• thor's day den gelen isim.
  • isvecce torsdag'dan diger avrupa dillerine gecmis kelime. manasi thor'un gunudur.
  • ingilizce perşembe adını iskandinav tanrılarının en güçlüsü, yıldırım tanrısı thor'dan alır (thursday) ve mjolnir isimli bi çekici vardır. iskandinavya'da eskiden mahkemeler thor'a ithafen perşembe günü yapılırdı. bugün mahkeme salonlarında kullanılan hakim çekici, thor'un çekicidir.
  • pet shop boys'un her zamanki gibi mükemmel yeni şarkısı. ben yeni keşfettim zannediyordum ama, videosu henüz iki gün önce yayınlanmış. featuring'teki example kişisinin (ya da grubunun bilemedim) katkısını da sevdim bebeğim. videosu için follow rivers.

http://www.youtube.com/watch?v=9tg_zvdg3xo
  • türkiye'de bir avuç dinleyene sahip olmaları sebebiyle her dinlediğimde kendimi özel hissettiren, böyle bir farkındalığa sahip olduğum için egomu okşayan grup.

evet, kısacası thursday dinlemek ayrıcalıktır.
  • hakkında bahsederken illaki bir tarantino lafının geçtiği pek eğlenceli film. tarantino/guy ritchie tarzı, bol kanlı, bol aksiyonlu kısacık tefecik içi dolu turşucuk izlenesi bir film. 10 yıl önceki thomas jane'i ve aaron eckhardt'ı izlemek de fena değil.
  • pet shop boys adlı pop dehalarının pek bir leziz son singledır efendim.

her daim kendi orjinal soundlarını bozmadan nasıl güzel parçalar yapmayı başarıyorlar gerçekten takdir edilecek şey, ve bunu 30 yıldır yapıyorlar bu arkadaşlar.

seviyorum sizi pet shop boys, pop aleminin en kaliteli grubusunuz, 30 yıldır.
  • iskandinav tanrılarından thor'a adanmış olan gün... thor, sözüne sadık* bir tanrı olduğu için, avrupa'da paganizmin en uzun sürdüğü ülkelerden biri olan izlanda'da, hristiyanlık eski dinin yerini alana kadar, yeni kanunlar bu günde ilan edilip, yürürlüğe konurmuş...
  • star tv nin kirpa kirpa canina okudugu film. r rating almis bir filmi gostermeye calisip sonra da catir catir kesmeleri apayri birsey, igrenc bir dublaj yapmalari apayri birsey.
  • izleyenlerin (ve izleyeceklerin) akıllarında en iyi orgazm sahnesi ve rasta man*in diyaloglari ile yer edecegine inandıgım film. bulması zor fekat izlemesi eglenceli seksen dakikalık gayet eglenceli bir yapıt.
hesabın var mı? giriş yap