği söyleniyor..
    şu kafayla kafa atıyor çünkü..

çok seviyorum bu köpeği..
    bi abi gibi benim için..
  • bekci ya da coban kopegi olarak kullanilan, guclu ve kafasina gore takilan bir kopek cinsidir bu. itaat konusuyla pek isi olmaz kendisinin zira icguduleri her zaman baskindir. tibetin ozgur ruhu dna'sinda vardir. ev hayatina uygun bir kopek degildir. arazisi olan bir evde yasamiyorsaniz bu hayvani beslemeyin, gelip poponuzu isirir, cocugunuzu yer bir gun, elinden alamazsiniz.
  • çok iri bir köpek türü. erkek olanının sesi korkutucu bir gürlükte. yüksek bekçilik özelliği de mevcutmuş.
  • hindistan'ın kuzeyinde himalayaların eteklerinde alalade bir köyün çobanlarında gördüğümüz bir çift köpeğin cinsi. çobanlar koyunları kaplan koruma alanındaki dağlarda otlatıyorlardı. hayvanları sevmek için yeltendiğimizde çobanlar hışımla üzerimize atlayıp durdurmuşlardı bizi.
    bizeherguntatil
  • dünyanın en pahalı -safkanları yaklaşık beş yüz bin dolar evet yazım yanlışı yok- ve ırk kökeni en eski köpeklerinden biri.
    ayrıca, bu yıl rekor bir fiyatla sahip bulanı için buyrunuz;
    http://www.cnnturk.com/….kopegi/610121.0/index.html
  • yaklaşık 15 gün önce ailemize katılan 'boris' adını verdiğimiz şu an 3 aylık ve 13kg civarında ağırlığa sahip olan evimizin oğlanı.

beklediğimden çok daha zeki, duygusal, küçük cins köpekler kadar oyuncu ve insan bağımlısı.

nerede olduğundan bağımsız olarak (araba, bahçe ya da soğuklardan dolayı geçici olarak tuttuğumuz banyo) sürekli yanımızda olmak istiyor. yanımızda olduğu sürece önce biraz oyun oynayıp sonra kendiliğinden ayağımızın dibine yatıyor.

yeleleri kırılmasın diye sürekli tasma takmıyoruz ama bahçede de en azından şu an için boğma tasmasını taktığımızda şiddetle karşı koyup yürümüyor. şimdilik sorun değil daha yavru ama ileride bir zorluk yaşayacağımız kesin. yanımda yürürken ayaklarıma sürtünmeden yürümediği için ben de şimdilik çok sorun etmiyorum.

3-4 gün içinde çiş ve kakasını banyoya yapmayı bıraktı. çişi geldiğinde viyaklayıp haber veriyor. ancak öyle ki mama değişimi nedeniyle ishal olmasına rağmen kakasını tutuyor. bulunduğu alanın en uzak köşesine çiş ve kaka yapıyor. bunu tamamen kendi iradesiyle yapıyor üstelik, bizim öğrettiğimiz bir şey değil.

biz onu çok sevdik, umarım o da mutludur.

6. ay editi: 45 kg civarı oldu, omuz boyu da 65cm seviyesinde:). elbette bir great dane veya napoliten mastif kadar olmasını beklemiyorum ama sonuçta dev ırk köpek ve ne kadar iri olursa o kadar güzel görünür.

sosyal olmakla birlikte koruma ihtiyacı duyduğu alan çevresini şiddetle koruma modunda. geceleri hep tetikte.

kuru mamadan nefret ediyor, rekoru 5 gün. ben artık dayanamayıp sevdiği şeyler vermek zorunda kaldım 5. günde. aşırı inatçı ve istemediği hiç bir şeyi yaptıramıyorsunuz.

ailenin tamamını çok seviyor ama gece karanlığında onlar bile ses vermeden yaklaşmamalılar. onları çok sevdiğini fazlasıyla gösteriyor ama sinirlendiğinde ya da koruma moduna geçtiğinde tek otorite olarak beni tanıyor. hatta sanki onların araya girmelerini istemiyormuşcasına onları iteleyip devam ediyor.

yavaş yavaş gücünün farkına varmaya başladı. 1,5-2 yaşında olgunlaşan bir cins için fazla erken bir dönem 6. ay bu tip farkındalıklara ama o insanların veya diğer köpeklerin çekindiklerini gördükçe kendine güveni arttı.

en büyük sıkıntısı bağırsakları fazla hassas, aynı markanın farklı yaş grupları için olan mama değişimlerini ne kadar yavaş yavaş yapsak da ishal oldu. belki bu hassasiyet bizim oğlana has bilemiyorum ama ciddi sıkıntı yaratabiliyor.

bakmayın bazı videolarda -30 ila +40 arasında rahat diye söyleniyor ancak 20 derece üstünde rahatsızlığını gayet belli ediyor. soğuk hava istiyor hayvan, yaz geçse bir artık diye aklından geçirdiğine eminim.

bağırsak şikayetleri haricinde en büyük sorunumuz göz çapakları. gözleri fazla içe çökük olduğu için sürekli çapaklanıyor. bahar nezlesi gibi polenler de bu durumu pek kolaylaştırmıyor.

denize sokmayı planlıyoruz, umarım denizi de normal suyu sevdiği kadar sever.
  • yeryüzünde yaratılmış en estetik canlı olabilir. müthiş bir varlık, gerçekten de dünyanın en pahalı köpek türü olmayı hak ediyor.
  • bir cins köpek. fakat bunu diğer cinslerinden ayıran 945 bin sterline (2.4 milyon tl) satılabilmesidir.

tuhaf yeminlen.

http://www.internetveteriner.com/…/tibet-masifi.jpg
    http://www.haberturk.com/…ek-24-milyon-tlye-satildi
  • tam anlamıyla bir diskotordur. aşktır
    (bkz: diskotor)
    (bkz: aşk)

şu saça, duruşa, bakışa, patilerin biçimine bakar mısınız ya ?
    http://images.mnn.com/…user/131413/mastiff_show.jpg
  • çin'de bir iş adamının 4 milyon 300 bin liraya satın aldığı köpek cinsi.insan hayatının 3 kuruş etmediği dünyada bir köpek bu kadar değerli olsun,yazık
hesabın var mı? giriş yap