• metalciler için çok punk, punklar için çok metal; entelektüeller için çok sıradan, sıradanlar için çok entelektüel; politikler için çok apolitik, apolitikler için çok politik; basit müzik severler için çok komplike, komplike müzik severler için çok basit bir irlandalı grup. bugüne kadar tanıştığım tonlarca grup içerisinde gördüğüm en samimi, en içten, en şakacı ve en müzik meraklısı grup. grup elemanları her saniye "şu albüm güzel mi?", "x'in yeni albümünü dinledin mi?", "geçen gün y'nin konserine gittim, çok başarılı" gibi muhabbetler yapıyorlar. bir nevi musical moron twins'in üçüz versiyonu. the smiths'ten venom'a, dj shadow'dan dimmu borgir'e dinledikleri bütün müzikleri bir potada eritebilen başka bir grup varsa, rica ederim bana bildirin.
  • zeytinli festivalinde yaşanan rezilliklerden sonra havanın aydınlanmasına yakın sahneye çıkıp, sabahın o saatinde kalan 20 kadar seyirciye muhteşem bir konser izletmiş gruptur. insan bu kadar mı komplekssiz ve saygılı olur arkadaş. hoplaya zıplaya, eğlene eğlene günün ilk ışıklarıyla birlikte, seyirciye en ufak bir negatif elektrik hissettirmeden, tüm güler yüzleriyle tekrar tekrar vurgulamak istiyorum mükemmel bir performans gösterdiler. çünkü orda bulunan insanların therapy? dinlemek için beklediklerini biliyorlardı. çünkü yaşanan rezilliklerin sorumlularının o insanlar olmadığının farkındalardı. sanırım zeytinli festivalinde akılda kalan tek güzel şeydi kendileri.

siktimin kıytırık amatör rock gruplarının bile burun kıvırıp sahneye çıkmaktan vazgeçeceği kadar az bir seyirciye, sanki 10.000 kişiye konser veriyomuş gibi çaldılar.

hakikaten çok ama çok teşekkür ediyorum. büyük grup, büyük müzisyen nasıl olur gösterdikleri için.

ertesi gün biz otelden ayrılırken parası ödenmediğinden odadan atılacakları konuşuluyordu. umarım bir de böyle bir rezillik yaşamamışlardır.

bu arada öncesinde çıkıp 1 saat davul soundcheck'i alan kimi grupları da bu sayede konseri kaçıran 3.000 kadar insana havale ediyorum. bu müzisyen egolarıyla nasılsa en fazla 1-2 sene daha tutunabilecekler zaten. hayır bari adam gibi çalsaydınız.
  • güzel insan.
  • bunları biliyor muydunuz:

-- turn gibi manyah bi şarkıları vardır. tabii ki troublegum'dadır bu şarkı. orko?

http://www.youtube.com/watch?v=uzyrocpg3ww
  • bir yanlış anlamayı düzeltmek için mesajıma mesajla cevap vermek yerine arayarak özür dileyen ve o sinirin akıp gitmesine neden olan, hatta üzerine böyle insanlar da var diye düşündüren şükela insan.
  • 5 mayıs 2023 tarihinde hard cold fire adlı 16. albümlerini yayınlayacak, soru işareti eksik irlanda efsanesi.
    albümden ilk tekli ise şurada; https://www.youtube.com/watch?v=tbqheksv2mm
  • turn'un introsu olarak üsküdara gideriken çalan grup

ahanda

https://www.youtube.com/watch?v=qrn1kvrchfs
  • troublegum gibi bir şaheseri ve infernal love gibi bir orijinalliği müzikseverlere armağan etmiş olan grup. hele opal mantra... basit ama çok çok şahane parça. loop kralı.
    ama sonraki albümlerinde ben bir türlü bu iki albümden aldığım tadı alamadım.
  • ağır seatle etkisinde kalmış gruptur. yaklaşık 18 sene sonra kırmızı kalp çizimli cdlerini bulmamla tekrar hayatıma hızlı giriş yaptı şu günlerde. bağıra bağıra infernal love şarkısına ezberden back vokal yaptığım zaman farkına vardım ki pek coşkulu gençliğimin en güzel anlarına şahit olmuş gruplardan biridir therapy.
hesabın var mı? giriş yap